Яка Росія нам потрібна?

Богдан Буткевич
24 вересня, 2019 вiвторок
13:55

Останнім часом діюча влада почала піддавати сумніву майже всі ті максими, які для майданно-патріотичної частини суспільства були проговорені ще 4-5 років тому

Зміст

Не так навіть важливо, з якою кінцевою метою робить це команда Зеленського. Але це факт. Й тому настав час поставити одне дуже важливе питання. Я би навіть сказав – найважливіше. Ось воно – то яка ж Росія нам потрібна? Розумію, що зараз найпростіше відповісти анекдотом про заливання бетоном усього "запорєбріку", але в реальності, як ми розуміємо, все трохи складніше. Й ніхто, за помахом чаклунської палички, не прибере 140-мільйонну (ок, може, вже й менше, але все одно втричі більшу за нас) гігантську вмираючу імперію, яка межує з нами з трьох сторін світу. Тож, повторюся – яку саме Росію ми хочемо мати на кордоні? Звичайно, якщо виходити з позицій українського патріотизму. Тобто, що РФ – ворог, у нас російська агресія, наші землі анексовані та окуповані.

Давайте одразу собі скажемо правду – розвалу РФії, в тому вигляді, як нам тут, в Україні, серед тих, для кого війна – не порожній звук, хотілося б, не буде. Ну, тобто, як – звичайно, статися може все і ніхто в цьому буремному світі нічого не гарантує. Окрім "балакучих голів" та псевдо-експертів на інформаційних каналах, звичайно. Але треба собі нарешті затямити просту річ: колективний Захід не був зацікавлений саме у розвалі навіть Радянського Союзу, до потенціалу якого нинішній Росії – як до неба на рачки. Так само, він не зацікавлений і у розвалі Росії. Через кілька дуже прагматичних причин, які, в принципі, не сильно змінилися з кінця 1980-х.

По-перше, розпад такої гігантської країни напевно призведе до гігантської дестабілізації в масштабах всього світу. Мова й про біженців, й про економічний шок, й про купу зброї, яка може потрапити до рук кого завгодно. Звичайно ж, ядерна зброя, якою б древньою чи анахронічною у порівнянні із західними технологіями, вона не була – це головне, що буде втримувати від неконтрольованого розпаду Росії. Та й просто, це нова геополітична реальність, яка принесе стільки нових, абсолютно непрогнозованих викликів, що будь-який Держдеп втомиться розгрібати.

По-друге, міркування економічні. Росія – це велетенський, понад 100-мільйонний ринок, де купується й продається все. Де, якщо ти домовився з чекістами, можна навіть будувати виробництво і вести бізнес. При чому, з непоганою маржею. Плюс нафта й газ. Й, по-третє, Захід почав зважати на Китай всерйоз. Й хай Росія – це вже далеко не найсильніша регіональна держава, ніякий не світовий лідер, однак, якщо вона перетвориться на харч для китайців, то це все одно буде для останніх могутнім посиленням. Що в плани не входить, адже російський чекістський режим й надалі має знати своє місце в світі. Тобто, під вивіскою криків про "дедиваєвалє" безжально грабувати РФ та вивозити награбоване на Захід. Який, в свою чергу, за це дозволить собі закрити очі на деякі "перегини на місцях" кремлівський мафії. Ну, й ще за право теж брати участь в цьому великому дерибані.

То що ж ми маємо? Нинішній рівень санкцій достатньо серйозно вплинув на російську економіку, яка увійшла в період стагнації, через що достатньо відчутно впав рівень життя запорєбріком. Однак сказати, що це щось непереборне й таке, що змусить РФію розпастися найближчим часом, звичайно, не можна. Так, є загальні тенденції, через які можна провести певні аналогії з пізнім совком, але не більше. Так, на Росію очікує завжди критичний, як показує її історія, процес зміни влади чергового автократа на троні. Через що Кремль, до речі, й намагається гарячково владнати по максимуму всі міжнародні справи до моменту, коли у 2022-2024 роках піде процес транзиту влади. І погляди всіх кремлівських башт будуть прикуті до внутрішніх розборок.

Однак все це ніяк не означає, що політика Москви до України зазнає хоч якихось змін. Хто б не був при владі у нинішній РФ – нинішні чекісти-бандити або ліберал-чекісти, під якими зараз, як і під час перебудови, ховається чергове щупальце "гебні" – Україна буде мішенню номер один. Будь-яка імперія живиться експансією. І так, іржаві зуби та старіючі м’язи Росії вже не можуть втримати гігантські території на Далекому Сході. Але за Україну кремлівський режим чіплятиметься до останнього подиху.

І знову повторимо питання, з якого розпочали: то яка ж Росія нам потрібна, щоб нарешті позбутися вічної експансії з її боку? Відповідь, здавалось би очевидна – загибель проекту Російської імперії. Однак в Україні дуже часто намагаються сумістити два, насправді, не зовсім сумісних поняття – закриття проекту Російської імперії й загибель Росії як такої. А це далеко не одне й те саме. Бо знову ж таки, РФ може втратити величезні землі за Уралом, але ж залишиться національне ядро цієї країни. І це ядро нікуди не подінеться. Й, що найбільш цікаво, Російська імперія була завжди безжальна до етнічних руських. Яких жорстоко приносилися в жертву молоху імперських устремлінь.

Тому відповідь автора цих рядків досить проста. Нам варто підтримувати проект національної держави руського народу. Не російського, а саме руського. Бо саме слово "російський" є імперським і відображає сутність російської ж імперської ідеї. Ідея ж національної держави прямо суперечить імперській. Що нам й потрібно. В практичній площині це означає безкомпромісну боротьбу на всіх фронтах проти імперськості РФ та її попередників, а також максимальну підтримку всіх відцентрових процесів за порєбріком.

Настав час відійти від простого неприйняття всього звідти. Це в жодному разі не означає, що ми маємо раптом полюбити псевдо-ліберальну тусовочку московських медійників з чекістською ксивою у кишені, що так люблять робити наші деякі ЗМІ з малоросійством головного мозку. Ні, ми маємо системно шукати справді антисистемні сили в російському суспільстві і по максимуму допомагати знищувати імперію із середини. Ба більше – ми маємо допомогти їм встановити нові сенси тієї самої національної держави, яка не буде мати ніяких територіальних та імперських претензій. Заради перемоги ми маємо навчитися розуміти свого ворога. І зробити все, щоб цей ворог змінився настільки, щоб просто втратив нас зі свого поля зору. Хтось каже, що це звучить вельми фантастично. Але іншого шляху нема. Допоки дракону не вирвати зуби, він знову й знову полюватиме на овець.   

Теги:
Читайте також:
Київ
-1.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.5
    Купівля 41.5
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 42.96
    Продаж 43.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
18:04
Рятувальнии обстежують місце падіння літака в річці Потомак
Авіакатастрофа у Вашингтоні: з річки дістали тіла всіх 67 загиблих
18:03
Ексклюзив
оборонно-промислового комплекс
Підприємствам оборонної промисловості хочеться прогнозованості: виконавчий директор NAUDI Гончаров про конфлікт між Міноборони та АОЗ
18:03
OPINION
блог Денис Попович
Ми любимо ЗСУ. Але ТЦК — це частина ЗСУ
17:59
Арсеній Батагов, Трабзонспор
Врятували "Трабзонспор" від поразки: Зубков, Сікан і Батагов вперше зіграли разом
17:48
ЗСУ
Міноборони у 2024 році закупило для військових взуття на понад 3,1 млрд грн
17:43
Міноборони допустило до використання у ЗСУ дрони ZEUS і HADES українського виробництва
17:41
Ексклюзив
Дональд Трамп
Експерт з економіки пояснив, що мав на увазі Трамп, коли говорив про українські рідкісноземельні метали
17:40
Оновлено
Україна повернула з російського полону 150 захисників
17:35
Разом з Оззі Осборном: Black Sabbath зіграють фінальний концерт з Metallica, Slayer і Pantera
17:35
Азербайджан
Азербайджан виділив Україні $1 млн гуманітарної допомоги на закупівлю електрообладнання
17:20
Оновлено
пошта
Поштова служба США відновила прийом посилок із Китаю та Гонконгу
17:17
водопостачання вода
Японія передала Києву обладнання для очищення та знезараження води
17:15
Форум сімʼї та Демографії в межах Українського тижня, який відбувається у Вашингтоні
Необхідно створити державний фонд для інтеграції переселенців та повернення українців додому, – Княжицький
17:13
Денис Берінчик
Берінчик - Девіс: де та коли дивитись чемпіонський бій українського боксера
17:11
Netflix намагається дистанціюватися від зірки "Емілії Перес" Карли Гаскон після її ісламофобських висловлювань
17:10
ВООЗ
В Аргентині оголосили про вихід з ВООЗ слідом за США
16:53
Starlink
Через блокування Starlink російські війська залишаються без звʼязку, - "Атеш"
16:47
Тополі, Харківщина
РФ утворила новий плацдарм на правому березі річки Оскіл, неподалік держкордону, - DeepState
16:42
Рамштайн
Наступний "Рамштайн" відбудеться 12 лютого під головуванням Великої Британії, - Радіо Свобода
16:33
Ексклюзив
"Ворог копає багатоповерхові нори, звідки його непросто викурити": "Хартія" про оборону на північ від Харкова
16:27
Іван Вигівський
За підривами біля приміщень ТЦК стоять російські спецслужби, - голова Нацполіції Вигівський
16:27
на фото мобільна аптека
На прифронтовій Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт
16:24
Ігор Пластун
Ексфутболіст збірної України знайшов команду у нижчій лізі Бельгії
16:22
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 50 боєзіткнень: на Покровському напрямку окупанти здійснили 12 атак
16:18
Оновлено
Сибіга обговорив з очільником МЗС Британії Леммі підготовку військових і розширення далекобійних спроможностей України
16:07
винищувач F-35
Норвезькі F-35 перехопили групу російських бомбардувальників на Крайній Півночі
16:02
Андрій Сибіга
Україна пропонує зберігати американський газ у своїх сховищах
16:02
OPINION
"ТЦК тут не місце". Чим небезпечна ненависть тилу до власної армії?
15:52
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану й мобілізації
15:45
Ексклюзив
На місці вибуху біля ТЦК у Павлограді (2 лютого 2025 року)
"Вбивство військовослужбовця ТЦК - це результат багатьох ігрищ": голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко
15:43
Вбивство підлітка на станції фунікулера в Києві: Шевченківський райсуд почав засідання у справі
15:28
Новини компаній
"Аврора" та ГО "Землячки" зібрали 10 млн грн на зимову форму для захисниць у межах кампанії "Даруй тепло, даруючи свято"
15:19
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: кількість загиблих збільшилася до 6
15:15
В Ірландії показали українські документалки про Голодомор та сучасну війну
15:07
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:03
Андрій Сибіга
Взаємовигідна співпраця України та США не обмежується лише природними ресурсами, - Сибіга
14:44
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Перевірка Білоруссю боєготовності армії: в ДПСУ оцінили рівень загрози
14:40
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 5 лютого: скільки коштують долар та євро
14:38
OPINION
Про хибність тези "Все ж було добре, якби не цей клятий Путін"
14:22
Гренландія призначила дострокові вибори на тлі претензій Трампа на острів
Більше новин