Індія здійснила успішний запуск місії Chandrayaan-3 із висадки на Місяць
У п'ятницю, 14 липня, в Індії відбувся запуск ракети, яка спробує посадити марсохід на Місяць і показати свою присутність в космосі.
Про це пише CNN.
Зазначається, що Chandrayaan вилетів на ракеті LVM3 з Космічного центру імені Сатіша Дхавана о 12:05 за київським часом. Щоб подивитися на історичний запуск, зібралися натовпи. Також за цією подією у прямому ефірі на YouTube спостерігали понад мільйон людей.
Варто зауважити, що це вже друга спроба Індії здійснити м’яку посадку місії на Місяць. Попередній запуск Chandrayaan-2 у 2019 році зазнав невдачі - ракета зіткнулася із поверхнею Місяця.
Розроблений Індійською організацією космічних досліджень (ISRO) Chandrayaan-3 складається з посадкового модуля, силової установки та марсохода. Його метою є безпечна посадка на поверхню Місяця, збір даних і проведення серії наукових експериментів, щоб дізнатися більше про склад Місяця.
Тільки трьом іншим країнам вдалося досягти м’якої посадки космічного корабля на поверхню Місяця - Сполученим Штатам, Росії та Китаю. Якщо цей запуск буде успішним, Індія приєднається до цього ексклюзивного клубу країн.
- Також у квітні повідомлялося, що Китай активно розвиває свою Місячну програму і має повну впевненість у тому, що до 2030 року здійснить пілотований політ до Місяця і висадку астронавтів на його поверхню.
- 14 червня Китай підписав угоди з європейським і французьким космічними агентствами про спільне дослідження Місяця в рамках наступної місії місячного зонда "Чан’е-6". Її запуск очікується у 2024 році.
- Актуальне
- Важливе