//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Я не вірю в талант, лише в практику. Українець про концепт-арт і роботу в World of Tanks

Йому лише 24 роки, та його роботи вже можна побачити у відомих голлівудських фільмах. Як живе молодий українських хлопець із Житомира, який вже 5 років створює комп'ютерні ігри

Олексій Полак живе у Варшаві, паралельно працює на дві західні студії, і це все без профільної освіти. Він звичайний хлопець, народився в Житомирі, але вже у 20 років його покликали на роботу в World of Tanks - одну із найпопулярніших комп'ютерних ігор у світі.

Далі робота з відомим голлівудськими студіями, 16-годинний робочий день та дуже мало сну.  Але безмежна любов до роботи постійне навчання і експерименти приводять його до успіху.

Що таке концепт-арт

Не хочу називати себе художником, бо вони беруть мольберт і пишуть натюрморти та пейзажі. Я - концепт-художник, а це трохи інше.

Головне завдання для мене - це створити настрій, дати колір і атмосферу краєвидам чи певному об’єкту. Можна сказати, що я ескіз-художник, скетч-художник.

Наприклад, створюю концепцію космічного корабля. Я продумую усе: від його форми до технології. Далі мої нариси передають вже іншим художникам, які детальніше пропрацьовують усі малюнки.

Коли створюється гра, вона проходить кілька етапів: від ідеї до промо та запуску. Я виконую перший етап - даю напрямок та настрій малюнкам.

З чого все почалось

Коли мені було 7 чи 8 років, мені подарували першу приставку. Найпростішу, яка тоді була. Не знаю, як так вийшло, але тоді в зовсім маленькому віці я зрозумів, що хочу не просто грати в ігри, а створювати їх.

І я почав малювати героїв. Переважно я малював різних персонажів, монстрів. Звісно, у такому віці виходило смішно. Мене вже тоді зацікавила розробка ігор, хоча не розумів, що це і як робиться. 

Коли в мене з’явився повноцінний комп’ютер, я купував різні книжки про графіку, вивчав програми. В 13 років брат відкрив для мене "3ds Max" - програма, в якій роблять ігри. Вона мені здалась просто катастрофічно складною.

Я вчився, читав книги і через деякий час, коли в мене вийшла якась найпростіша анімація, був на сьомому небі.

Так і минав мій вільний час поміж "3ds Max", редактором карт у WoW і профільною літературою. В 16 я вже остаточно зосередився на малюнку і зрозумів, що це дуже мені подобається. Тоді ж з’явився планшет, і я почав більш серйозно працювати над графікою.

Приблизно в той же час дізнався про таке явище як концепт-арт, тоді індустрія якраз розвивалась. Почав вчитися, використовував усі доступні матеріали, які були в мережі, дивився відео в YouTube. Так я потрохи і навчився чогось.

У мене немає профільної освіти, я закінчив журналістику і художні курси у 16 років. Якихось знань практичних мені не вистачає досі.

Про першу роботу

Перша робота з’явилась в 17 років. Це був молодий стартап в Житомирі. Я вже тоді починав щось робити, збирав усі перші роботи, викладав в соцмережах.

Тоді було мало саме 2D-художників, всі займалсь векторним дизайном. Тобто дизайн листівок і робота в рекламі. І це був великий плюс для мене.

Перша компанія, в якій почав працювати, теж займалась рекламою. Там я вперше зрозумів, що таке бажання клієнта і його виснажливі правки. Від рекламної типографії мене тоді почало нудити. Але у вільний час я все більше намагався щось робити: вивчав додаткові програми, малював, збирав портфоліо.

Згодом я потрапив на роботу у Дніпро. Компанія займалась виробництвом простих ігор для телефонів. В перший робочий день я малював іконки овочів, які посміхаються. Для мене це тоді було дуже незвично, і я поняття не мав, як робити мультики.

Я завжди прагнув до реалізму, а тут анімація. Мені там не дуже подобалось, і пропрацював лише 1,5 місяці. Я розумів, що мені це не подобається і навіть не старався. На роботі малював щось для портфоліо, провалював усі терміни. Тому мене звільнили. Це було моїм своєрідним падінням.

