Чого хочуть українські глядачі, або без зірок вхід заборонено

Лєна Чиченіна
15 жовтня, 2018 понедiлок
11:44

Другий вікенд поспіль у кінотеатрах аншлаги. Не на голлівудський блокбастер, а на українську комедію

Зміст

"Скажене весілля" таки отримало скажену популярність, яку майже в один голос прогнозували у нашій кінотусовці.

 Після першого вікенду прокату автори пафосно заявили – у вітчизняному кіно новий рекорд! "Скажене весілля" зібрало більше 13 мільйонів гривень. Це, звісно, дуже круто, але усього півроку тому мультик "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила" теж заявляв про рекорд – 21 з половиною мільйон.

Усе просто: автори забули додати, що порівнювали успіхи свого дітища лише з ігровими стрічками. Так, невеличка маніпуляція, але її помітили лиш представники індустрії, скільки їх там є? Зате як гучно та красиво звучить – рекорд. Ось так роблять дуже часто. І додам від себе, що дуже правильно роблять. Бо сучасне українське кіно потребує надзвичайно яскравої обгортки.

null

Кіно, як і будь-який продукт, потрібно продавати. У нас лиш вчаться це робити, але рецепт, принаймні один, вже є. І основний до нього інгредієнт треба брати у шоу-бізнесі. Вже набралося достатньо успішних стрічок, аби робити висновок – без впізнаваної суперзірки ніхто те кіно дивитися не буде.

Хороші зйомки, цікавий сценарій, талановиті актори – усе це дуже бажано, але абсолютно беззмістовно, якщо у фільмі немає знаменитості. І специфіка у тому, що у нашому кіно зірок поки немає в принципі. Жоден з акторів і жодна з акторок не здатні привести людей до кінотеатрів.

І тут немає жодної зради – у супермаркеті ви схильні брати з полиць розрекламовані товари, просто тому, що психологічно рука тягнеться до чогось хоч трохи знайомого. Отже, фільм без зірки – гроші на вітер.

Давайте згадаємо, на які стрічки українці завжди охоче купували квитки. Ще кілька років ледь не монополія була за роботами "95 кварталу", а все тому, що у них грали розкручені телевізійні та шоу-бізнесові знаменитості. На комедію "Інфоголік" приходили шанувальники шоу "Мамахохотала", учасники якого зіграли головні ролі.

 

 

Михайло Хома став потужним магнітом для глядачів фільму "Dzidzio Контрабас", ну а Ольга Полякова допомогла зібрати пристойну касу продюсерам "Свінгерів". Мультик "Викрадена принцеса" озвучували Сергій Притула, Надя Дорофеєва, Юрій Горбунов, Дмитро Монатік, Маша Єфросиніна і так далі.

Творці "Скаженого весілля" примножили досвід колег у кілька разів. На епізодичні, але яскраві ролі взяли Монатіка, Потапа, Олега Винника. Головні ролі віддали учасникам телевізійного "Шоу Юри", саундтрек писав і виконував той же Потап. Перед самим стартом прокату дали важку артилерію – кліп "Найкращий день". Впевнена, ця річ ще довгі роки буде хітом на українських весіллях.

 

 

І у той самий час маємо інший бік медалі. Протягом останнього часу у прокат виходили дійсно хороші вітчизняні фільми, які йшли з майже порожніми залами. "Герой мого часу", "Коли падають дерева", "Шляхетні волоцюги" – усе це знято стовідсотковими ноунеймами. Ані ім'я режисерів, ані акторів не скаже широкій аудиторії рівно нічого. Отже, такі роботи є котами у мішку - хто його знає, що там лежить. Купувати такого люди не будуть. А авторам лишається хіба втішатися, що їхні твори оцінять трохи пізніше. Впевнена, так воно і буде.

 

 

Україно-словацько-чеська стрічка "Межа" у Словаччині побила усі можливі рекорди касових зборів, її успіх змогло перебити лише "Воно" за Стівеном Кінґом. У нас робота з тріском провалилася. Бо популярних словацьких акторів (на яких пішли там) ми не знаємо, а своїх не знаємо теж.

