Держава - це Люди і Територія
Конференція " Окуповані територіі: захист прав людини та перспективи реінтеграціі"
Висловила свою позицію щодо Донбасу і вимушених переселенців на конференціі " Окуповані територіі: захист прав людини та перспективи реінтеграціі".
Перше: я категорично проти заяв і розмов про відрізання Донбасу, бо Держава - це Люди і Територія. Як хтось хоче розкидатися людьми і територіями, нехай віддасть РФ своє подвір'я, а не з легкістю зі зручного парламентського крісла робить заяви про відсікання УКРАІНСЬКИХ територій.
А ми будемо боротися за повернення Донбасу і Криму в ПОЛІТИКО - ДИПЛОМАТИЧНИЙ спосіб. Бо заяви про шашки наголо теж роблять ті, хтотдалекі від реальності і , як правило, зі зручних диванів чи парламентських коісел.
Ми ж будемо робити все, щоб питання окупованих Криму і Донбасу залишалися в порядку денному в світі до повернення територій Украіні.
Не може бути зняття санкцій проти РФ як краіни- агресора до повного виконання мінських угод, до повернення контролю на украіно- російському кордоні.
Друге. Очевидно, що питання порушення прав людини в Криму і на окупованому Донбасі повинно отримати різку реакцію світу.
Неприпустимо, коли в доповіді Генсека РЄ Т. Янгланда немає жодного слова про порушення прав криських татар і украінців в Криму і на Донбасі, про вбивства і арешти, про заручників і тиск на людей. Це не є об"єктивна доповідь .
Третє. Ми створили міністерство з питань Донбасу і очікуємо від уряду спільно з ВР напрацьованоі програми щодо реінтеграціі і переселенців. Має бути озвучена державна політика в цій сфері.
Четверте. Наполягатиму, щоб цього тижня було вирішено питання фінансування новоствореного міністерства- бо як питати з міністерства за роботу, як ім не створено елементарних умов для існування.
П'яте. Украінська сторона наполягає на тому, що виконання безпекового і гуманітарного аспектів мінських угод як пріорітетних і таких, що створюють передумови для політичного блоку. І це ненормально, що лише украінська сторона на всіх міжнародних майданчиках ставить гуманітарні питання як пріорітетні.
Вважаю, що для нормандського формату гуманітарні питання також мають стати пріорітетом, а не розглядатися по остаточному принципу. Доношу цю свою позицію всім міжнародним партнерам, знаю, що президент Украіни так само піднімає питання звільнення заручників, прав людини на окупованих територіях як проіорітетні.
Неприпустимо, коли Украіну шантажують заручниками, додями дивих людей, яких тоимають в застінках, тероризуючи нас амністією.
Шосте. Пенсіі. Протягом 2 років конфлікту украінстка влада споямувала більше 50 мільярдів гривень соціальних виплат ( з них більше 35 мільярдів- пенсіі) вимушеним переселенцям та тим пенсіонерам з Донбасу, що зареєструвалися на підконтрольних владі територіях.
Украінська влада відповідально ставиться до виконання своіх зобов'язань перед пенсіонерами, але там, де немає украінсткоі влади, демне працюють украінські банки і украінський пенсійний фонд- це фізично неможливо.
Тому влада визнала неможливість виконання своіх повноважень на окупованих територіях , ми нараховуємо пенсіі , але виплачувати іх можна тільки на контрольованих територіях.
Дуже важливо навести лад в пенсійних питаннях, аби всі , кому належить отримувати пенсіі, могли іх отримувати, але при цьому уникнути всіх зловживань( як то нарахування пенсій "мертвим душам").
Джерело
- Актуальне
- Важливе