live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

11 грудня 2019 року відбулася церемонія нагородження книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів 2019"

Детальніше про подію - далі в матеріалі

В травні 2017 року телеканал "Еспресо" заснував книжкову премію, яка цьогоріч відбулась вже втретє. Премія "Еспресо. Вибір читачів" започаткована з метою відзначати найкращі вітчизняні  літературні новинки року та задля підтримки інтересу до читання книжок в Україні. Тут видавці мають можливість знайти надійний шлях до широкого загалу через рекомендації, відгуки та оцінку книжок авторитетними експертами та самими читачами. 

Цьогорічна премія, яка відбулась з травня по листопад, проходила в три етапи. На першому етапі, впродовж червня оргкомітет приймав заявки від видавництв на участь книжок у конкурсі, більше 30 видавництв подало понад 150 заявок. На другому етапі, впродовж липняекспертне журі у складі 24 осіб визначило в кожній номінації по 3 книги, які потрапили до фіналу. На третьому етапі,  з початку вересня до 10 листопада  читачі у 276-ти бібліотеках по всій Україні шляхом голосування обирали переможця. Як результат, організатори отримали від бібліотек близько 4500 анкет для голосування з голосами читачів та відгуками на книги фіналісти.

На самій церемонії були присутні більше 80-ти поетів, письменників, літературознавців та видавців. Цікавим інтерактивом, який відзначили всі присутні, була можливість ознайомитись із понад 4000 рукописних відгуків  про  книги фіналістів, які залишили читачі в анкетах для голосування.  

У номінації “Література для дітей” було три фіналісти: “Дитя песиголовців” Володимира Арєнєва; “Зграя” Анастасії Нікуліної та “Арктична пасіка” Олександра Дерманського. Перемогла книга Анастасії Нікуліної “Зграя”. Зграя - це про підлітків і паркур. Зграя - таку назву собі  візьме гурт друзів-хлопців, які є трейсерами, тобто людьми, які практикують паркур. Це гостросюжетний роман, який буде цілком цікавий і дорослим.

Перейдемо до номінації “Література для дорослих”, тут у фінал вийшли  книги: "Фонетика тиші" Івана Андрусяка; "За спиною" Гаськи Шиян та "Братство" Олега Криштопи.

Книга “За спиною” Гаськи Шиян стала переможцем у номінації “Література для дорослих”. В основі роману історія 27-річної Марти. Її бойфренд у зв’язку з війною на сході нашої країни, отримує повістку і вирішує проміняти затишне життя, хорошу роботу і саму Марту на бліндажі. Це руйнує звичний стан речей і їхнє сприйняття. Врешті дівчина і сама вирішує змінитись та переосмислити реальність.

Дякуємо всім, хто долучився до книжкової премії "Еспресо. Вибір читача 2019", зокрема організатору премії громадські організації "Всеукраїнський демократичний форум", генеральному медіа партнеру телеканалу "Еспресо", логістичному партнеру "Нова пошта", організаційному партнеру громадські організації "Дія". Дякуємо всім бібліотекам, читачам, експертам, які долучились до премії і допомогли нам відзначити найкращі літературні новинки і їх авторів. Дякуємо, що разом з нами популяризували читання книг в Україні. 

новини партнерів

28 травня, 2020 четвер

28 травня, 2020 четвер

27 травня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати