OPINION

Хто і чому штовхає Україну до "Мінська-3"

Микола Княжицький
8 листопада, 2022 вiвторок
08:45
Зміст

Вчора я писав, що звільнити окуповані території лише військовим шляхом буде складно. Це стало приводом для спекуляцій провладних ботів і анонімних телеграм каналів у тому, що нібито я агітую за "Мінськ-3"

Насправді я категорично проти "Мінська-3". Навпаки, спостерігаючи за міжнародною атмосферою, де "подих" Мінська-3 уже відчутно, я намагаюся проаналізувати причини (внутрішні й зовнішні), які можуть до нього привести й знайти способи його уникнути.

Отже, для того, щоб зрозуміти як діяти далі, маємо усвідомити, чого хоче наш головний ворог - Росія і наш основний союзник і спонсор США. Також ми маємо проаналізувати наші дії відповідно до планів найбільших світових гравців. Серед них маємо згадати й ще одного - Китай. Щоб визначити бажання гравців, достатньо вивчити їхні доктринальні документи та проаналізувати дії.

Позицію Росії ми знаємо з агресивних промов Путіна, у яких він стверджував, що "Ленін створив Україну". Ця позиція розвивається методологічно.

У російському "Журналі політичних досліджень" вийшла наукова стаття начальника управління президента РФ із забезпечення діяльності Держради Олександра Харичева з провладними експертами про "пентабазу загальнонаціонального коду".

Тут же сформовано месіанську концепцію держави — Росія як "країна-пророк" або "месія", яка протистоїть "Великому інквізитору», а також Росія — "світовий страж", "вартовий добра". "Після виконання призначення Росія та росіяни потраплять у найкращий світ, бо врятували його".

Росія не відмовиться від своєї агресивної політики, яку почала чітко формулювати навіть якщо буде укладено Мінськ - 3. Тому Україні він не є вигідним.

Чого хочуть США? Там опублікували відкриті частини усіх документів, які отримують парламенти.

Це директивні пентагонівські документи "Національна оборонна стратегія", "Огляд ядерної політики", "Огляд протиракетної оборони".

Там, зокрема зазначено:

"До 2030-х років Сполучені Штати вперше у своїй історії зіштовхнуться з двома найбільшими ядерними державами як стратегічні конкуренти й потенційні противники". При цьому Китай названий "дзвінком, що насувається", а Росія — "гострою загрозою", про що, на думку пентагонівських аналітиків, свідчить війна з Україною та "брязкання" ядерною зброєю.

Китай після партійного з'їзду, де Сі Цзиньпін обрано на третій термін і владу було сконцентровано в одних руках почав будувати біполярний світ, прагнучи стати насправді однією домінуючою державою.

Ставлення Китаю до України очевидне. Китай не підтримав жодну з резолюцій ООН про засудження агресії або визнання територіальної цілісності України. Разом з тим основним торговим партнером Китаю залишається ЄС і Китай робить все, щоб через військову співпрацю з Росією не потрапити під санкції.

Таким чином стратегічно ми маємо лише одного союзника з трьох найбільших і найвпливовіших держав світу у військовому плані, одного ворога й одного друга нашого ворога і ворога нашого союзника.

Який вибір мала б зробити Україна, яка, на жаль через корумпованість еліт минулих і теперішньої влади у міжнародній політиці перетворилася на об'єкт? Очевидно, підтримати друга, зброєю якого ми воюємо, тобто США.

Але ми постійно діємо інакше через корупційні інтереси.

Ще до війни теперішня влада України бачила більшим союзником Китай, ніж США.

Урядове китайське агентство Сіньхуа влітку 2021 року цитувало голову фракції монобільшості Давида Арахамію і писало:

"Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що їхня партія має намір переймати досвід Комуністичної партії Китаю в управлінні економікою та побудові держави."

Той же Арахамія менше ніж за місяць до початку повномасштабної агресії говорив, що США своїми заявами "сіють паніку" щодо нападу російської Федерації на Україну.

Про це він розповідав тоді журналістам в кулуарах Верховної Ради.

"Більшість народу, побачивши, що три, чотири, п'ять "точних дат" (вторгнення) вже минуло, зрозуміли, що це просто залякування людей і спроба сіяти паніку. Я не знаю реальні причини, чому США так роблять, але це точно працює не на користь економіки України..."

США лише хотіли допомогти Україні краще підготуватися до війни й убезпечити цивільне населення.

Зараз, коли війна триває та Україна мала показати безпрецедентний приклад солідарності з США і проведення прозахідних реформ, що робить наш уряд?

Продовжує корупційні оборудки, обмежує свободу слова, створюючи через кошти незрозумілого походження і бюджетні кошти все нові й нові державні пропагандистські телеканали, незаконно припиняє мовлення незалежних мовників.

Уряд також вчора неприпустимо вилучив у власників без жодних консультацій з ними та менеджментом ряд підприємств, серед яких і завод вантажних автомобілів КрАЗ. Укрнафту і Мотор Січ теж націоналізовано. При цьому, в Укрнафті держава і раніше мала більшість, а "Мотор Січ" за рішенням суду давно була в управлінні держави. Якби мова йшла лише про акції Богуслаєва, це мало б хоч якесь пояснення. Але фактично націоналізовано акції багатьох невеликих інвесторів, як з України, так і з усього світу.

Відомий аналітик Сергій Буча назвав це "воєнним комунізмом на фондовому ринку". Фурса пише, що "найважливіше - принцип. Приватна власність в успішних країнах - це святе. А якщо ви йдете шляхом "бєспрєдєлу", то виходить лише бідна країна. Без інвестиційного клімату. І без інвестицій".

За цими кроками уважно спостерігають наші партнери. І якщо у світовій війні авторитаритаризму проти демократії ми діємо, як авторитарні держави, то чому держави демократичні повинні нам допомагати?

Те саме й у міжнародній політиці. Відмова реєструвати міжфракційне об'єднання культурних і економічних зв'язків з Тайванем, які існують у всіх країнах ЄС і не суперечать політиці співпраці з Китаєм, фактична заборона депутатам Мережку і Клименко відвідати міжнародну конференцію у Тайбеї, організовану США викликають подив.

Держава навіть не висловила співчуття через загибель 25 річного Цзен Шенгуана, першого тайванця, який загинув на фронті, куди пішов добровольцем боронити Україну.

Усі такі дії не сприяють нашій підтримці нашим основним союзником США. Особливо зараз, коли у представницьких органах після виборів з'явиться багато "україноскептиків"

США, які вбачають загрозу для своєї країни з боку ядерної Росії, повинні жертвувати власною безпекою заради корупційних інтересів країни, що й поводиться не по-союзницьки?

Моя відповідь парадоксальна. Так. Бо США підтримують не українського президента, уряд чи парламент, а український народ.

Втім, багато політиків у країнах-союзниках буде прихильниками Мінську-3 ціною наших територій і інтересів.

Значна частина відповідальності за це на українській владі та фінансованій нею примітивній корупційно-пропагандистській машині.

P. S. Я не написав тут про роль ЄС, яка буде зростати й здобути членство у якому справді наш шанс мати майбутнє. Але про це - у наступних дописах.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.38
    Купівля 39.38
    Продаж 39.88
  • EUR
    Купівля 42.19
    Продаж 42.88
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
3 травня
05:58
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
Росія використовує "тришаровий" план з дестабілізації України, – розвідка
05:39
Грузія та США
Прем'єр-міністр Грузії відмовився відвідати США через закон про "іноагентів"
05:35
П'єр-Емерік Обамеянг, Марсель - Аталанта, Ліга Європи
Ліга Європи: результати перших матчів півфіналу
04:51
Дмитро Пєсков
Пєсков відхрещується від застосування РФ хімічної зброї: російські фейки і маніпуляції за 2 травня
04:15
Крим, Севастополь, Атеш
"Є пріоритетною метою": партизани розвідали склад ракет для ППО у Криму
03:10
Валерій Бондар, Шахтар
"Розумію, у країні війна, але і про футболістів треба думати": гравець "Шахтаря" поскаржився на спеку у Києві
02:01
фейк, пропаганда, Володимир Соловйов, дезінформація, російські фейки
Росія намагається дискредитувати Українську формулу миру. Пояснення ЦПД
01:33
Молодіжна збірна України, Україна U21
Олімпіада-2024: збірна України з футболу дізналась останнього суперника
01:23
Девід Кемерон
Україна має право використовувати британську зброю для ударів по РФ, - Кемерон
00:56
Бурятія
Автівки п'яних бурятів хочуть відправляти на війну в Україну
00:54
Саміт ЄС, Емманюель Макрон
Франція і Японія планують розпочати переговори про взаємний доступ військ, - Reuters
00:35
Михайло Мудрик, Челсі, АПЛ
"Челсі" обіграв "Тоттенгем" в АПЛ: Мудрика визнали найкращим гравцем матчу
00:22
Вадим Скібіцький
РФ не спроможна взяти велике місто, як Харків чи Суми, - ГУР
00:17
Флоріан Вірц, Баєр, Ліга Європи
"Баєр" впевнено переміг "Рому" та продовжив шалену безпрограшну серію
00:01
Понад 100 росіян загинули під час удару ATACMS по полігону на Луганщині, - NewsWeek
2024, четвер
2 травня
23:00
Оновлено
Угорщина
В Угорщині після конфлікту на роботі від ножових поранень загинув українець
22:58
Китай та росія
Росія та Китай можуть співпрацювати у підготовці вторгнення на Тайвань, - розвідка США
22:57
Тарас Кремінь
"Російськомовні покручі, які не подобаються українцям": Кремінь закликав Раду перейменувати низку міст
22:43
на фото: супутник ALOS-3
Росія може застосувати ядерну зброю у Космосі: під загрозою більшість цивільних супутників, - Пентагон
22:31
нафта
"Талібан" планує побудувати логістичний центр для експорту нафти з РФ
22:23
газопровод
Чернишов закликав Туреччину зберігати газ в Україні
22:14
Ексклюзив
Війна з РФ є потрійною червоною лінією для НАТО, - дипломат Огризко про альтернативи вступу України до Альянсу
22:13
РФ обстріляла село на Донеччині: серед загиблих – дитина
22:09
Оновлено
РФ ударила по Дергачах на Харківщині: серед постраждалих – вісім дітей
22:00
Фінляндія
Командувач армії Фінляндії Яккола назвав малоймовірним напад РФ на країни НАТО
21:52
Михайло Подоляк
В ОП розраховують на "спільне європейське рішення" щодо повернення чоловіків в Україну, – Подоляк
21:37
Речник міністерства оборони США Джон Кірбі
США прагнуть припинити постачання китайської електроніки до Росії, - Білий дім
21:28
Ексклюзив
Франція
Військовий Лапін назвав два ключові фактори для введення французьких військ в Україну
21:25
військова співпраця рф, КНДР та Ірану
Ракети, снаряди та БПЛА: У США розповіли про військову співпрацю Росії з КНДР та Іраном
21:24
«20 днів у Маріуполі»
У Росії заблокували сайт режисера фільму "20 днів у Маріуполі" Чернова
21:14
НАТО
"Ми діятимемо індивідуально й колективно": НАТО занепокоєне гібридними діями РФ у своїх країнах
21:13
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Штурми 24/7: на Авдіївському напрямку армія РФ просувається малими групами, намагається закріпитися. Колонка Сергія Згурця
21:09
OPINION
Віталій Портников
Заява Кулеби щодо умов перемовин з РФ збиває планку, з якої виступає Путін та Лавров. Колонка Віталія Портникова
20:50
Роберт Фіцо
Нога словацького солдата не перетне український кордон, – Фіцо
20:38
TikTok
Найбільше – на YouTube: в Україні зафіксували домінування державної мови в соцмережах
20:33
Зеленський
Зеленський про саміт у Швейцарії: "Це буде перший реальний шанс для відновлення миру"
20:10
війна з Росією кримінал Росія
У РФ канібала та вбивцю-маніяка відправили з колонії на війну в Україні
20:06
OPINION
Ігор Гулик
Неповоротка юстиція серед інституційного свавілля
19:53
зерно, зернова угода
Аграрії просять уряд продовжити бронювання працівників від мобілізації на три місяці
19:44
ЗСУ
За добу Сили оборони відбили 31 атаку на Авдіївському напрямку й завдали ударів по 9 районах зосередження військових РФ
Більше новин