Робота над World of Tanks

Коли мене звільнили, у мене було вже мінімальне портфоліо. В той же день я почав розсилати його усім компаніям. Всім, хто лише попадеться.

Мене одразу запросили на нову роботу у студію, яка займалась розробкою повноцінних ігор для планшетів. У них я пропрацював три дні.

На третій день отримав листа від компанії Wargaming (World of Tanks) з повідомленням, що вони готові провести зі мною повноцінну співбесіду. Після розмови вони майже одразу дали позитивну відповідь.

Мене прийняли на позицію 2D-художника, але з орієнтацією на концепт-арт. Саме тоді я активно прокачував ці навики, постійно малював, майже не виходив з дому. Але це мені потім дуже сильно допомогло. Бо коли я приїхав вже до них у Мінськ на роботу, у мене був мінімальний досвід, я починав не з нульового рівня.

Працювати там було дуже складно. Я постійно вчився чомусь новому. Приходив додому після роботи і малював. Бо рівень у компанії був вище мого тоді, і щоб зберегти роботу, я повинен був дуже багато працювати.

В компанії були високі вимоги до ілюстрацій, до того ж у мене був дуже вимогливий начальник. Призначав майже нереальні терміни і ти мав під них підлаштовуватись. Були випадки, коли люди звільнялись, бо їм було некомфортно так працювати.

Після року роботи стало легше, я краще працював, почались перші підвищення. Такий мій екстремальний ріст і постійне вдосконалення дозволило мені там затриматись на цілих чотири роки. Я навіть радий, що потрапив туди, бо за дуже короткі терміни мені довелось дуже багато зробити і навчитись. Інакше б нічого не вийшло або не так швидко.

Робота над голлівудськими фільмами

В мене була висока температура, але у той момент дуже захотілось відправити компанії Aaron Sims своє портфоліо. Це компанія з Лос-Анджелеса, яка створює графіку для фільмів ("Я Легенда”, Сутінки”, "Чудо-жінка").

Я навіть не думав, що вони дадуть відповідь, бо на той момент в мене не було досвіду та робіт, які їм були потрібні. І в цьому температурному маренні я відіслав їм портфоліо.

Буквально за три дні ми почали роботу. Завдяки їм я пропрацював над дуже крутими фільмами. Тоді почався теж нелегкий період, бо вночі я працював над різноманітними і неймовірними проектами вдома, а вдень - в офісі.

Я працював по 18 годин. Хоча зараз нічого не змінилось, але тоді я дуже фанатично ставився до роботи, міг не спати. А цього категорично не можна робити. Організм виснажується, зникає бажання будь-що робити.

До того ж, я досі працював над "танчиками", робота там мене перестала влаштовувати. Я робив зовсім не те, що по ідеї мав би робити, більше працював над ілюстрацією.

Коли ти робиш щось дуже круте вночі, мотивації працювати вдень було менше. І я почав шукати нову роботу.

Я знав у приблизно яких студіях хочу працювати. Не хотів залишатися в СНД, бо мені більше подобається працювати із клієнтами з США чи Європи, тому я розглядав лише західні компанії.

Коли замовник з СНД платить гроші за певну роботу, за цю суму він витягне з тебе всю душу. А от з художниками з колишніх радянських країн - все навпаки. Люди всесторонні і пристосовані до всього - це щось неймовірне.

Про нас, українців, на моїй роботі говорять, що ми божевільні. Люди не повинні так багато працювати. Є така тенденція, що якщо наші люди чимось займаються і чогось досягають, то потім вони опиняються поза конкуренцією.

Цілі на майбутнє  

Вже півроку я працюю у Варшаві у компанії Techland і не можу передати, як комфортно тут працювати. Атмосфера неймовірна і проект, над яким зараз працюємо, дуже крутий.

Але у мене зараз велике бажання робити щось для себе, окрім проектів для клієнтів. Мені хочеться досягти вищих рівнів. Хочу визначитись зі стилем, як мої роботи мають виглядати і що розповідати.

Участь у відомих проектах - це сильна мотивація, але при цьому завжди є куди рости. Не можна говорити, що от все, у мене хороша робота і можу нічого не робити. Це нікуди не приведе.

Зараз я багато співпрацюю з Aaron Sims, в них дуже круті проекти, і це - суцільне задоволення. Є ще кілька компаній, з якими я хотів би попрацювати.

Помилки в кар’єрі та як відпочивати від роботи

Ще на початку роботи я дуже болюче реагував на всі коментарі замовників щодо своїх робіт. Я емоційно сприймав критику - чи це коментарі від клієнтів, чи просто від начальників.

Зараз у мене вже титановий щит, я майже не реагую на такі речі. Не варто надто емоційно прив’язуватись до того, що ти робиш для клієнта. Робота є робота. Інакше ти починаєш страждати через кожне зауваження, а тоді може статись найстрашніше - ти не захочеш цим займатись.

В мене був такий період, коли я вигорав. Було дуже багато роботи, міг не спати. Я пропрацював у такому шаленому темпі і все - бажання зникає, ти не хочеш працювати. Тому потрібно відпочивати. Це стосується не лише професійного розвитку.

Для мене концепція відпочинку трохи відрізняється від загальноприйнятого. Це не просто виключити комп’ютер і вийти на вулицю, хоча це теж потрібно.

Коли ти кожен день маєш справу з візуальним контентом, то щодня придумуєш щось нове. А щоб вигадувати нове, потрібно накопичувати інформацію, чимось надихатись.

Це може бути і книга, і та ж комп’ютерна гра, і музика. Це має бути матеріал, який живить енергетично і емоційно. Ось це я можу назвати відпочинком. І це дійсно дуже корисно, а не просто вийти і забути про все.

Коли в мене виникають думки "не хочу цього робити" - потрібно зупинитись і переконати себе, що зараз це треба зробити максимально добре і потім відпочити.

Я у такі моменти відпочинку стараюсь дивитись фільми, книги читаю. Все стандартно.

Робота, якою пишаюсь найбільше

Я дуже радий, що працював над фільмом "Ремпейдж", який щойно вийшов. Це був дуже крутий досвід. Є ще кілька проектів, які скоро вийдуть на екрани, але, на жаль, я поки не можу про них говорити. Це буде продовження вже відомих та дуже видовищних фільмів.

Зараз має вийти також гра канадської компанії Elastic Games, з якими я теж співпрацюю. Це гра в стилі "П’ятниці 13" з різними елементами з фільмів жахів. Я сам дуже люблю хоррори 70-80-х років, тому ця гра мені шалено подобається, і я пишаюсь участю в цьому проекті.

Звісно, я дуже пишаюсь роботою в Techland у Варшаві. Ми зараз почали роботу над новим проектом. Він дійсно потужний. Я нічого схожого поки на ринку не зустрічав, тому впевнений, що все пройде успішно.

3 поради для тих, хто хоче стати концепт-художниками

Ніколи не зупинятись і продовжувати працювати, практикуватися і вчитися. Зараз є інтернет, тому робити це набагато простіше. Можна знайти все, щоб досягти рівня будь-якого художника. Практикуватись треба кожний день, в будь-чому, що ви обрали.

Я не вірю в талант, це абсолютно абстрактне явище, яке придумали ліниві люди. Тільки практика дає можливість до чогось прийти.

Знайти в собі щось оригінальне. Щось таке, чим ти будеш виділятись з-поміж інших. Це дуже складно, просто катастрофічно. Особливо в наш час, коли все вже придумано. Нам залишається лише комбінувати щось і так придумувати нове. Ті, хто працює в цій індустрії, дуже цінують ідейність та оригінальність подачі.

Знайти орієнтир. Спочатку потрібно вибрати сферу, де хочете розвиватись, а потім вибрати орієнтир, куди рухатись. Це дуже важливо, бо якщо ти не знаєш, чого хочеш, ти туди не дійдеш. 

Навіть якщо ти теоретично обереш студію, в якій ти хотів би працювати, то так чи інакше ти будеш там працювати. Якщо, звісно, робити все для цього.

новини партнерів

‡агрузка...

26 серпня, 2019 понеділок

25 серпня, 2019 неділя

26 серпня, 2019 понеділок

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати