У Маріуполі спрацювала ворожа ППО, у місті частково зникло електропостачання, - Андрющенко
Між нами має бути тільки правда
Не тільки у наших народів, але й у наших держав - спільні друзі і спільні вороги
Зміст
Я був першим українським журналістом, що офіційно переступив поріг штаб-квартири ОУН у Мюнхені.
Інтерв'ю, яке я взяв у голови ОУН Слави Стецько було першим таким матеріалом за всі роки існування української радянської і пострадянської преси.
Пишу це не для того щоб похвалитися своєю сміливістю або майстерністю. Це вже був час змін і я нічим не ризикував. Я взагалі не вважаю, що робив у своєму житті якісь сміливі вчинки.
Тільки правильні. І цей вчинок також був правильним. Хоча, звісно, для публікації цього інтерв'ю мені доводилося долати опір не тільки у власній країні, але і у середовищі української ліберальної еміграції.
Мої друзі з її грона вважали, що з бандерівцями нема про що говорити. Тим більше єврею, який має загиблих під час Голокосту родичів.
А я вважав, що навпаки, є про що говорити, Тим більш єврею, який вважає себе переконаним прихильником концепції створення власної національної держави.
Інтерв'ю із пані Славою виявився напрочуд цікавим і було успішно опубліковане на шпальтах газети "Молодь України". Але як завжди буває, було те, що не увійшло до тексту публікації.
На початку нашої розмови пані Слава дістала з шафи грубу теку, у якій містилися матеріали співпраці ОУН із державою Ізраїль.
Я був здивований цим жестом і нагадав співрозмовниці, що прийшов до штаб-квартири ОУН насамперед як український журналіст, а не як представник єврейської громади.
На що пані Слава відповіла мені, що бажає щоб між нами все було ясно із самого початку. Що у нас спільні друзі і спільні вороги і між нами має бути тільки правда.
Я й досі вважаю цю тезу соратниці Степана Бандери і Ярослава Стецька абсолютно переконливою. Як і шанований мною Президент Реувен Рівлін я вважаю себе політичним спадкоємцем Володимира Жаботинського, що шукав співпраці між євреями і українцями у трагічні роки початку ХХ сторіччя.
Як і шанований мною Володимир Вятрович, я вважаю себе спадкоємцем тих українських державників, хто усвідомлював важливість побудови Української держави із власною політичною нацією.
Не тільки у наших народів, але й у наших держав, які, на щастя, тепер є, спільні друзі і спільні вороги. Нам нема чого більше ділити. Саме тому між нами може бути тільки правда.
Залиште коментар
Читайте також:
- Актуальне
- Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
08:58
У РФ завод з виробництва СПГ майже законсервований через західні санкції проти російської енергетики
08:30
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 32, серед них діти
04:43
"У продовженні цієї війни зацікавлена лише РФ": МЗС України відреагувало на заяву Путіна щодо використання "Орешніка"
2024, четвер
21 листопада
23:04
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
21:51
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:21
Ексклюзив
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця