"Дискримінація за майновою ознакою": Денісова розкритикувала запровадження платних камер у СІЗО
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала впровадження платних камер у слідчих ізоляторах (СІЗО) "дискримінацією за майновою ознакою"
Про це уповноважена Верховної Ради з прав Людини сказала в інтерв'ю РБК-Україна.
За словами Денісової, запровадження платних камер у СІЗО є "нерівністю за майновою ознакою". Вона пояснила, що "продаж" одного платного місця в СІЗО за 2 тис. грн не допоможуть іншим ув'язненим, якщо у них "навіть відсутня можливість нормально поспати".
"Ось у СІЗО Києва зробили двадцять платних місць, збирають гроші. Не завжди всі двадцять місць використовуються. Іноді люди платять гроші, але їх все одно не переводять в таку камеру, буквально минулого тижня у мене було таке звернення", - наголосила омбудсмен.
Вона додала, що 27 вільних колоній в Україні перебувають у "замороженому" стані.
"Якщо в інших перенасичення - то розвезіть людей! Треба приймати такі адміністративні рішення, які можуть поліпшити умови життя людей вже зараз. Я як уповноважений не можу підходити вибірково до норм Конституції, де заборонена дискримінація за майновою ознакою", - підкреслила Денісова.
Вона зазначила, що рішення Міністерства юстиції щодо впровадження платних камер наразі на рівні підзаконного акту, тобто є пілотним проєктом.
Водночас, Денісова запевнила, що подасть в Конституційний суд, якщо Кабмін спробує прописати це законодавчо і Верховна Рада ухвалить відповідний законопроєкт із наявності у ньому ознак недотримання конституційних норм. При цьому вона зауважила, що все залежатиме від конкретних формулювань такого закону.
- Нагадаємо, Денісова 19 лютого оскаржила в Окружному адміністративному суді Києва (ОАСК) запровадження платних камер у СІЗО. Вона зазначала, що отримання поліпшених умов на платній основі є дискримінацією за майновим станом і суперечить чинному національному та міжнародному законодавству.
- Актуальне
- Важливе