10 фактів про прем’єр-міністра України Олексія Гончарука

Дмитро Добрий
29 серпня, 2019 четвер
19:01

29 серпня Верховна Рада України призначила новим прем'єр-міністром України Олексія Гончарука. За його кандидатуру проголосувало 290 народних депутатів

Еспресо.TV підготувало підбірку найголовніших подробиць з життя політика

1. Юрист за фахом

Олексій Валерійович Гончарук народився 7 липня 1984 року.

Закінчив середню школу №2 міста Городня Чернігівської області, що на кордоні з Білоруссю та Росією.

За освітою - магістр права (МАУП) та магістр державного управління (НАДУ).

У "рідному" Інституті права ім. Володимира Великого, що входить до структури Міжрегіональної академії управління персоналом, займає посаду доцента кафедри фінансового та банківського права.

2. Працював із забудовниками

Першим місцем працевлаштування Гончарука був Городнянський завод продтоварів, куди його узяли молодшим юристом, однак затримався він там не надовго.

Ще під навчання у Києві він увійшов до складу юрвідділу будівельно-інвестиційної компанії "Пріор-Інвест" й пов’язаною з нею "Першою українською індустріально-інвестиційною компанією". Як розповідається на сайті "Асоціації допомоги потерпілим інвесторам", фірма мала чотири великих будівельних об’єкти:

Баришівка (Київська обл.);

ЖК "Нектарний" (Обухів, Київська обл.);

ЖК "Золота підкова" (Рівне);

ЖК "Білий дім" (Лубни, Полтавська обл.).

Там же зазначається, що "Перша українська індустріальна-інвестиційна компанія" (ЄДРПОУ 33440660) у 2005 році реєструвалася за адресою: Донецька область, Макіївка, квартал Гвардійський, 21/107. Зараз цю юрособу знято з реєстрації, тоді як ТОВ "ПРІОР ІНВЕСТ" продовжує діяти.

Загалом Гончарук попрацював на них з 2005 до 2008 року. Отримані знання і досвід дозволили йому пізніше створити та очолити вже згадану "Асоціацію допомоги потерпілим інвесторам". Й наразі своїм головним профілем він вважає саме обізнаність на ринку будівництва.

До речі, "Українська правда - Київ" та телеканал СТБ розповідали про те, як прокуратура розбиралася зі скандальним продажем лісових ділянок у столичному передмісті Коцюбинське. "Посередником продажу земель виступає фірма Prior Invest", - стверджували 2009 року журналісти.  

Починався ж "дерибан" роком раніше, 2008-го, тобто ще за Гончарука, коли Коцюбинська селищна рада начебто безкоштовно виділила 30 га землі місцевим фізичним особам, після чого посередник заходився збувати їх по $5-10 тис. за діляночку. При цьому слідство встановило незаконність дій депутатів, які самовільно змінили межі селища, включивши до них лісові насадження.

Питаннями нерухомості він займався й у авторитетній правничій фірмі Constructive Lawyers, серед клієнтів яких можна знайти, наприклад, Незалежну асоціацію банків, ArcelorMittal чи "Український медіа-холдинг" періоду головування Бориса Ложкіна.

 3. Вів за собою "Силу людей"

На позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року Гончарук йшов першим номером молодого політичного проекту "Сила людей". Партія тоді набрала 0,11%, однак це не означало що її "обличчя" не потрапило до влади.

4. Міг очолити Державну службу геології та надр

З початком 2015 року він стає радником нового міністра екології та природніх ресурсів, адвоката й почесного президента "Асоціації правників України" Ігоря Шевченка, якого вважали креатурою газовидобувальника Олександра Оніщенка. Своєю чергою Шевченко знав свого помічника з роботи різних адвокатських об’єднань.

"У міністерстві Гончарук мав непогану перспективу - Шевченко намагався затвердити його на посаді голови Держслужби геології і надр, але через конфлікт з прем'єром Арсенієм Яценюком призначення не відбулося. Світлана Коломієць, яка працювала у міністра Шевченка заступником, згадує, що з Гончаруком бувало непросто - він не завжди хотів чути опонентів", - наголошує theБабель.

5. Консультував заступника Гройсмана

Швидка відставка Шевченка не означала кінця урядової кар’єри його радника, котрому тоді саме виповнився 31 рік. Так само - поза штатом й громадських засадах - він пішов допомагати чинному нині першому віце-прем'єр-міністру - міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву.

За одними даними, з Кубівим його познайомили їхні спільні знайомі з Національного банку (Кубів головував там відразу після Революції Гідності), за іншими - попередник Степана Івановича у міністерському кріслі Айварас Абромавичус.

6. З подачі Абромавичуса готував реформи

Абромавичус допоміг Гончаруку й заснувати недержавний аналітичний центр (як кажуть на Заході, think tank) "Офіс ефективного регулювання BRDO", а також отримати під нього фінансування від Європейського Союзу. Тут, у BRDO, Олексій, власне, і отримував зарплатню до призначення заступником глави Адміністрації президента (пізніше - керівника Офісу).

BRDO займається розробкою законопроектів під ті чи інші ліберальні реформи.

"Для цього проводиться системний аналіз регулювання ринків і перегляд інструментів регулювання, процедур їх застосування та особливостей. Результатом цієї роботи є перелік нормативних актів, підготовлених експертами "Офісу" самостійно або у співпраці з іншими організаціями, органами державної влади, народними депутатами тощо", - говорять про себе у даній організації.

Праця важка, відповідальна, однак, допомагає стати "своїм" для наших західних партнерів, яким дуже важливо мати тут тих, хто сповідує ті ж, що і в них, погляди та цінності.

7. Дякував Порошенку й не розумів "хто такий Зеленський"

В інтерв’ю проекту KRYM, записаному 22 квітня, себто наступного дня після першого туру президентських виборів, Гончарук схвально відгукувався про правління Петра Олексійовича.

"Не варто забувати, що при Порошенку - добре це чи погано - у нас не було практики друкування грошей для того, щоб закривати якісь дірки. І це досягнення... І це абсолютно точно ми можемо втратити, якщо адміністрація нового президента не зрозуміє, що регулятор повинен бути незалежним", - казав він.

До досягнень п’ятого президента він, окрім того, зараховував безвіз з країнами ЄС й реформи енергоринку та судів.

Володимира Олександровича він на той час, як свідчать його слова, не розумів і не сприймав.

"Ми не розуміємо, хто такий Зеленський, тому відпозиціонуватися до нього неймовірно складно… Якщо ти мені поясниш, хто такий Зеленський, я тобі скажу, як я до нього ставлюся", - не приховував Гончарук.

8. Обіцяє іпотеку під 12-13% річних у гривні

"Іпотека (кредитування) під 12-13% у гривні вже в наступному році? Неможливо? Я так не думаю! Мав сьогодні дуже відверту і хорошу розмову з керівниками іноземних банків в Україні. Готуйте бізнес-плани, шановні підприємці", - написав майбутній прем’єр пару тижнів тому на своїй сторінці у Facebook.

В Офісі президента України уточнили, що ця тема обговорювалася під час ділового сніданку Гончарука з керівниками іноземних банків в Україні, який організував Форум міжнародних провідних фінансових установ (FLIFI).

9. Націлений на легалізацію грального бізнесу

Виведення з "тіні" казино й салонів з гральними автоматами - один з пріоритетів для Гончарука.

"Є ініціативи, спрямовані на те, щоб припинити корупцію в гральному бізнесі. Він має платити податки в державний бюджет, а не хабарі правоохоронним органам. Адже всім зрозуміло, що він є", - цитує його The Page.

10. Збирається до 2020 року відкрити ринок землі

Такі терміни було окреслено ним в спілкуванні з кореспондентом Bloomberg.