 

 

Щоб закріпити ефект, нагадаю про "Браму" та "Гніздо горлиці". Смаки, звісно, різні, але обидва фільми явно не бездарні. І в одному, і в іншому головні ролі віддали професійним акторкам – Ірмі Вітовській та Риммі Зюбіній. Талант цих жінок, думаю, не потрібно доводити, та й в акторській тусовці вони одні з найбільш впізнаваних. Але навіть вони не змогли бути тими "правильними" для ринку зірками. А Ольга Полякова змогла.

 

 

Фактично, чи не єдиним прикладом "беззіркового" успіху були "Кіборги". І там усе, звісно, будувалося на темі суперактуальній, суперважливій, суперрозкрученій. Кіборги стали національними героями і нашою гордістю, вони були на слуху скрізь і протягом довгого часу. "Кіборги" стали успішними навіть попри прогнози скептиків, що, мовляв, люди втомилися від війни. Але таких потужних тем у нас катма. Приміром, зараз у прокаті стартував військовий детектив "Позивний Бандерас" – на нього йдуть дуже неохоче. Хоча, здавалося б, та сама тема війни.

 

 

Ще один приклад хіта без знаменитостей – "Поводир". Точніше, там була Джамала, але, на думку багатьох кіноаналітиків, на цей фільм йшли не через неї. У прокат робота про Голодомор та протистояння українців радянській владі вийшла за півроку після Революції Гідності. Тому очевидно, що люди пішли у кінотеатри на потужній хвилі піднесення.

Також можливий варіант успіху – залучення зірок літературних. А саме - екранізації відомих письменників. Приміром, "Місто, в якому не ходять гроші" за книгою Андрія Кузьменка хоч і хітом не стало, але зібрало пристойну кількість глядачів. І це практично без реклами і без дистриб'юторської підтримки. Ймовірно, "Дике поле", екранізація "Ворошиловграда" Сергія Жадана теж йтиме не в порожніх залах. Втім, успіху "Скаженого весілля" чи "Dzidzio Контрабаса", думаю, не повторить.   

 

 

Отже, простий висновок: якщо у фільмі немає знаменитості першого ешелону – прощавай, глядачу. За цією схемою наші кінематографісти йтимуть і далі, тому чекайте на "Dzidzio Перший раз" та "Свінгерів-2".  Можливо, вам ця ситуація здасться неправильною чи навіть жахливою, але не треба поспішних висновків. По-іншому зараз просто не може бути. Кіно лиш почало зніматися у сяк-так пристойній кількості, актори просто не встигли стати зірками, але вони це зроблять обов'язково. А поки їх тимчасово підмінять селебритіз із іншої галузі.

Плюс – ми згодом навчимося робити хорошу рекламу фільмам, бо у цій галузі вже можна знайти добрих професіоналів. Автори навчаться вираховувати теми, близькі і цікаві українцям. А в публіки з'явиться така важлива довіра до вітчизняного кінематографу. На все це, ясна річ, потрібен час, але ця ситуація є абсолютно нормальною. Головне – не зупинитись на півдорозі.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.11
    Купівля 41.11
    Продаж 41.61
  • EUR
    Купівля 43.36
    Продаж 44.12
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
17 листопада
13:30
У Познані замість російського консульства планують розмістити українське
13:18
Під час ранкової атаки РФ пілоти F-16 збили близько 10 повітряних цілей, - Зеленський
13:13
Національному університету оборони України досі не повернули головний корпус, який у них відібрав Азаров: просять підписати петицію
13:10
Куп'янськ
Британська розвідка проаналізувала наступ росіян на Куп'янськ
13:00
Оновлено
Росіяни зранку атакували Україну ракетами і дронами: у низці регіонів пошкоджено енергооб'єкти, є загиблі та постраждалі
12:40
ізраїль обстріл
Поблизу приватної резиденції Нетаньягу в Кейсарії було запущено кілька сигнальних ракет: підозрюваних затримали
12:32
шахеди, ППО, ЗСУ
Під час ранкової атаки Сили оборони збили 102 ракети та 42 БПЛА
12:19
Ексклюзив
Росія застосувала всі ракети, які змогли накопичити за 2,5 місяці, - авіаексперт Храпчинський
12:03
OPINION
Ілюзія швидких переговорів
11:53
напад з ножем
У китайському коледжі випускник влаштував різанину через провалений іспит: загинуло 8 людей, 17 постраждали
11:49
"Міс Всесвіт 2024": перемогу здобула Вікторія К'єр Тейлвіг з Данії
11:37
Дональд Трамп
Кандидат Трампа на посаду міністра енергетики США Кріс Райт виступає за збільшення виробництва викопного палива
11:31
мокрий сніг
Похолодання, мокрий сніг і вітер: синоптикиня Наталка Діденко розповіла, коли в Україні погіршиться погода
10:41
Ексклюзив
Дональд Трамп та Ілон Маск
Для Маска все може погано закінчитись, - політолог Рейтерович
10:40
Вранці РФ декілька разів атакувала Нікопольщину артилерією й дронами-камікадзе: 2 людини загинули, ще 5 поранені
10:30
студент, студенти, бакалавр
17 листопада - День студента в Україні. Як виникло свято
10:15
Володимир Зеленський
"Це відповідь Путіна всім, хто телефонував і відвідував його": Зеленський і Сибіга відреагували на масований обстріл України
10:01
OPINION
Про реакцію Зеленського на дзвінок Шольца Путіну
09:59
поїзд в Карпатах
Через ранковий обстріл України знеструмлені залізничні ділянки: низка поїздів курсують із затримкою
09:42
БпЛА "Лютий"
БПЛА атакували Іжевський електромеханічний завод "Купол" в РФ: нібито є постраждалий
09:15
Сі Цзіньпін та Джо Байден
Байден зустрівся з Сі Цзіньпіном та висловив стурбованість щодо підтримки Китаєм оборонно-промислової бази РФ
09:14
Огляд
Олександр Зубков, Грузія - Україна
Україна втратила перемогу над Грузією та "мільйонні донати Ломаченка на ЗСУ": головні новини українського спорту за тиждень
08:50
Індія успішно випробувала гіперзвукову ракету великої дальності
08:29
Оновлено
війна з Росією
Генштаб: минулої доби зафіксовано 133 бойових зіткнення - найбільше на Покровському і Курахівському напрямках
08:20
Іран
МЗС Ірану заперечило зустріч їхнього представника в ООН з Ілоном Маском
08:08
Анонс
Ерлінг Холанд, збірна Норвегії, Ліга націй
Ліга націй: розклад усіх матчів і трансляцій 17 листопада
08:05
OPINION
Маск vs Зеленський: потрібна миттєва реакція на "наїзд"
07:56
Інфографіка
втрати окупантів
Втрати армії РФ на війні з Україною перевищили 720 тис. військових
07:46
МіГ-29 польща
Польща підняла бойову авіацію через масовану ракетну атаку Росії по Україні
07:15
Ексклюзив
"Реконструкція" архетипів: містичний танцювальний перформанс про жіночу сутність від Monada dance project
2024, субота
16 листопада
23:56
Інфографіка
Артем Довбик (праворуч), Грузія - Україна
Ліга націй: який вигляд має таблиця групи України після втрати очок з грузинами
23:50
Оновлено
збірна Німеччина Флоріан Вірц, Ліга націй
Німеччина розтрощила Боснію, а Україна зіграла внічию проти Грузії: результати усіх матчів ЛН за 16 листопада
22:45
Сергій Ребров
"Відчуваємо розчарування - ми намагалися виграти": Ребров прокоментував втрачену перемогу України над Грузією
22:29
ринок "Десна", пожежа
У Києві загорівся ринок "Десна", є постраждалі
22:04
Волонтер, військовий, аналітик Тарас Чмут
Тарас Чмут: перехід на дивізії позбавить нас хаосу управління фронтом
22:01
G7
"Ми єдині з Україною": країни G7 оприлюднили спільну заяву до 1000-го дня повномасштабного вторгнення РФ
21:59
Майк Тайсон - Джейк Пол
Майк Тайсон не зарікся щодо наступного бою та назвав потенційного суперника
21:37
У 2025 році в Польщі запрацює навчальний центр НАТО для України
21:36
Михайло Мудрик, збірна України, Ліга націй
Мудрика визнали найкращим гравцем збірної України в матчі проти Грузії
21:20
Дитяче Євробачення-2024: Грузія перемогла, Україна посіла 3 місце
Більше новин