Держава вище ідіотів. Чого насправді треба повчитися у США?
Масові протести Black Lives Matter та інцидент зі штурмом Капітолію відчинили скриньку Пандори із мамчиних експертів з питань Америки
Ось тобі сидять Петро Симоненко із забороненої комуністичної партії. Ось тобі головні бек-вокалістки режиму Януковича — Олена Лукаш і Ганна Герман пророкують захід Вашингтона. А ось катеринчуки і філіндаші — викинуті за політичний борт ще десять років тому — розповідають про те, що все це схоже на наші події 2013-2014 років. А, щоб усе це щедро зафіксувати — гламурні хлопці та дівчата із телеканалів ОПЗЖ-ТБ розповідають про те, як будь-яка подія у США схожа на Майдан і це треба заборонити у нас. Бажано за білоруським сценарієм — всіх душить, всіх за ґрати та попасти в ще більшу залежність від Москви.
Не говорять всі ці експерти з плескання язиками важливого — що треба брати на озброєння у США навіть в такі непрості моменти, як були увечері 6 січня.
Урок перший. При штурмі Капітолію загинуло четверо людей, які повелися на заклик Дональда Трампа не визнавати результати президентських виборів і показати силу тим, хто начебто сфальшував перемогу Джо Байдена. У підсумку — нацьковані прихильники пішли штурмувати Капітолій, де саме мали оголосити результати виборів-2020. Засідання конгресу було зірване, американських політиків евакуювали, арештували більш ніж півсотні осіб.
І тут почалося найцікавіше. Twitter, Facebook, Youtube та Instagram вирішили заморозити облікові записи Дональда Трампа якраз за розпалювання ворожнечі. Бо уже три місяці поспіль ще чинний президент США нацьковував свою аудиторію — а це аж 88 мільйонів осіб — про те, що "вибори вкрадені", "сфальшовані" і треба показати силу.
Керівництво мережі мікроблогів Twitter у світлі того, що відбувалося в Вашингтоні, обмежило поширення повідомлень, здатних викликати подальші заворушення в країні. Їх не можна ретвітити та коментувати, а також ставити лайки. Більше того Трампа попередили — ще один акт нацьковування, який спричинить заворушення на вулиці — і екаунт видалять назавжди.
Це добрий урок для нас. Для того аби зберегти інституції, демократично обрану владу і не втратити країну — виявляється можна заблокувати Twitter і Facebook. До слова — Facebook за останні роки випиляв за поширення фейків щодо США і накручування агресії між нашою країною і західним партнером — обліковий запис Андрія Портнова та Андрія Деркача. Тих самих, до яких не має претензій наше чудове українське кривосуддя.
Виявляється, що можна обмежувати непотріб і пропаганду ворогів, якщо мова іде про те, аби зберегти державність, демократів і життя громадян. Тому я вкотре скажу — якщо хтось із топполітиків, хоч не зараз, але в недалекому майбутньому наважиться проявити політичну волю і заблокує вєсті, нюзвани та страни.юа — він зробить велике добро Україні. Якби у нас не толерували медведчуківські помийки та менше людей з умовного патріотичного табору світило своїми фейсами аби "донести позицію іншій аудиторії" — ми б
пройшли період становлення і притомної побудови власної країни набагато швидше. Не ходили б колами по пустелі в пошуках Мойсея.
Урок другий. Це дуже важливо для тих недобитих регіоналів і проросійських сил, які розповідають про те, що Янукович був молодець. А оці американці в костюмах з рогами достоту, як наші майданівці.
Річ у тім, що в оточенні Віктора Януковича не було нікого, хто б після перших розстрілів та викрадень активістів із лікарень сказав: "Може, треба припинити цей маразм, Вікторе Федоровичу?" Навпаки, оці експерти-американісти з телеканалу НАШ і ЗІК сиділи як миші. А деякі, як Андрій Портнов — узагалі обіцяли розв'язати питання, то кримським "Беркутом", то силами армії, то водометами, то диктаторськими законами. А то і фізичним знищенням найактивніших учасників Революції Гідності.
Що відбулось у Капітолію?
Держсекретар Сполучених Штатів Майкл Помпео першим назвав неприйнятним штурм засідання Конгресу.
"Я побував у багатьох країнах і завжди підтримую право кожної людини на мирне відстоювання своїх переконань. Але насильство і створення загрози безпеці інших людей, включаючи тих, чиє завдання — забезпечити нашу безпеку, не можна стерпіти" - написав глава Держдепартаменту та один із багаторічних соратників Трампа в Twitter. Помпео закликав негайно "притягнути до відповідальності злочинців, які брали участь у заворушеннях". Чи було таке у Януковича або зараз у Зеленського? Я не пригадую такого.
Ще один сенатор Ліндсі Грем, один з найвідданіших союзників Трампа попросив більше не розраховувати на нього. "Все, що я можу сказати, — не розраховуйте на мене. Досить, годі. Джо Байден і Камала Харріс законно обрані та стануть президентом і віцепрезиденткою Сполучених Штатів 20 січня".
Інші соратники — обнулили позови щодо оскарження результатів виборів-2020. Чим по суті визнали миттєву перемогу Джо Байдена.
В США непотрібні майдани та антимайдани. Ніхто не купуватиме тітушок у Детройті, аби показати перевагу міцного господарника над іншими кандидатами. Ніхто не толеруватиме проросійські та прокитайські партії під приводом — ну вони нам треба, аби в другому турі буде легше змагатися з умовним Бойком. В США державу захищають відповідальні інститути влади, а репутація там зовсім не пустий звук. Будь-яка зрада держави та зазіхання на інститути влади суворо карається законом. В американських ЗМІ уже з’явились повідомлення про те, що компанії та школи звільняють своїх працівників, які брали участь у штурмі Капітолію. А ще агітували інших людей робити те ж саме. Під ніж пішли юристи, учителі та менеджери. Репутація осіб, які чинили насилля над демократією і законом переслідуватиме їх завжди — гарна кар’єра їм не світить. Це і відрізняє американський світ від українського, де хабарники, антимайданівці та регіонали завжди добре прилаштовували п’яту точку за будь-якої влади.
Урок третій. Дуже цікаво зараз дивитися оцінки американських подій від депутатів провладної партії Володимира Зеленського — Лізи Богуцької, Данила Гетьманцева тощо. Особливо тішить оцінка від депутатки Лізи, яка каже, що США дали тріщину. Це при тому, що свого часу ще на старті свого депутатства інтриганка Богуцька обіцяла грудневий путч від Порошенка. Уже другий грудень минає, а п’ятий президент так і не виправдав сподівань членкині комітету з питань національної безпеки та оборони.
Коли країну відправили на перший весняний карантин — і перші хворі на коронавірус були переважно еліткою із Куршавеля, Ліза відмовлялась носити у сесійному залі медичну маску — і носила якесь рожеве страхіття. (Ліза маска).
Коли пішли перші рекомендації від санітарного лікаря Віктора Ляшка — та сама Богуцька радила нікого не слухати та лікувати коронавірус... сексом, лазнею та алкоголем. А потім — експертка із нетрадиційної медицини сама злягла з недугою і лікувала її в кращій лікарні Києва — Олександрівській.
Зараз Ліза в унісон з проросійським кодлом розповідає про те, що "США як взірець демократії дали тріщину". І всі разом ці люди підводять до того, що наш варіант це щось таке як у Росії чи в Білорусі. Недарма на всіх медведчуківських каналах кілька місяців співають оди Олександру Лукашенку. Що ось так, мовляв, треба було втоплювати свого часу Майдан у крові.
Ані в "Слугах народу", ані в колишніх регіоналів так і не зрозуміли головного висновку з американських подій. Державний секретар США Помпео може піти проти соратника Трампа, коли побачить, що той не в змозі спокійно передати владу. Представник Республіканської партії зі штату Мериленд першим викличе поліцію, аби та приїхала на поміч державній інституції. І лише в Україні як би президент не порушував Конституцію і закон — його партія і адміністрація ніколи не стануть на сторону закону. І завше будуть виправдовувати корупцію і державну зраду — будь то "харківські угоди" чи зрив операції щодо "вагнерівців". Будь то Оман з Патрушевим чи бажання хворобливо пошукати мир в очах Путіна.
Партія влади робить усе аби бандити не сиділи в тюрмах, а державний суверенітет тримався на тонкій нитці через постійні компроміси із ворогами держави. Лише у нас Медведчук має канали, схеми та все вище підіймається у рейтингу найбагатшого близького оточення Владіміра Путіна.
Допоки у нас не працюватимуть державні інститути, а державники будуть зайняті компромісами із загарбниками — Майдан і протести лишатимуться єдиним способом навести лад в країні. На наш Майдан виходять кращі. У 2014 лише раптова війна зупинила їх процес по справжнім змінам у державі. Бо тоді логістика на фронті була важливішою ніж реформи судів і прокуратури. Саме Майдан донині не дозволяє підписати ганебну капітуцію аби "Квартал" мав гастролі у Росії. Що ж — якщо Олену Лукаш і Андрія Портнова так пече від Майдану і через сім років, то все було правильно. Зараз лишилось брати з Америки приклад, як із порушників державного устрою і законів робити ізгоїв.
- Актуальне
- Важливе