//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Європа і Німеччина зупинилися за крок від прірви


фото: REUTERS
Соціал-демократи зрозуміли, що майбутнє Німеччини є більш важливим, ніж електоральні перспективи їхньої партії

Рішення німецьких соціал-демократів взяти участь в "великої коаліції" з блоком ХДС/ХСС допомогло запобігти одній з найбільших криз в сучасній історії Німеччини та Європи в цілому. Якщо б було ухвалено інше рішення, криза виявилася б набагато серйознішою.

Читати також: Німецькі соціал-демократи дали згоду на "велику коаліцію" з Меркель

Рішення німецьких соціал-демократів взяти участь в «великої коаліції» з блоком ХДС/ХСС допомогло запобігти одній з найбільших криз в сучасній історії Німеччини та Європи в цілому. Якщо б було ухвалено інше рішення, криза виявилася б набагато серйознішою.

У Німеччині в принципі не дуже розуміли, як знаходити вихід з такої ситуації. Уряду меншості в історії країни ще не було - і він міг би виявитися не дуже ефективним. Дострокові вибори навряд чи змінили б істотно парламентські пропорції, але посилили б вплив правих євроскептиків з «Альтернативи для Німеччини».

І цілком можливо, що завершилася б політична кар'єра одного з найбільш адекватних лідерів сучасного світу - Ангели Меркель. Це при тому, що ніякої альтернативи канцлеру у християнських демократів сьогодні немає. Наступника потрібно плекати, а не проголошувати.

Але це були б проблеми християнських демократів і Німеччини в цілому. У соціал-демократів інші проблеми. Їх участь у "великій коаліції" з ХДС з року в рік знижує популярність партії у виборців. Створюється враження, що часи, коли християнські демократи і соціал-демократи змінювали одні одних біля керма, минули безповоротно. Можна прогнозувати, що ще одна "велика коаліція" не посилить популярності соціал-демократів. Саме про це говорили противники нової угоди з ХДС, які наполягали на переході в опозицію.

Але члени партії вирішили інакше. Підкреслюю - рядові члени партії, а не її керівництво. Чому вони так вирішили?

Є таке поняття, як відповідальність. Відповідальність громадянина за майбутнє своєї країни. Це те, чого не можуть зрозуміти наші громадяни, серед яких чимало  впевнених в тому, що відповідальність за їхнє майбутнє - виключно питання влади. І що якщо потрібно робити вибір між власним благополуччям - або благополуччям близьких людей, політичної організації, групи однодумців і майбутнім держави, краще завжди пам'ятати, що своя сорочка ближче до тіла.

Німецькі соціал-демократи вирішили інакше. Вони зрозуміли, що майбутнє Німеччини, майбутнє європейської єдності є більш важливим, ніж електоральні перспективи їхньої власної партії. І таке відчуття відповідальності потрібно поважати навіть тим, хто далекий від політичних симпатій до СДПН і не в захваті від її лідерів. Адже справа не в поглядах, а в співчутті до власної країни. Такому співчуттю можна тільки вчитися.

Читати також: У Німеччині соціал-демократи визначилися з кандидатами на посади міністрів

І на закінчення - просте нагадування, яке, на перший погляд, не має ніякого відношення до сьогоднішнього дня.

Останній раз "велика коаліція" з майже тих же за ідеологічними поглядами учасників що і зараз розпалася 27 березня 1930 року.

Менш ніж через три роки німецьким канцлером став Адольф Гітлер.

новини партнерів

‡агрузка...

24 червня, 2019 понеділок

24 червня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати