Українська "Казка про гроші" - насправді не про гроші. Чому варто подивитися цей фільм
"Казка про гроші" - це не лише повчальна історія про людську слабкість та скупість. Це - фільм-притча про співчуття, благо та любов
Нову українську стрічку, зняту за мотивами казки письменника Володимира Короленка, вже відзначили на 5-му Індійському фестивалі кінофільмів. Поринути в українську казку глядачі зможуть вже 25 січня.
"Казка про гроші" - не лише про гроші
Хлопець із села на ім'я Левко отримує у спадок млин, який колись належав його дядькові. Той за дуже загадкових обставин утопився в озері.
Неочікуване багаство пробуджує у Леквові жагу до грошей. Це змушує його привласнити шинок єврея Янкеля, котрого за скнарність забрав чорт Харпун.
Азарт хлопця розігрується настільки, що він починає забирати у людей останнє. Коли Левко повністю забуває про співчуття, дружбу та кохання, за ним приходить нечиста сила.
Сюжет для фільму автори взяли з казки, яку написав Володимир Короленко. "Судний день, або Іом-кіпур" письменник написав іще 128 років тому, та актуальніть вона не втратила навіть через століття потому.
Актори "Кіборгів" та "Поводиря" - у казці
У "Казці про гроші" з'являються актори, яких глядачі бачили неодноразово у інших відомих українських стрічках.
Сільського хлопаку Левка гратиме актор Андрій Ісаєнко. Український актор став відомим після того, як виконав роль одного з головних героїв із позивним "Субота" у історичному фільмі "Кіборги". Стрічку за участі Ісаєнка досі транслюють у кінотеатрах, і за час прокату він зібрав понад 19,3 мільйона гривень.
Читайте також: Історія найдовшої битви україно-російської війни. Чому фільм "Кіборги" варто подивитися кожному
В образі нечистої сили — чорта Хапуна — буде Олександр Кобзар. У кінематографі він з'явився у 2006 році, зараз за плечима у актора 35 кінострічок, зокрема, фільм "Поводир". У фільмі про мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору Кобзар зіграв співробітника ОГПУ Володимира.
Ліворуч - Михайло Кукуюк (шинкар Янкель), праворуч - Андрій Ісаєнко (Левко)
До акторського складу приєднався і Михайло Кукуюк. У "Казці про гроші" актор грає шинкаря Янкеля. Кукуюк вже мав справу із багатством у іншому фільмі. Він зіграв одну із головних ролей у секс-комедії "Свінгери", яка зібрала майже 11 млн грн лише за перший тиждень прокату.
Також у казці грають Анастасія Карпенко (Катря), Костянтин Костишин (Хорько), Дмитро Суржиков (підсипка Гаврило), Микола Боклан (піп), Катерина Качан (дружина Янкеля Сурка), Віра Кобзар (матушка) і Юрій Дяк (писар).
Саундтрек до фільму
Головний саундтрек Night Shadow для фільму створив гурт Mavka. У ньому - українські мотиви, і сама композиція дуже казкова та таємнича. Під час зйомок на кіностудії музиканти встигли зняти кліп до пісні.
У ньому розгортається історія головних персонажів фільму, які потрапляють під чаклування героїні співачки. За словами Ірини Скрипникової, сюжет відео доповнює та дає нові прочитання всьому фільму.
Вона також додала, що спеціально для "Казки про гроші" створила пісню в етнічному єврейському стилі й записала власну обробку української народної композиції "Я птичка-невеличка" та ще декілька тематичних композицій.
Проект фільму "Казка про гроші" став одним із переможців Другого конкурсного відбору Держкіно. Стрічка отримала 11 911,3 грн. на зйомки, а це - 100% вартості виробництва.
Створювали казку на "Національній кіностудії імені О. Довженка", а знімали її здебільшого у Києві та у національному музеї народної архітектури і побуту Пирогово.
Читайте також: 16 найочікуваніших українських фільмів, які вийдуть у 2018
Режисерувала казкову стрічку Олеся Моргунець-Ісаєнко. Фільм отримав приз від Академії Індійського кінофестивалю (ICFF) та відзнаку журі за "Особливий фільм".
"Наша історія про жахливу людську пожадливість, скупість і скнарість. Про лихварів, дармоїдів та підлабузників, про ледарів, пияків та рясоносців. Але перш за все – про справжнє кохання, відданість і самопожертву. Шукайте з нами відповідь на таке, здавалося б, просте питання: "що ж ті кляті гроші роблять з людьми?!"
- Актуальне
- Важливе