Литва виділить 10 млн євро на реалізацію "данської моделі" в Україні
Литва цьогоріч виділить 10 млн євро на реалізацію "данської моделі", тобто фінансування виробництва військової техніки в Україні
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, Литва стала другою країною серед партнерів, яка імплементує такий підхід.
Литовська Республіка також підтвердила готовність до подальшої активізації співпраці ОПК країн, що передбачає спільне виробництво безпілотників, засобів радіоелектронної боротьби, боєприпасів.
Окрім того, Литва є одним із лідерів підтримки української енергетики, надавши Києву понад 67 млн євро. Також сторони домовилися про передачу устаткування з виведених з експлуатації литовських АЕС та ТЕС.
Шмигаль також зазначив, що Литва залишається найбільшим торгівельним партнером України серед країн Балтії: за 8 місяців 2024 року двосторонній товарообіг сягнув понад 1 млрд доларів. Сторони домовилися про розвиток співробітництва в цьому напрямі.
Раніше Денис Шмигаль повідомив, що литовський уряд на чолі з прем'єр-міністром країни Гінтаутасом Палуцкасом прибув до Києва, де з українськими колегами провели міжурядові консультації, зокрема обговорили посилення обороноздатності України та Європи.
Прем'єр нагадав, що Литва оголосила про готовність інвестувати у виробництво ракети-дрона "Паляниця", який є частиною української програми далекобійності.
Також сторони обговорили відбудову України та посилення торгівельно-економічних зв'язків. За словами Шмигаля, Україна розраховує на реалізацію взаємовигідних економічних проєктів у таких сферах як інфраструктура, енергетика, сільське господарство, космічна діяльність, охорона здоров’я.
Крім того, під час зустрічі обговорили членство України в ЄС та НАТО, а також посилення санкцій проти Росії та конфіскацію російських заморожених активів.
"Закликаємо наших європейських партнерів розробити механізм, за яким Україна отримає кошти не лише від прибутків заморожених російських активів, а і самі ці активи. Агресор має заплатити. Це справедливо", – зазначив Шмигаль.
Про візит до Києва раніше повідомили прем'єр Литви Палуцкас та міністр закордонних справ країни Кястутіс Будріс.
"Весь литовський уряд сьогодні перебуває в Україні, щоб надіслати чіткий сигнал – ми будемо стояти з Україною до перемоги", – написав очільник литовського МЗС.
Будріс зазначив, що ранок у Києві розпочався з російської ракетної атаки, яка стала "суворим нагадуванням про жорстокий характер цієї війни".
Гінтаутас Палуцкас заявив, що для нього є честю та привілеєм перебувати в Києві під час його першого візиту на посаді прем'єр-міністра.
"Біля київської Стіни пам'яті разом з моїм Кабінетом міністрів я вшанував загиблих героїв України, чоловіків і жінок, які віддали своє життя за свободу своєї країни, а тим самим – за свободу Європи" – написав він.
- Президент Литви Гітанас Науседа закликав союзників по НАТО наростити безпекову допомогу для України на понад €40 млрд щороку, як було погоджено під час саміту у Вашингтоні.
- Актуальне
- Важливе