Блискуче збиття російського літака 4-го покоління, відсутність інноваційних підходів ведення бойових дій з боку РФ. Колонка Сергія Згурця
Вправні українські пілоти, попри технологічну перевагу окремих літаків країни-агресорки Росії, спроможні їх збивати, коли вони залітають на нашу територію
Український винищувач МіГ-29 збив російський Су-35 на Херсонщині
Коли наші штурмовики Су-25 виконують завдання, прикриваючи дії наземних підрозділів, їх прикривають наші винищувачі Міг-29. Ворог намагається атакувати наші штурмовики, які летять нижче, і, використовуючи ракетне озброєння, хочуть нас збивати. Але цього разу ситуація була іншою: наш винищувач Міг-29 ракетою Р-27 на відстані 30-40 км збив російський літак 4-го покоління, який за технічними можливостями є кращим.
Варто зауважити, таких літаків Су-35 Росія виготовила близько 100, кожен з них вартує близько $50 млн. І це є глибока модернізація більш потужних у порівнянні з Міг-29 винищувачів Су-27. Цей випадок підтверджує, що наші пілоти, попри технологічну перевагу окремих літаків РФ, спроможні їх збивати, коли вони залітають на нашу територію.
Ворог використовує не лише сучасні літаки з гарним озброєнням, з гарними локаторами. Вони завжди діють у взаємодії з літаками дальнього локаційного виявлення, так званими А-50.
Зона покриття літаків А-50
Одночасно в повітрі може знаходитися декілька літаків А-50, кожен з яких бачить нашу територію на 400 км вглиб України. Вони також відстежують і перебазування наших літаків. В умовах постійного спостереження з боку Росії дійсно важко вдало виконати бойове завдання, як це сьогодні продемонстрували Міг-29. Враховуючи це, наше завдання полягає також у тому, щоб збити це дальнє вороже око, аби в них не було можливості наводити свої літаки.
Ситуація на фронтах
Пентагон достатньо регулярно й детально висвітлює бойові дії. Сьогодні прозвучала дуже гарна цитата представника Міністерства оборони США: "Українці воюють хоробро і творчо, без жодних ознак впливу бойових дій на їхню мужність та стійкість". Було також сказано про росіян, що вони жодних інноваційних підходів до ведення бойових дій не демонструють. Росія веде бойові дії насамперед з використанням великої кількості артилерії, авіації, коли їй вдається продавлювати нашу оборону після повного випалювання лінії оборони, тоді просуваються наземні підрозділи країни-окупантки.
Подібна ситуація спостерігається по лінії Ізюм-Лиман, а найскладніша - це Сєвєродонецьк і Лисичанськ, де ворог зайшов на околиці міста, закріпився в готелі "Мир", але просування в самому місті не спостерігаються.
Мапа зон воєнної взаємодії на Сході України
Найбільш небезпечні зони взаємодії: Лиман, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, складна також ситуація з Попасною. Розвивається 2 напрямки: на Бахмут, аби перерізати трасу Лисичанськ-Бахмут; у бік Лисичанська, аби зменшити перешийок, який з обох боків охоплює цю саму трасу. Ситуацію також ускладнює знищення мостів. Проте бойові дії тривають, є ризик оточення наших військ з боку російських окупантів, але наші вояки мужньо тримають свої рубежі.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе