live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: центр протистояння пересувається до Лондону

Прості британці відчувають себе вразливими і можуть вважати, що влада готова пожертвувати їх безпекою заради якихось особливих відносин з РФ. Уряд не може ігнорувати ці настрої

Британський прем'єр-міністр Тереза ​​Мей під час свого виступу у парламенті країни висунула справжній ультиматум Москві. Вже сьогодні Кремль повинен дати відповідь щодо причин отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Москві запропоновано вибрати з двох варіантів. Перший - що це прямий акт агресії Росії проти Великої Британії. І другий - керівництво РФ втратило контроль над власним арсеналом нервово-паралітичних речовин.

Читайте також: Шпигунські ігри, "Новачок", Скрипаль і 14 вбивств: як Кремль позбувається колишніх розвідників 

Вибрати будь-який з цих варіантів - справжня катастрофа для Путіна. Визнати, що Росія здійснила прямий акт агресії проти Великобританії - не в його правилах. Як відомо, Росія дотримується тактики "настамнєт". І якщо росіяни не були в Криму або на Донбасі, так з якого дива визнавати, що вони були на території Великої Британії і скоїли там злочин?

Але і визнати факт втрати контролю над власним озброєнням - теж не можна. Тому що тоді Кремль визнає власну неефективність і безпорадність у боротьбі з якимись незрозумілими диверсантами.

Тому Москва не буде відповідати на ультиматум Лондону, а заяву Мей сприйматиме як продовження "антиросійської компанії". Не випадково ж Марія Захарова, головна клоунеса російської зовнішньополітичної пропаганди, вже назвала засідання британського парламенту "цирковим шоу". Це і буде лінія захисту Кремля - ​​"русофобія", цирк, брехня.

Думаю, у Лондоні і не розраховують на якусь відповідь Путіна І не сумніваються в тому, що напад здійснений саме за прямим наказом російського керівництва, а не у зв'язку з крадіжкою нервово-паралітичної речовини з лабораторії. Але висунення ультиматуму необхідно для додання легітимності подальшим британським діям проти російської влади. Кремлю дають шанс визнати провину або виправдатися - щоб потім приступити до здійснення нових кроків.

Те, що ці кроки будуть, сумніватися не доводиться. Може виникнути питання, чому ж вони не робилися раніше, після вбивства іншого російського розвідника Олександра Литвиненка або ж після нападу Росії на Грузію і Україну. На це питання відповідь є - вся справа у громадській думці.

Війни на пострадянському просторі - не хімічна атака в Солсбері, на території Англії. Вбивство Литвиненка стало трагедією тільки для однієї людини і його близьких. Але воно не змусило турбуватися за власну безпеку простих британців. Проте сьогодні вони відчувають себе вразливими.

І вони можуть вважати, що влада готова пожертвувати їх безпекою заради якихось особливих відносин з російськими олігархами, заради інтересу до брудних російських грошей, заради продажу британських паспортів пройдисвітам, які буквально заполонили престижні особняки Лондону.

Уряд Великої Британії просто не може ігнорувати ці настрої. До того ж протистояння з Москвою для Терези Мей - хороша можливість показати себе сильним лідером і дистанціюватися від лідера опозиції, лівого догматика Джеремі Корбіна, який продовжує закликати до діалогу з Росією.

Найважливіше тепер для уряду Великої Британії - чітка "дорожня карта" покарання агресора і підтримка союзників. Для Заходу настає справжній момент істини. Хімічна атака у Великій Британії - це атака на країну-члена НАТО, на один з символів західного світу.

"Стурбованість" з приводу нападу Росії на Україну ще можна було видавати за небажання активно втручатися в незрозумілий конфлікт на пострадянському просторі. З Великою Британією так не вийде. Сполученим Штатам і країнам Євросоюзу доведеться або підтримати цю країну діями, або зізнатися у власній безпорадності перед діями Путіна.

Але цієї безпорадності західним політикам не пробачить вже їхній власний виборець - виборець, який тепер буде вимагати від них забезпечення своєї власної безпеки.

новини партнерів

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

15 серпня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати