Голова наглядової ради Нафтогазу ініціювала відсторонення Вітренка через припис НАЗК, - ЗМІ
Голова наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення голови правління компанії Юрія Вітренка через припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК)
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Я скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити відсторонення голови правління. З метою забезпечення дотримання високих стандартів належного корпоративного управління я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам "Нафтогазу" і України", - цитує агентство заяву Споттісвуд.
За її словами, після оприлюдення НАЗК припису Кабінету міністрів скасувати рішення щодо призначення Вітренка головою Нафтогазу вона обговорила ситуацію з акціонерами компанії - Кабміном, прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і головою Міністерства юстиції Денисом Малюською.
"Прем'єр-міністр зобов'язався ухвалити кінцеве рішення, у тому числі вирішити питання про припинення строку дії контракту з Юрієм Вітренком, як вимагається, впродовж десяти робочих днів з 15 червня 2021 року", - зазначила Споттісвуд.
Вона також додала, що Вітренко відмовився добровільно призупинити виконання своїх зобов'язань на цей період. Він також не став проводити будь-які консультації з членами правління або наглядової ради про своє рішення оскаржити припис НАЗК.
Відтак, Споттісвуд додала, що наглядова рада вітатиме негайні кроки Шмигаля і Кабміну стосовно термінового і кінцевого рішення цього питання.
Водночас, у повідомленні Департаменту з інтегрованих комунікацій компанії йдеться, що на думку юридичного департаменту Нафтогазу, припис НАЗК є необґрунтованим та не відповідає вимогам законодавчих актів.
Крім того, юристи Нафтогазу звернули увагу на те, що виконання однієї з вимог припису призведе до скасування рішення загальних зборів компанії про уповноваження міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на підписання цивільно-правових договорів із членами наглядової ради.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року. На місце Коболєва уряд призначив ексміністра енергетики Юрія Вітренка.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Після звільнення Коболєва наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на чотирьох незалежних членів ради.
- 30 квітня члени наглядової ради Нафтогазу подали у відставку, у зв'язку із чим правління компанії заявило про неможливість роботи.
- Посли G7 закликали Кабмін швидко вирішити питання управління "Нафтогазом" таким чином, який "відображає заявлену прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління".
- Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков 15 червня вніс припис про незаконність призначення Юрія Вітренка головою НАК "Нафтогаз України".
- Натомість Вітренко в своїй офіційній позиції заявив, що вважає припис упередженим та оскаржуватиме його в судовому порядку.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе