25 претендентів на посаду президента України
ЦВК оголосила 31 грудня початком президентської виборчої кампанії. Перший тур виборів відбудеться за три місяці - 31 березня 2019 року
Еспресо.TV розповідає про претендентів на президентське крісло - тих, хто вже встиг заявити про намір поборотися за найвищу посаду в Україні.
Список подано в алфавітному порядку.
Роман Безсмертний
29 травня 2018 року колишній представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний оголосив про свій намір балотуватися в президенти. Про це Безсмертний заявив на спеціально скликаній зустрічі з журналістами в Києві.
У 2004 році він був керівником штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка. У листопаді-грудні 2004 року — комендант наметового містечка на Майдані.
З 4 лютого по 29 листопада 2005 року — віце-прем'єр. 4 квітня 2007 року призначений заступником глави Секретаріату президента. Перебував на цій посаді до травня 2009 р. Був Надзвичайним і Повноважним послом у Білорусі.
У 2015 році — представник України у політичній підгрупі контактної групи з врегулювання конфлікту на сході України (Мінський процес). У квітні 2016 року вийшов зі складу перемовників Мінського процесу.
У грудні 2018 року заявив про намір створити нову політичну партію.
Андрій Білецький
Попри розмови про висунення єдиного кандидата від націоналістичних сил, деякі праві партії вирішили йти на вибори окремо.
Зокрема, 20 листопада у "Національному корпусі" заявили, що рішення ВО "Свобода" про підтримку Кошулинського єдиним кандидатом від націоналістів було "прийнято кулуарно, без широкого обговорення та всупереч маніфесту націоналістичних сил". Партія висунула кандидатом від націоналістів свого очільника Андрія Білецького.
Білецький є засновником та екс-командиром полку "Азов", підполковником Національної гвардії України. Народний депутат України 8-го скликання.
Ольга Богомолець
6 грудня депутат Верховної Ради від БПП Ольга Богомолець заявила, що буде балотуватися у президенти України.
Богомолець є головою комітету Ради з питань охорони здоров'я, послідовним критиком в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Зазначимо, що Богомолець балотувалася у президенти у 2014 році (1,9% голосів).
Інна Богословська
21 липня у своєму відеозверненні у Facebook екс-"регіоналка" Інна Богословська заявила про намір балотуватися в президенти України.
Богословська була народним депутатом від "Партії регіонів" у Верховній Раді 6-го й 7-го скликань.
Вона брала участь у виборах президента 2010 року: тоді вона вийшла з "Партії регіонів" і балотувалася від партії "Віче". Богословська набрала лише 0.4% голосів.
Юрій Бойко
9 листопада близький до Фірташа співголова "Опозиційного блоку" і однойменної парламентської фракції нардеп Юрій Бойко та позафракційний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабіновіч, якого пов'язують з Віктором Медведчуком, підписали угоду про створення "Опозиційної платформи - За життя". Кандидатом в президенти від неї буде Бойко.
20 листопада фракція "Опоблок" виключила зі свого складу Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна. Як пояснюють експерти, група Рената Ахметова не підтримала Бойка як єдиного кандидата від екс-регіоналів з кількох причин.
Кандидатуру Бойка не сприймає низка ключових фігур в "Опоблоці". Зокрема, це - Борис Колесніков і Вадим Новинський. Також мають значення давні розбіжності Ахметова з групою Льовочкіна-Фірташа.
Святослав Вакарчук
29 жовтня музикант Святослав Вакарчук на лекції у Харкові заявив, що його цікавить не посада президента, а зміни в країні.
"Я ще раз хочу сказати, не цікавить мене ця посада (президента України – ред.), мене цікавлять зміни в країні. Президент - це не роль у серіалі, а серйозна справа. І давайте припинимо дискусії, підете ви в президенти чи не підете. Це не дискусія сьогоднішнього рівня, вона мене ображає", - наголосив співак.
Однак, прізвище Вакарчука все одно включають у опитування передвиборчих симпатій. Вакарчук відомий суперечливими заявами про свої політичні плани. Тож не виключено, що він ще змінить думку щодо своєї участі у виборах.
Олександр Вілкул
15 грудня на з'їзді представники політичної сили "Опозиційний блок" обрали Олександра Вілкула кандидатом в президенти.
Зокрема, співголова партії Борис Колесніков закликав обрати Вілкула кандидатом в президенти. Також на зібранні було обрано нового голову політради Опоблоку. Ним став саме Колесніков.
Висунення Вілкула остаточно зафіксувало конфлікт так званої групи Ахметова з частиною інших екс-регіоналів, які підтримали кандидатуру Бойка.
Анатолій Гриценко
Лідер партії "Громадянська позиція", колишній міністр оборони Анатолій Гриценко постійно заявляє про свою участь у президентських виборах.
Гриценко має непогані передвиборчі позиції, якщо дивитися на підсумки соціологічних опитувань. Однак, у його політичній біографії практично немає прикладів успішних виборчих кампаній.
Юрій Дерев’янко
4 липня на своїй сторінці в Instagram один із тодішніх лідерів партії "Рух нових сил" Юрій Дерев’янко заявив, що вирішив балотуватися в президенти України.
"Я йду в президенти. Йду, щоб створити нову систему – неоекономіки та цифрової держави", – заявив Дерев’янко.
24 грудня Дерев'янко вирішив піти з команди екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі та його "Руху нових сил".
Дмитро Добродомов
27 жовтня позафракційний народний депутат, лідер партії "Народний контроль" Дмитро Добродомов заявив про готовність брати участь в якості кандидата на президентських виборах.
Добродомов є секретарем комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.
Володимир Зеленський
40-річний актор, шоумен і художній керівник Студії "Квартал 95" Володимир Зеленський зараз розмірковує про свою участь у президентській кампанії 2019 року.
25 грудня у телевізійному інтерв’ю Дмитру Гордону він сказав щодо своїх президентських планів: "Я про це думаю. Дуже думаю. Схиляюся ... Рано про це говорити. Ну, я думаю, що може бути - так".
Читайте також: 10 фактів із життя Володимира Зеленського
Ілля Кива
3 листопада делегати з'їзду Соціалістичної партії підтримали висування Іллі Киви для участі у президентських виборах.
Також у ході з'їзду було ухвалено рішення про зміну символіки партії, яка тепер зображує "сильний і вольовий кулак". Кива відомий своїми епатажними витівками та скандальними промовами.
Руслан Кошулинський
14 жовтня, у День захисника України лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок заявив, що не висуватиме свою кандидатуру на виборах президента.
"Єдиним рішенням ми вирішили підтримати кандидата від націоналістичних сил Руслана Кошулинського", - сказав Тягнибок.
Заступник голови ВО "Свобода" Кошулинський у минулому скликанні Верховної Ради був віце-спікером. З листопада 2015 року він є депутатом Львівської обласної ради.
Олег Ляшко
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що в січні 2019 року на партійному з’їзді відбудеться висування кандидатів у президенти. Для лідера Радикальної партії це може бути друга президентська кампанія. Вперше Олег Ляшко балотувався на виборах в 2014 році і набрав 9% голосів.
Євген Мураєв
15 грудня народний депутат Євген Мураєв заявив у Facebook про свій намір балотуватися на пост президента України.
Нардеп Мураєв свого часу був у складі фракції "Опоблоку", однак зараз за підтримки російського олігарха Олега Дерипаски зробив ставку на самостійну політичну кар'єру.
Валентин Наливайченко
25 липня колишній голова Служби безпеки України, лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко заявив, що балотуватиметься у президенти України у 2019 році.
Формально з'їзд партії "Справедливість" 3 січня визначиться з кандидатом від політсили на виборах. Очікується, що делегати від 210 громадських організацій підтримають кандидатуру Наливайченка на посаду президента.
Роман Насіров
Відсторонений від посади голови Державної фіскальної служби Роман Насіров 29 липня заявив, що планує брати участь у виборах президента України.
"Кожен день думаю про це все більше і більше. Вже навіть почав готуватися до цього. Мене до цього стимулюють друзі, консультанти. Я буду робити все, щоб стати президентом", - заявив Насіров.
На його думку, спільну мову з президентом РФ Володимиром Путіним він би знайшов, "як президент федерації дзюдо з Путіним, який любить дзюдо".
Читайте також: 10 фактів із життя Романа Насірова
Олександр Онищенко
14 вересня 2017 року нардеп-утікач Олександр Онищенко заявив, що братиме участь у виборах президента України в 2019 році. Таку заяву Онищенко зробив в інтерв'ю The Washington Times.
В Україні Онищенко звинувачується у державній зраді, організації злочинного угрупування і корупції. Втік від українських правоохоронних органів в Європу, мешкав у Бельгії, Іспанії, спробував отримати політичний притулок у Британії. Останнього часу мешкає в Німеччині, де придбав нерухомість.
Петро Порошенко
Очільник держави Петро Порошенко ще офіційно не заявляв, що буде висуватися на другий термін на посаду президента. Однак, ще з літа цього року Порошенко веде активну передвиборчу кампанію, яка характеризується великою кількістю публічних виступів як у Києві, так і в регіонах.
16 грудня на прес-конференції для українських та закордонних журналістів Порошенко заявив, що в разі появи гідного кандидата на посаду очільника держави допомагатиме йому. Порошенко також сказав, що наразі не готовий підтвердити свою участь у президентських перегонах.
Читайте також: Прес-конференція Порошенка: 10 головних меседжів
Надія Савченко
14 вересня народний депутат Надія Савченко заявила, що збирається балотуватися на посаду президента України.
"Я вам сказала, напевно, в той же день, коли вийшла (з ув’язнення у Росії – ред.), або на першій своїй прес-конференції. Так, я буду балотуватися в президенти України. Я не та людина, яка зраджує своє слово. Я буду", - сказала Савченко.
З 22 березня 2018 року Савченко перебуває під слідством. Її підозрюють у підготовці терористичних актів та спробі державного перевороту.
Андрій Садовий
Мер Львова, лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий 3 жовтня оголосив, що подаватиме свою кандидатуру на участь у виборах президента України.
26 березня 2006 року Садовий був вперше обраний на посаду міського голови Львова. У 2010 р. Садовий вдруге обраний міським головою Львова (висувався від Республіканської християнської партії).
У грудні 2012 року він створив політичну партію «Самопоміч», ставши її головою. 27 лютого 2014 року повідомлялося, що Садовий відмовився від пропонованої йому посади віце-прем'єр-міністра. Він пояснив це тим, що хоче залишатися міським головою Львова.
На позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року партія «Самопоміч» вперше пройшла до Верховної Ради.
24 листопада 2015 року Садовий втретє склав присягу міського голови Львова.
Сергій Тарута
Партія "Основа" висунула кандидатом на виборах президента позафракційного нардепа, екс-голову Донецької ОДА Сергія Таруту. Рішення було ухвалено на з'їзді "Основи", який відбувся 22 вересня.
Програма Тарути включає як головну тезу про необхідність так званого національного компромісу, який «потрібен для розвитку економіки».
Мішель Терещенко
1 жовтня мер Глухова (Сумська область) Мішель Терещенко заявив про намір балотуватися в президенти на виборах 2019 року.
"Я вимушений балотуватися на посаду президента України", - заявив він.
За словами Терещенка, його мета "демонтувати існуючу олігархічну систему" в Україні. Раніше Терещенко скаржився, що на посаді мера Глухова йому важко щось зробити для реформування міста через спротив «сірого кардинала» Сумщини Андрія Деркача.
Юлія Тимошенко
20 червня під час відеоконференції у Facebook лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що візьме участь у виборах президента України у 2019 році.
За її словами, перше, що вона зробить, якщо переможе, - проведе референдум з прийняття нової Конституції.
Тимошенко є одним з фаворитів на цих виборах. За даними різних опитувань, вона має непогані шанси вийти в другий тур та перемогти.
Тимошенко брала участь у президентських виборах у 2010 та 2014 роках. За результатами другого туру виборів, який відбувся 7 лютого 2010 року, Віктор Янукович став президентом. Його підтримали 48,95 % виборців, за Тимошенко проголосували 45,47 %. У 2014 році Тимошенко посіла друге місце з результатом 12,81%.
Олександр Шевченко
Партія "Укроп" оголосила позафракційного народного депутата Олександра Шевченка своїм кандидатом на президентських виборах.
Позафракційний мажоритарник, засновник та екс-директор туристичного комплексу "Буковель" Олександр Шевченко разом з шоуменом Зеленським є одним з кандидатів бізнесмена Ігоря Коломойського. Про своє бажання взяти участь у виборах Шевченко заявляв ще у липні 2018 року.
- Актуальне
- Важливе