КМІС: 48% українців не знають точної дати аварії на ЧАЕС
Майже половина населення (48%) не знає точної дати Чорнобильської катастрофи
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Більшість респондентів (69%) змогли пригадати рік, в якому відбулася аварія. Проте, трохи більше половини опитаних (52%) знають точну дату. Незважаючи на те, що опитування проводилось у дати, близькі до роковин аварії, майже третина населення України (31%) не змогли пригадати рік аварії, майже половина населення (48%) на знають точну дату.
У порівнянні з опитуванням, яке проводилося рік тому, частка українців, які змогли пригадати точну дату аварії на ЧАЕС зросла з 40% до 52%, а частка тих, хто знає принаймні рік майже не змінилася (опитування 2020 року зафіксувало 68% таких українців).
Дещо більше чоловіків, ніж жінок знають рік, коли трапилася трагедія – 73% серед чоловіків та 66% серед жінок (розбіжність значуща на рівні 0,01), але рівень обізнаності щодо точної дати в розрізі статей майже не відрізняється.
Рівень обізнаності щодо року аварії нижчий серед молодшого покоління (51% респондентів змогли назвати правильну відповідь) та приблизно однаковий у респондентів віком від 30 років. Українці віком 50 – 69 років (на час аварії їм було від 15 до 34 років) найкраще знають точну дату.
У регіональному розрізі найбільш обізнані про аварію мешканці центральних областей України — 60% респондентів відповіли правильно, у західних — 47%, південних та східних — 48%.
Більшість респондентів (36%) вважають, що причиною аварії були помилки керівництва та/або персоналу станції. Ще 26% опитаних імовірною причиною аварії називають поєднання недоліків будівництва та помилок персоналу. Приблизно однакова частка респондентів, які вважають, що до аварії призвели помилки, допущені під час проєктування та/або будівництва станції (11%) та нещасний випадок (8%).
Опитування проводилось 13-15 квітня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Всього опитали 2001 респондента з усієї України, крім окупованих територій. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Довідка: 26 квітня 1986 року при проведенні проектних випробувань на ЧАЕС стався вибух, що повністю зруйнував четвертий реактор станції і спричинив значне забруднення навколишньої території радіоактивними речовинами.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе