Ковбаса у формі серця і арешт за "валентинку". Як святкують День святого Валентина в усьому світі
У Німеччині цей день вважається святом психічно хворих, у Саудівській Аравії свято забороняють, а у Англії вітають навіть песиків та котиків
Німеччина
У той час, коли День святого Валентина в Україні – це свято почуттів та кохання, у Німеччині усе навпаки. Там Валентин – це святий покровитель не закоханих, а психічно хворих. На честь свята німці прикрашають психіатричні лікарні червоними стрічками, а також проводять спеціальні богослужіння.
Не забувають і про самотніх. Управління головної залізниці 14 лютого запускає FlirtExspress. Сенс цього рейсу - організація швидких побачень, коли пасажири можуть мінятися місцями кожні п'ять хвилин і спілкуватися з новими співрозмовниками.
Для тих, хто знайде свою пару, зможе продовжити спілкування в орендованому кафе. Та про квиток тут потрібно потурбуватися заздалегідь, адже охочих потрапити на "потяг любові" дуже багато.
Щодо подарунків, то головними квітами у цей день у Німеччині стають не троянди: замість них німці дарують маргаритки та хризантеми. Саме ці квіти вони асоціюють із увагою та щирістю.
Франція
На відміну від німців, французи святкують День святого Валентина так само, як і українці. Щоправда, тут це свято проходить у більших масштабах. До цього дня власники прикрашають вітрини кафе та магазинів, а у Парижі розміщують електронне табло, на яких 14 лютого всі закохані можуть зізнатися один одному у коханні.
А от подарунки у них іще більш романтичні. Французи завичай дарують білизну, "щасливі" лотерейні квитки і штучні квіти. Та найкращий подарунок, на їхню думку, - це ковбаса. Та просто дарувати палицю м’ясного напівфабрикату не можна – її обов’язково потрібно нарізати у формі серця.
Саудівська Аравія
Тим, хто святкує День Св. Валентина, їхати 14 лютого у Саудівську Аравію не варто, адже тут свято офіційно заборонене. 14 лютого в цій країні в магазинах не можна продавати іграшки у формі сердечок, солодощі, "валентинки", подарункові коробки і червоний обгортковий папір, а також будь-які інші товари червоного кольору або в формі сердець, які асоціюються з цим святом.
Флористи також змушені прибирати з прилавків червоні троянди. За цим суворо стежить саудівська Комісія із заохочення чесноти і запобігання гріху. На порушників чекають великі штрафи.
Справа в тому, місцева влада вважає, що це свято порочне і провокує на дошлюбні зв'язки.
Південна Корея
У Південній Кореї 14 лютого – це головне чоловіче свято у році. У той час, як в Україні здебільшого дівчата отримують подарунки від чоловіків, у цій країні все навпаки. У цей день зазвичай жінки дарують головним чином шоколад.
Читайте також: Вареники проти радянської Масляни. Чому українцям потрібно забути про святкові млинці
Через це торгові центри готуються заздалегідь і у переддень свята виставляють на прилавки різноманітні упаковки з шоколадом, який кореянки подарують своїм колегам по роботі і друзям. Для найближчих чоловіків жінки готують шоколад своїми руками.
Та кореянки не засмучуються, адже 14 березня вони святкують "Білий день": у цей день чоловіки відповідають на привітання жінок 14 лютого.
Польща
Тим, хто не може терпіти посиденьки у ресторані і любить подивитися на рештки, варто відсвяткувати цей день по-польськи. 14 лютого поляки відправляються у Познань. Вважається, що саме тут знаходяться рештки святого Валентина.
Нідерланди
До свята Нідерланди починають готуватися за місяць до свята: усі магазини прикращають свої вітрини святковими стрічками та прикрасами. Нідерландці святкують цей день так само, як і в Україні. Тут закохані дарують один одному традиційні листівки, квіти та солодощі.
Та є одна відмінність. У Нідерландах в цей день у жінок є шанс заручитися. 14 лютого вони можуть власноруч зробити пропозицію своєму коханому. Але якщо чоловік відмовиться, йому доведеться "загладжувати" провину новою шовковою сукнею.
Англія
Звісно ж, День всіх закоханих святкують і в Англії. Чоловікам жінки печуть у цей день солодкий пиріг у формі серця. Також вони обмінюються солодощами у формі сердець, іграшками і, безумовно, "валентинками" з незмінним підписом "To You, with Love from Valentine" (тобі, з любов'ю від Валентина).
Читайте також: Шалені та пікантні костюми, індійські боги і рабство: як проходить карнавал у Ріо-де-Жанейро. Фоторепортаж
Та у цей день не лише люди отримують подарунки. Отримати щось смачненьке мають нагоду і домашні улюбленці: собаки, коти, коні чи навіть рибки.
Австралія
Щоб цей день запам’ятався надовго, австралійці святкують його якомога яскравіше. Тут проводять тижневі карнавали музики і аматорські театральні фестивалі. Наймасштабніші – у Аделаїді, Перті і Сіднеї. Урочистості завжди закінчуються культурними заходами, на якому демонструють етнічне мистецтво Австралії і ремісничі вироби, влаштовують веселе запальне шоу і проводять спортивні змагання.
- Актуальне
- Важливе