Чому монах з “Пінк Флойд” воював, як збудувати успішний бренд і що таке дзен на шпильках – 5 книг з корисними лайфхаками
Корисні поради у цих книжках – це або перевірені способи позбутися шкідливих звичок, або справжня філософія успіху. У будь-якому разі, вони будуть не зайві для того, хто збирається розпочати нове життя й справу мрії з нуля
Корі Мускара. Не проґавте свого життя. Як по-справжньому бути тут і зараз. – К.: Yakaboo Publishing, 2021
По суті, ця книжка – про те, що співали Pink Floyd у своїй вікопомній “Стіні”, будуючи на сцені справжній мур, визираючи крізь незабудовані отвори у ньому і наприкінці шоу руйнуючи цю перепону, що, за задумом, будувало всередині і довкола людини суспільство. З іншого боку, мова у цій книжці трохи про іншу стіну, вона про те, як не на сцені, а в житті бути тут і зараз. Її автор - колишній буддистський монах, лектор і коуч, університетський викладач курсу усвідомленого лідерства, автор та ведучий подкасту Practicing Human.Тож спершу нам вкотре нагадують про те, що ми звикаємо діяти на автопілоті, наші стіни такі товсті й високі, що розмаїття можливих життєвих досвідів проходить повз нас, а потім розказують, як же опиратися хаосу, але при цьому не пропустити щастя і не змарнувати свого життя? Автор запрошує на спільні пошуки втраченого сенсу, крізь «усвідомленість заради усвідомленості», та пояснює, як бути дійсно присутнім в теперішньому. Виявляється, цього можна досягти, лише цеглинка за цеглинкою розібравши внутрішні стіни, що відмежовують наші щирі, цілісні та відкриті сутності від світу. Так само нам пояснюють, чому і як ми їх зводимо, від’єднуючись та втрачаючи орієнтири і притік свіжого повітря. Ну, й пропонують практичний спосіб їх демонтажу і навчає не губитися в хаосі та не втрачати внутрішнього спокою без них.
Олексій Філановський. Карго-маркетинг і Україна. – Х.: Фабула, 2021
Щастя у цій книжці відомого автора наздоганяє нас лише у третій частині, де нам пропонують зазирнути у недалеке майбутнє за допомогою вже наявних трендів, що в найближчі десятиліття радикально змінять суспільство, споживання і ринки. Натомість у решті двох розділів – ще цікавіше, бо пояснюється, чому все так нескоро. Адже ми живемо в країні, де переміг «карго-маркетинг» — маркетингу що спирається на міфи і фікції. Деяким бізнесам комфортно в обіймах цього культу, але рано чи пізно зіткнення реальності та міфології призводить до руйнівних наслідків. Натомість автор книжки, за плечима в якого досвід роботи на ринках п’яти країн і ґрунтовне знайомство з найрізноманітнішими групами споживачів, створення “з нуля” 14 торгових марок, реалізація 15-річних мультибрендових маркетингових стратегій, проведення 125 комплексних рекламних кампаній, розроблення 120 оригінальних дизайнів для продуктів і послуг - аналізує найпоширеніші бізнес-міфи. Пропонуючи при цьому прості і прозорі методи та інструменти, що допоможуть налагодити справді ефективну роботу маркетингу. Друга частина книги присвячена філософським проблемам маркетингу — зокрема тому, як він створює цінність, що задовольняє запити споживачів і сприяє процвітанню компаній. Спираючись на фундаментальні засади засвоєння інформації, автор ділиться власним багатим досвідом будівництва успішних брендів.
Стефан Ґарньє. Думай і дій як кіт-2. – Х.: Віват, 2021
Після того, як головний герой цієї книжки, другу частину якої ми вже можемо прочитати, так от, коли він закінчив свій життєвий шлях, його господар не збожеволів. Хоча, мав на це всі підстави, та й легкі ознаки безумства можна помітити й цього разу. Але все на користь справі, звичайно. Загалом це продовження історії про те, чого варто повчитися у котиків, яку автор написав разом з пухнастим другом Зіґґі. Якщо точніше, то це 101 урок про те, як жити задля свого задоволення, вірити в себе та залишатися не просто білим і пухнастим, а ще спокійним, розважливим, незламним, незалежним, допитливим... Кажуть, цякотяча методика здатна розмити бар’єр між світом людей і тваринта допомогти нам стати кращими. Таким чином, кількома помахами лапки згаданий котик з ім’ям, яке свого часу мав сам Девід Бові,залишив нам безцінні, але такі прості у виконанні поради, з якихскладається цілісна філософія життя щасливого кота.“У цій останній книжці залишається розповісти про те, що ти мені подарував протягом останніх місяців, про таємниці життя, про щастя, яке я ревно й відчайдушно хочу зберегти, - зауважує автор. - Утім, «марно володіти тим, чим неможливо поділитись» — як одного разу ти мені промурчав. Тож, зважаючи на все, чого ти навчив мене, а ще сотні тисяч людей по всьому світі — навчив “думати і діяти як кіт”, на твою честь та на спомин про тебе я можу лише поділитись останніми життєвими порадами”.
Єлизавета Бабанова. До дзену на шпильках. Як створити нове життя й справу мрії з нуля. – К.: Book Chef, 2020
Авторка цієї книжки — психологиня, письменниця, яка має у своєму доробку зокрема 15 освітніх програм для жінок, а її блоґ допомагає сотням тисяч людей розкрити свої таланти, знайти улюблену справу і побудувати щасливі стосунки. Тож, якщо ви шукаєте себе, або справу свого життя, чи кохану людину — варто долучитися до спільноти учасників, а також читачів цієї книжки, щоб дістати підтримку в досягненні найамбітніших цілей.“Двічі я розпочинала з нуля, - розповідає авторка. - Уперше в 15 років, коли з маленького міста, окрилена американською мрією, поїхала навчатися до США. Удруге, зійшовши вгору кар’єрними сходами, отримавши гроші і статус, я цілковито розчарувалася у своєму житті. Тоді я покинула все та вирушила на пошуки себе справжньої. До чого привели ці пошуки — у цій книжці”.
Джеймс Клір. Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих. – К.: КМ-Букс, 2021
У цьому бестселері про незначні зміни та значні результати – про секрет тривалих результатів. Її автор ділиться надзвичайно цікавою і по-справжньому продуктивною методикою напрацювання корисних звичок. В основі методики лежить поняття чотириступеневої моделі звичок (подразник, прагнення, відгук, винагорода), а також чотири породжені цією моделлю закони зміни поведінки. Викладений матеріал підтверджується результатами наукових досліджень, проте книгу слід трактувати не як наукову розвідку, а як посібник з експлуатації, що містить мудрі практичні поради та пояснення механізмів створення і змінювання власних звичок. Єдиного правильного способу набуття корисних звичок, звісно, не існує, але автор пропонує найкращий із відомих підхід, який спрацює незалежно від того, з чого саме ви починаєте і що саме намагаєтеся змінити. Викладені стратегії стануть у пригоді всім, хто потребує покрокової інструкції з покращення незалежно від того, що мається на меті - покращення здоров'я чи добробуту, продуктивності праці чи стосунків, а можливо, всього переліченого разом.
- Актуальне
- Важливе