"Хрест на корпоративній реформі": Коболєв назвав своє звільнення нелегітимним, в уряді відповіли
Ексочільник Нафтогазу Андрій Коболєв вважає, що його звільнили незаконно
Про це він розповів у інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
"Я не вважаю, що рішення Кабінету Міністрів було легітимним. Я вважаю, що це рішення ставить хрест на корпоративній реформі. Це важливо не лише для Нафтогазу чи для мене персонально, це важливо для всієї системи корпоративного управління", - сказав він.
За його словами, рішення матиме серйозні наслідки для динаміки відносин в органах корпоративного управління інших компаній.
"Фактично цим рішенням акціонер в особі Кабінету Міністрів зробив певним чином безпрецедентну річ - він де-факто сказав усім керівникам державних компаній: "Наглядова рада більше не важлива. Неважливо, що вони думають, оскільки вас оцінюю і призначаю-звільняю я". Якщо ця історія залишиться в поточному стані - це означає, що наглядова рада для менеджменту будь-якої компанії тепер ніхто", - пояснив Коболєв.
Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов прокоментував рішення уряду у себе в Telegram.
"У ситуації з НАК "Нафтогаз" збитки та невиконання планів по зростанню видобутку газу - факт нашої реальності. В такій ситуації уряд не мав права на бездіяльність", - написав він.
На його думку, Кабінет міністрів дотримався процедури.
"Було ухвалено рішення про перезавантаження наглядової ради, був змінений керівник, наглядова рада продовжить працювати, від цього інституту ніхто не відмовляється", - підсумував урядовець.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року.
- Звільнені разом з головою правління НАК "Нафтогаз" Андрієм Коболєвим члени наглядової ради висловили незгоду з рішенням уряду щодо низької оцінки результатів роботи правління.
- Актуальне
- Важливе