Британія заморозила активи та заборонила в’їзд окупаційним очільникам ТОТ України в рамках нових санкцій проти РФ
29 вересня уряд Великої Британії запровадив санкції проти 11 нових осіб у відповідь на спроби Росії використати фейкові вибори, аби узаконити свій незаконний контроль частиною Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської областями й і Кримом, які є частиною суверенної території України
Про це повідомляє The Guardian.
Такі обмеження введені в рамках ширших санкцій проти так званих голів російських окупаційних адміністрацій у Запорізькій, Херсонській, Донецькій областях і у Криму, яким відтепер заборонено в’їзд у Велику Британію, а їхні активи заморожені.
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що Британія ніколи не визнає претензій Росії на територію України.
Зокрема, у відповідь на спроби Росії використати псевдовибори, щоб легітимізувати свій незаконний контроль над Херсоном, Запоріжжям, Донецьком, Луганськом і Кримом, які є частиною суверенної території України, Велика Британія запровадила одинадцять нових статусів. Про це інформує сайт уряду Великої Британії.
Велика Британія також внесла до списку санкцій міністра з надзвичайних ситуацій Росії Олександра Куренкова, секретаря ЦВК Росії Наталію Олексіївну Бударіну, голову так званої Херсонської ОДА Андрія Алексієнка та голову "виборчої комісії" в Херсоні Марину Захарову.
"В останній марній спробі нормалізувати нелегітимний контроль Росії над суверенною українською територією, Росія організувала незаконні фіктивні "вибори" на початку цього місяця. Ці вибори є черговим порушенням територіальної цілісності України та Статуту ООН. Раніше цього місяця Великобританія підтвердила Раді Безпеки ООН докази того, що результати були заздалегідь визначені", - йдеться в повідомленні.
Загалом, Велика Британія запровадила санкції проти понад 1800 фізичних та юридичних осіб у рамках свого режиму санкцій проти Росії, понад 1600 з яких були під санкціями після повномасштабного вторгнення Путіна. Це включає 29 банків, на які припадає понад 90% російського банківського сектора, і 129 олігархів, загальний капітал яких на момент вторгнення становив близько 145 мільярдів фунтів стерлінгів. Понад 20 мільярдів фунтів стерлінгів двосторонньої торгівлі між Великою Британією та Росією (дані за 2021 рік) зараз перебувають під повними або частковими санкціями, і російського імпорту до Великобританії впало на 98,2%, а експорту Великої Британії до Росії – на 77,4%.
- 8 серпня уряд Великої Британії ввів нові санкції проти 22 фізичних і юридичних осіб, які підтримують повномасштабне вторгнення РФ в Україну, і проти трьох компаній, які постачають електроніку для російської військової техніки.
- Актуальне
- Важливе