Єврокомісія запропонувала запровадити мито на зерно з РФ і Білорусі: у Кремлі відреагували
Єврокомісія пропонує підвищити тарифи на імпорт до ЄС агропродукції з Росії та Білорусі. У Кремлі назвали це недобросовісною конкуренцією
Про намір підвищити мито повідомила пресслужба Єврокомісії.
Заходи спрямовані на досягнення наступних цілей:
- запобігти дестабілізації ринку ЄС через будь-яке майбутнє значне перенаправлення російської зернової продукції на ринок ЄС;
- для боротьби з російським експортом незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, частина якого незаконно експортується на ринок ЄС, навмисно неправильно позначена як "російська". "Запропоновані сьогодні мита гарантують, що цей незаконний метод експорту більше не буде прибутковим", - пояснили в ЄС.
- щоб запобігти використанню Росією доходів від експорту до ЄС – як російських, так і незаконно привласнених українських зернових продуктів – для фінансування її загарбницької війни проти України.
Пропозиція Єврокомісії не торкається транзиту зернових, олійних культур і продуктів їхньої переробки з Росії та Білорусі до третіх країн.
"Ми пропонуємо запровадити тарифи на цей російський імпорт, аби зменшити зростаючий ризик для наших ринків і наших фермерів. Вони зменшать здатність Росії використовувати ЄС на користь своєї військової машини. І ми продовжуємо нашу відданість збереженню глобальної продовольчої безпеки, особливо для країн, що розвиваються. Ми знаходимо правильний баланс між підтримкою нашої економіки та фермерських громад. Водночас ми зберігаємо непохитну підтримку України", - сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Нині рішення має розглянути Рада ЄС. Якщо нові тарифи буде затверджено, зміни набудуть чинності негайно.
Що кажуть у Кремлі
Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, буцімто від запровадження мита найбільше постраждає споживач у Європі.
"Споживач у Європі однозначно постраждає. У нас багато альтернативних напрямків для постачання. Тут, звичайно, фахівці мають рахувати, які там будуть кількісні перетікання, наскільки вони зможуть компенсувати ці де-факто заборонні заходи", - цитують Пєскова РИА Новости.
"Це ще один яскраво виражений приклад недобросовісної конкуренції", - додав речник Путіна.
Раніше про наміри ЄС запровадити мито повідомило видання Financial Times із посиланням на осіб, знайомих із цими планами.
Що відомо про протести на українсько-польському кордоні
7 лютого польські фермери передали офіційне повідомлення про відновлення страйків на кордоні з Україною. Блокування пункту пропуску "Дорогуськ - Ягодин" розпочалося 9 лютого. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня.
Раніше польська профспілка фермерів "Солідарність" анонсувала оголошення загального страйку по всій країні 9 лютого. Тоді зазначали, що він розпочнеться з блокади всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною, а також блокування доріг та автомагістралей в окремих воєводствах.
Причина поновлення протестів проста: за словами одного з організаторів акції, Романа Кондрува, це те, що з часу попередніх акцій влада нічого не зробила з проблемами технічного зерна з України.
20 лютого польські фермери на кордоні з Україною перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагона. Згодом виявилось, що воно прямувало до Німеччини.
Ввечері 20 лютого польські протестувальники послабили обмеження руху біля кордону з Україною на двох пунктах пропуску, зокрема через Гребенне – Рава-Руська, почали пропускати легковики.
На тлі протестів польських фермерів Європейський Союз вирішив посилити перевірки дотримання домовленостей під час імпорту зерна з України.
У Польщі визнають, що з Росії через порти в Греції, через Білорусь, Латвію заїжджають російські аграрні продукти та зерно на європейський ринок, натомість протести стосуються лише продукції з України.
- Актуальне
- Важливе