Гончар про "Північний потік-2": Побудувати трубу — це ще не запустити газогін
Санкції проти учасників проєкту "Північний потік-2" можуть призвести до того, що трубу побудують, але ввести в експлуатацію не зможуть
Таку думку висловив Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", в ефірі програми "Energo live" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".
"Покласти трубу — це ще не означає запустити газопровід в експлуатацію. З проєкту вийшла норвезька компанія, швейцарська компанія відмовилася страхувати. Тому побудова самої труби не вирішує питання запуску газопроводу в експлуатацію", — сказав Гончар.
Він певен, що Німеччина буде прискіпливою щодо умов експлуатації об’єкту.
"Якими б німці не були лояльними до росіян в цьому питанні, йти всупереч технічним вимогам з експлуатації газотранспортної системи надвисокого тиску ніхто не буде", — переконаний експерт.
- "Північний потік-2" — це проєкт розширення діючого у Балтійському морі газогону Північний потік. Газогон завершений на 90%, "Газпром" і західні партнери Росії планують завершити його будівництво протягом поточного року.
- Завершення будівництва "Північного потоку-2" забезпечить значний вплив Росії на енергетичне майбутнє Європи й одночасно підірве безпеку східноєвропейських країн, насамперед України.
- Держсекретар США Антоні Блінкен заявив, що "Північний потік-2" суперечить інтересам Європейського союзу і шкодить Україні.
- Актуальне
- Важливе