Франція та Німеччина облюбували путінську "переговорну" позу
Берлін та Париж вкотре затягують свою улюблену пісню про переговори Києва та Москви
У присутності Байдена Шольц та Макрон вдають єдність щодо протидії російській війні, а позаочі ведуть свою гру.
За переговори з Путіним насправді виступають всі лідери НАТО, але є різниця.
Згідно з американською логікою, перемовини відбудуться лише тоді, коли Путін затямить: війна на полі бою марна. Тобто, йдеться про переговори на умовах України. Позиція США була підтримала одностайно, через що політики заговорили про монолітність НАТО. Але…
Читайте також: "Байден 5-го покоління", або Як Білий Дім "корегує" дату української перемоги
Під час недавньої особистої зустрічі із Зеленським президент Франції Макрон і канцлер Німеччини Шольц знову стали в позу, відійшовши від мюнхенських домовленостей: вони переконували українського лідера в доцільності вже найближчим часом розпочати т.зв. мирні переговори з Москвою, — повідомляє американська WSJ. Мантра та ж сама: війна затягується, Крим звільнити не можливо, Захід не здатен постачати зброю Україні вічно, конфлікт заходить у глухий кут. (На цих словах Макрон витирає Шольцу скупу чоловічу сльозу, розливаючи пляшечку "Московської").
Мантра та ж сама: війна затягується, Крим звільнити не можливо, Захід не здатен постачати зброю Україні вічно, конфлікт заходить у глухий кут. (На цих словах Макрон витирає Шольцу скупу чоловічу сльозу, розливаючи пляшечку "Московської")
Інколи здається, що європейці прагнуть обхитрувати самі себе.
"Поразка Росії у війні має включати військовий програш, але не обмежуватися ним. Частиною російської поразки, зокрема, має стати позбавлення РФ "колоніальної ментальності", - говорив Макрон буквально ще тиждень тому. А через декілька днів підсовував Зеленському сценарій, згідно з яким частина Україна залишилася б окупованою, Путін виявився б переможцем, і далі б випещував свою "колоніальну ментальність". Читай — готувався б до нової війни.
Читайте також: Проти "Росатома" потрібні санкції за тероризм на Запорізькій АЕС
Ось, прем’єр Британії Ріші Сунак теж за наближення перемовин з Путіним, але на українських умовах. Він запропонував подвоїти військову допомогу ЗСУ, а також дати Україні "захист до того, як вона стане членом Альянсу" та забезпечити Україні "вирішальну перевагу" на полі бою, включаючи військові літаки. А що німці з французами? Бідкаються, розводять руками, даючи крихти винятково з-під палки.
Зараз розпочинається гаряча фаза (даруйте за оксюморон) холодної війни між Китаєм та США. Згадані політичні двійнята намагаються повторити з Сі ту ж саму помилку, що із Путіним: підігрувати й "нашим", і "вашим", боячись економічних наслідків "холодного" протистояння.
Зараз розпочинається гаряча фаза (даруйте за оксюморон) холодної війни між Китаєм та США. Згадані політичні двійнята намагаються повторити з Сі ту ж саму помилку, що із Путіним: підігрувати й "нашим", і "вашим", боячись економічних наслідків "холодного" протистояння
Читайте також: "Асоціація невдах" даремно очікує на падіння України
На початку березня Макрон зібрався в Китай, як він свого часу катався до Москви (і, здається, дзвонив Путіну частіше, ніж своїй дружині, всіляко зволікаючи з допомогою Україні). Не виключено, згодом до Сі помчить і Шольц. Та якими б гнучкими не були вожді Старого Світу, довго їм так у розтяжці не простояти.
Та наразі Шольц з Макроном синхронізували свої заяви з Лукашенком та російською пропагандою. Будь-які переговорні ридання "двійнят" залюбки ретранслює російська пропаганда, подаючи у своєму схибленому ключі "в українців все пропало". Якщо тема згасає, то німецький Bild завжди може її підігріти. Слова лідерів Старого Світу практично слово в слово повторюють не лише російські політики, але й тепер самопроголошений диктатор Білорусі, який виперся в Пекін.
Не хочеться думати, що все це зрежисовано червоним Китаєм. Та якось паростки "раптової миротворчості" так чи інакше дедалі активніше підживлюються саме з Піднебесної.
Про автора. Орест Сохар, журналіст, шеф-редактор Obozrevatel
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе