Еспресо-відпустка: Що побачити у Гомелі, Перемишлі і Кошице за вихідні

29 березня, 2018 четвер
11:59

Розповідаємо, що цікавого є у країнах-сусідах Білорусі, Польщі і Словаччині і як там влаштувати собі справжню відпустку всього лише за один вікенд

Зміст

Еспресо.TV запускає серію матеріалів про міста, у яких можна влаштувати насичений відпочинок і вкластися у декілька днів. 

Що дивитися у Гомелі

Бульвар Перемоги. Колись ця вулиця називалася Шостою Поперечною, пізніше — Поштовою. Століття тому одна з найкрасивіших сучасних вулиць Гомеля була недоглянутою, з дерев'яною забудовою, а по її західній частині пересувалися на човнах, бо там було болото. Тепер тут різні магазини, кав'ярні, а посеред дороги — зелена алея із лавками.

Палац Румянцевих і Паскевичів. Це головна визначна пам'ятка міста Гомеля, яка знаходиться у міському парку. На території також є Петропавлівський собор і каплиця-усипальниця. Сам палац звели на крутому березі річки Сож, тому із вікна будівлі відкривається чарівний пейзаж.

В будівлі зібрані рідкісні колекції мистецтва. Під час Великої Вітчизняної війни цінності вивозили, але пізніше повернули в Гомель. Правда, з 8 тисяч одиниць залишилося тільки 200.

Оглядова вежа. Щоб побачити Гомель зверху, варто піднятися на вежу огляду в парку. Висота вежі - 42 метри, що дорівнює висоті 13-поверхового будинку.

Ця вежа пов'язана із маєтком Румянцевих. З 1840-го року будівля була одним із наземних корпусів цукрового заводу власника палацу. Її звели для відводу продуктів горіння і створення тяги для топки.

Пізніше її почали використовувати як вежу огляду. Потрапити сюди можна у будь-який день, та гомельці попереджають, що вежу час від часу закривають на реставрацію.

Різнокольорові фонтани. Всього у Гомелі у різних частинах міста є 10 фонтанів, та найгарніший знаходиться біля цирку у центрі міста. Для жителів міста це не лише фонтан, а й головне місце для зустрічі. Вночі воду підсвічують вогнями, які постійно змінюють свій колір.

Музей криміналістики. Єдиний в Білорусі музей, присвячений злочинам і покаранням. У музеї можна побачити відмички, фальшиві гроші і документи, які колись використовували зловмисники, дізнатися про гучні справи різних крупних бандитських угруповань.

Як доїхати до Гомеля

Потяг

До Гомеля з Києва можна поїхати трьома поїздами.

  • 1-ий напрямок: Одеса-Мінськ. Потяг виїжджає о 2:12 і прибуває о 8:43. Ціна одного плацкартного квитка — 607 грн., а купейного — 963 грн.
  • 2-ий напрямок: Київ — Санкт-Петербург. Потяг виїжджає о 13:48 і прибуває о 20:14. Плацкартний квиток коштуватиме 732 гривні, на купейний доведеться витратити 963 грн.
  • 3-ій напрямок: Київ-Мінськ. Цей поїзд відправляється до Гомеля о 22:09, а в саме місто прибуває о 4:16. У цьому потязі квитки найдорожчі: поїздка у плацкарті коштуватиме 738 грн., а у купе — 1305 грн.

А ось до Гомеля зі Львова прямого потяга немає.

Аби дістатися білоруського міста, потрібно спочатку сісти на поїзд зі Львова до Києва. Ціни на квитки коливатимуться від 120 до 350 грн., залежно від типу та часу відправлення транспорту.

BlaBlaCar

З Києва до Гомеля можна доїхати на машині. За допомогою BlaBlaCar, у середньому, туди можна доїхати за 4 год 20 хв, а ціна за поїздку коштуватимете від 200 до 400 грн.

Зі Львова до Гомеля їхати  довше і трохи дорожче. На шлях потрібно буде витратити близько 10 годин. Поїздка у середньому коштуватимете від 600 грн.

Де зупинитися в Гомелі

Якщо ви хочете відпочити без зайвих людей навколо, можна пошукати житло на AirBnB. Мінімальна ціна оренди квартири на добу - 350 грн. У середньому орендувати квартиру можна за 500-700 грн., в залежності від самого помешкання.

Також можна забронювати місце у хостелі, щоправда, тут він всього один. Одна ніч коштуватиме 160 грн.

Номери у готелях у Гомелі коштують від 500 грн./доба.

  • Місцева валюта: білоруський рубль
  • Інфоцентр у Гомелі: вул. Червоноармійська, 34а

Що дивитися у Перемишлі

Площа Ринок. Як і у Львові, в Перемишлі теж є площа, на яку потрапляють усі туристи. І назвається вона так само, як і у Львові — площа Ринок. Тут знаходиться ратуша міста, а також чепурні кам’яниці, які звели у 16-17 століттях.

Перемишльський Ринок ще примітний тим, що він є досить похилим. З чотирьох колись існуючих сторін забудови площі збереглося лише три.

Перед ратушею стоїть статуя ведмедя – символ міста, який зображено на гербі Перемишля.

Годинникова вежа. Вежу заввишки 34 м збудували ще у 18 столітті. Вона мала слугувати дзвіницею для греко-католицької церкви, яку планували збудувати у Перемишлі. Після Першого поділу Польщі її таки почали будувати, але одразу після смерті імператриці Марії Терези Габсбург будівельні роботи припинилися. 

Згодом вежу обладнали годинниковим механізмом, а зведення храму більше не відновлювалось. Починаючи з 1996 року, у Годинниковій вежі функціонує перемишльський музей люльок та дзвонів.

Замок Красицьких в Красичині будувався польськими магнатами Станіславом і Мартіном Красицький за проектом італійського архітектора Галлеацо Аппіані.

По кутах стін тут розташовані чотири круглі вежі із традиційними для цієї частини Європи зовнішніми розписами — сграффіто.

Красичин знаходиться неподалік Перемишля — між містами 11 км. Вхід платний: прогулянка територією парку 4 злотих (30 грн.), вхід в середину замку - 14 злотих (108 грн.).

Вежа базиліки Вознесіння Богородиці та св. Іоана Хрестителя. З 1375 по 1412 рік на місці храму стояла дерев'яна церква Петра і Павла. Пізніше замість дерев'яного храму тут збудували кам'яний. Через постійну загрозу нападів татарів та італійців на територію сучасного Підкарпаття, готичний собор укріпили мурами та оснастили гарматами.

Також тут є вежа, на яку можна піднятися та роздивитися місто з висоти. Огляд через телескоп тут безкоштовний.

Окрім цих соборів, у Перемишлі є ще з десяток не менш гарних церков та храмів. На них варто дивитися не лише ззовні, а й зсередини.

Історична частина Перемишля насичена старовинними будівлями і частково нагадує Львів, тож українські туристи почуватимуться тут як вдома.

Як доїхати до Перемишля

Потяг

Рік тому "Укрзалізниця" запустила новий напрямок "Київ-Перемишль". Тому тепер до країни-сусіда дістатися легше.

Є навіть кілька варіантів, як дістатися Перемишля з Києва поїдом.

  • 1-ий напрямок: Київ — Перемишль. Потяг виїжджає із Києва о 6:00, а до Перемишля прибуває о 12:25. У цьому потязі немає купейних та плацкартних вагонів, є лише сидячі місця 1-го та 2-го класу. У 1-класі ціна одного квитка 769 грн., а у 2-ому — 543 грн. Переїзд займе близько 6 годин.

  • 2-ий напрямок: також Київ — Перемишль. Щоправда, цей потяг виїжджає о 6:52. Цей потяг їде довше за попередній на дві години, тому у Перемишлі він буде о 15:03. За місце у 1-ому класі потрібно заплатити 834 грн, а за квиток на одного у 2-ому клсі коштуватиме 592 грн.

Різниця між цими напрямками у тому, що їхні маршрути проходять через різні точки. Перший їде через Святошин, Коростень, Підзамче та Львів. Інший проїжджає через обласні центри: Вінниця, Хельницький, Тернопіль і також Львів.

Дістатися Перемишля зі Львова ще легше.

  • 1-ий напрямок: Одеса — Перемишль. Зі Львова поїзд вирушає о 7:50 і прибуває у кінцеву точку призначення о 9:45. Тут є лише купейні місця, ціна одного — 393 грн.

  • 2-ий напрямок: Київ — Перемишль. Так, це ті самі потяги, які ми вказували вище. Зі Львова цей потяг вирушає об 11:18 і у Перемишль приїжджає о 12:25. Місце у 1-ому класі коштує 317 грн, а у 2-ому — 230 грн.

  • 3-ій напрямок: Київ — Перемишль. Поїзд вирушає пізніше, о 13:53, і вже за 2 год 10 хв придуває у Перемишль (15:03). Квиток 1-класу коштує 317 грн, 2-го — 230 грн.

BlaBlaCar

Поїхати у Перемишль машиною з Києва — не проблема. На BlaBlaCar багато водіїв щодня пропонують підвезти у місто. Ціни різні — від 500 до 900 грн. Дорога займатиме близько 8 год 30 хв.

А зі Львова до польського Перемишля можна дістатися ледь не пішли. Між цими містами всього 100 км, тому охочих підвезти у Перемишль безліч. Водії обіцяють, що дорога займатиме трошки більше години, і за це візьмуть всього 70-120 грн.

Де зупинитися у Перемишлі

На сайті AirBnB є багато пропозицій оренди житла. Найменша ціна з однієї людини за добу — 400 гривень. Вартість оренди помешкання зростає до 1500 грн. за один день перебування.

Хостелів у Перемишлі є, як мінімум, п'ять. Ціна одного місця залежить від типу кімнати та самого хостела. Найдешевше можна переночувати за 240 грн. Кращі хостели коштуватимуть до 700 грн.

Номери у готелях у Перемишлі коштують від 600 грн. до 1200 грн. За одну добу.

Місцева валюта: польський злотий


Що дивитися у Кошице

Головна вулиця в історичному центрі Кошице зі старовинними будівлями, з бруківкою і струмочком уздовж вулиці, з фонтанами і скверами, з кафе і ресторанами, в яких можна посидіти за столиком прямо на вулиці. Головні визначні пам'ятки міста знаходяться саме тут, тому поглянути на цій вулиці буде на що.

Левоцький дім. Збережена у ідеальному стані середньовічна будівля 15 століття з найстарішим трактиром в Словаччині, який працює з 1569 року Навіть сьогодні в ньому можна спробувати смачні словацькі страви.

Вежа короля Сигізмунда. Це північна вежа Собору Святої Єлизавети висотою 59 метрів. Вид, що відкривається з її висоти варті того, щоб подолати 160 сходинок і дістатися до оглядового майданчика.

Собор Святої Єлизавети. Собор Святої Єлизавети знаходиться у центрі Головної вулиці. Цей готичний храм кінця 14-го століття пережив з десяток великих пожеж, облогу ворожих військ, два землетруси, дві повені і найсильніший ураган, який ледь не зруйнував його.

На стіні є 500-літній сонячний годинник. Варто побачити Собор двічі - вдень і ввечері, коли його підсвічують.

Як доїхати до Кошице

Потяг

Доїхати у Кошице з Києва не так вже й просто, доведеться робити пересадку. Прямих потягів туди немає, тому спочатку варто поїхати до Львова. Поїзди у цьому напрямку їздять часто, а ціни на квитки коливаються від 130 грн. до 350 грн.

Далі потрібно купити квиток на автобус зі Львова до Кошице. Шлях до цього міста займає близько 8 годин, квитки коштують від 500 до 700 грн.

BlaBlaCar

Простіше із Києва їхати за допомогою BlaBlaCar. Водії пропонують поїздки кожного дня, обіцяють довезти всього за 10 годин. Це коштуватиме 400-700 грн.

Зі Львова ж водії їхатимуть всього 5 годин і попросять за це 300 грн.

Де зупинитися у Кошице

У AirBnB пропонують різні квартири, найдешевша коштує 360 грн. за добу. Ціни за кращі квартири можуть сягати 1500 грн. за один день.

У Кошице також є кілька хостелів. Одна ніч коштуватиме туристу від 400 до 800 грн.

Ціна за добу у готелях коливається від 700 грн. до 1500-1700 грн.

  • Місцева валюта: євро
  • Інфоцентр у Кошице: вул. Головна, 94/59 (Hlavná 94/59)
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
Більше новин