"У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити цього року, то буде досить складно (забезпечити 2-3% щорічного економічного зростання, що фактично означає збереження нинішніх темпів - ред.)", - вважає Гончарук.

Для втілення подібного непопулярного кроку, здійснення якого від України вже давно вимагає Світовий банк та Міжнародний валютний фонд, у нової влади поки що є все необхідне. Є однопартійна парламентська моно-більшість у 254 мандати і є величезний рейтинг.

Однак, доведеться діяти швидко, а десь і жорстко, про що в ефірі Еспресо.TV заявив давній знайомий кандидата в прем’єри №1, голова Секретаріату президента часів Віктора Ющенка Олег Рибачук.

"Що я чую від людини, яку називають кандидатом на прем'єра, від Олексія Гончарука, якого я знаю позитивно - ми з ним були у турах, під час того як розгортали "Силу людей"? Це зовсім інша генерація, це люди, яких точно не назвеш класичними українськими політиками. Про що він говорить зараз? Він говорить, що вони ведуть інтенсивні переговори, щоб в Україні провести, Господи прости, земельну реформу. І причому, провести не просто, а до кінця цього року", - зазначив політик.

За його даними, Офіс президента має відповідні домовленості зі Світовим банком, а також на Банковій підготовлено три сценарії земельної реформи.

"Гончарук говорить, що радикальний сценарій земельної реформи дозволить збільшити ВВП країни на 3% у рік… М'яка ж реформа - це 0,5%. Але щось мені підказує, що будуть шукати найбільш ефективну реформу. Оце вже зараз на наших очах відбувається. І оці 254 голоси (парламентська фракція "Слуга народу" - ред.), вони проголосують", - додав Рибачук.

Читайте також:
Дмитрий Кулеба
20 січня, 2022 четвер
"Рішення вже ухвалене": Кулеба заявив, що США підготувалися "перекрити кисень" економіці РФ
20 січня, 2022 четвер
До України йдуть рвучкий вітер, сніг та міцні морози, - синоптик Наталка Діденко
Зеленський
20 січня, 2022 четвер
Зеленський відреагував на слова Байдена щодо можливого вторгнення РФ: незначних агресій не буває
Київ
-1°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 28.14
  Купівля 28.14
  Продаж 28.42
 • EUR
  Купівля 31.84
  Продаж 32.27
 • Актуальне
 • Важливе
2022, п'ятниця
21 січня
22:48
"Наша країна не приймає ультиматумів": президент Болгарії відреагував на вимогу РФ щодо виведення військ НАТО
22:22
Естонія армія
Німеччина заборонила Естонії постачати зброю в Україну, - The Wall Street Journal
22:22
Петро Порошенко
Україна має взяти приклад з влади Румунії у реакції на загрозу вторгнення РФ, - Порошенко
22:19
Нефьодов
Ідея заборони для ФОП 3-ї групи працювати з юрособами може свідчити про проблеми з наповненням бюджету – Нефьодов
22:16
ТРЦ COSMO Multimall
СБУ отримала повідомлення про замінування восьми ТРЦ Києва
22:02
Mi-17
США передадуть Україні бойові гелікоптери Мі-17
21:40
ЄС
Росія створила найбільшу проблему для безпеки Європи з часів холодної війни, - представник ЄС
21:18
Владислав Єсипенко
"Суд" в окупованому Криму оголосив відмову журналісту Єсипенку в порушенні кримінальної справи щодо тортур з боку співробітників ФСБ
21:03
"Динамо" - "Баварія"
"Динамо" розтрощило іспанський клуб у першому матчі в новому році
20:55
військові жінки
Програмісти Держспецзв'язку розробили месенджер "Розмова" для українських військових
20:48
карантин
Львівська, Рівненська та Чернівецька області можуть повернутися до "червоної" зони карантину, - Ляшко
20:39
"Шахтар" - "Шериф"
"Шахтар" сенсаційно зганьбився у першому матчі в новому році
20:35
Стрічка-призер Берлінале "Стоп-Земля" вийшла в прокат для людей із порушенням зору
20:30
Жуніор Мораєс
Як на Євро поїхати, то він українець, а як війна - бразилець: ексфутболісти збірної України Зозуля та Мораєс підірвали мережу
20:29
Ексклюзив
Олексій Гарань
У Зеленського ідея фікс - знищити Порошенка політично, - політолог Гарань
20:28
Сергій Нікіфоров
"Це був просто приклад": Никифоров прокоментував заяву Зеленського про можливу окупацію Харкова у разі вторгнення РФ
20:23
Ексклюзив
Євгеній Лавренчук
"Спокійно зможу спати лише тоді, коли привеземо Лавренчука до Львова", – адвокат митця
20:13
Джавелін
Javelin та Stinger: Міноборони країн Балтії отримали від США дозвіл на постачання озброєння Україні
19:59
Олександр Абраменко
Олімпіада-2022: хто і в яких видах спорту представить Україну в Пекіні
19:57
Блінкен Кулеба
"Гарні новини - дипломатія продовжує працювати": Блінкен обговорив із Кулебою підсумки зустрічі з Лавровим
19:52
Росія направила на навчання до Білорусі два дивізіони систем протиповітряної оборони "Тріумф" С-400
19:44
Кріштіану Роналду та Андрій Ярмоленко (ліворуч)
Роналду ризикує пропустити матч проти Ярмоленка в АПЛ
19:36
Зеленські
"Відсутня будь-яка інформація, військові не перебували у відрядженні": УДО про повідомлення щодо відпочинку родини Зеленського на Сейшелах
19:27
Ексклюзив
Вігірінський
Політика української влади у інформаційному питанні щодо війни з РФ не зрозуміла, - політексперт
19:25
школа
Школярів у Сумах та Чернівцях переводять на "дистанційку" через поширення COVID-19
19:24
Перша частина трилогії: співачка Крістіна Агілера випустила іспаномовний альбом
19:03
Федір Веніславський
Українцям незабаром представлять план дій у разі розширення агресії з боку РФ, - Веніславський
19:02
"Набагато більше, ніж звичайний напій": Італія попросила ЮНЕСКО внести еспресо до списку Всесвітньої спадщини
18:50
Андрій Лунін
"Ліверпуль" вирішив придбати українського воротаря "Реалу" Луніна, - ЗМІ
18:43
Дмитро Кулеба
РФ поширює наратив, що Україну накачують зброєю, і що вона небезпечна, - Кулеба про переговори Блінкена і Лаврова
18:31
ПАРЄ
Україна оскаржить повноваження російської делегації у ПАРЄ, - Гончаренко
18:14
Канада надасть Україні $120 млн позики на тлі зусиль РФ з дестабілізації української економічної системи
18:10
Вимагав хабар на суму $50 тис: на Хмельниччині депутат отримав 7 років ув'язнення
18:10
Арсен Аваков
"Обережніше зі словами. Це не серіал і не спектакль": Аваков відреагував на заяву Зеленського про загрозу окупації Харкова та закликав його говорити "не про шашлики"
18:07
Богдан Леднєв
"Динамо" відправило талановитого футболіста в Угорщину
18:02
Всесвітній економічний форум
Щорічний Всесвітній економічний форум у Давосі проведуть 22-26 травня в очному форматі
17:56
днр
Визнання незалежності так званих ЛДНР Росією - це політична заява і помилкове рішення, - представник ЄС
17:45
По всьому світу: вчені вперше виявили наночастинки пластику на обох полюсах Землі
17:38
Андрій Шевченко
Шевченко веде переговори зі збірною Польщі, - ЗМІ
17:36
Марія Мезенцева
Очільницю делегації України в ПАРЄ висунули на посаду президента Асамблеї на 2022 рік
Більше новин