Росіяни відступають з Херсона і будують 3 лінії оборони на лівому березі Дніпра. Колонка Сергія Згурця
Росіяни перекинули значну кількість артилерії на лівий берег Дніпра та продовжують знищувати цивільні плавзасоби, які можуть бути використані для перекидання українських військ через річку
Росія готується до відступу з міста Херсон
Росіяни перекинули значну кількість артилерії на лівий берег Дніпра та продовжують знищувати цивільні плавзасоби, які можуть бути використані для перекидання українських військ через річку. Також противник продовжує знищувати вежі супутникового звʼязку. Все це є ознаками того, що ворог готується відступати з Херсона. Насправді це не має вводити нас в оману, оскільки росіяни продовжують утримувати на правому березі Дніпра найбільш підготовлені та боєздатні підрозділи. Зокрема десантно-штурмові та частини морської піхоти включно з перекинутими на правобережжя мобілізованими. Тож ворог продовжує готуватись до ведення оборонних бойових дій біля Херсона. Своєю чергою міністр оборони України Олексій Резніков переконаний, що росіяни не зможуть довго утримувати місто Херсон. Однак наступний "жест доброї волі" від окупантів буде залежати від дій Збройних сил України.
Росіяни готують 3 лінії оборони на лівому березі Дніпра
На супутникових знімках видно, що ворог намагається створити оборонні позиції не лише на лівому березі Дніпра поблизу Херсона, а й навіть на Чорному морі та східніше річки Дніпро. Цю активність помітив фахівець OSINT Бенджамін Пітер, який детально дослідив супутникові знімки оборонних укріплень російської армії на Півдні України.
Супутниковий знімок оборонних укріплень російської армії в районі міста Каховка
На цих знімках видно фортифікаційні споруди та рубежі у різних зонах. Наприклад, в районі Нової Каховки та Голої Пристані. Можна стверджувати, що російські війська готові створити три лінії оборони. Перша з яких проходить вздовж Дніпра, інша на відстані 5-10 км, а третя на відстані 20-25 км. Протяжність ліній оборони російської армії становить понад 300 км, що створює для ворога певні складнощі, оскільки потрібно чимало ресурсів для укріплення такої лінії оборони. Проте Росії може не знадобитись така велика лінія оборони. Адже форсування Дніпра Збройними силами України, після ліквідації угруповання російських військ на Херсонському плацдармі, виглядає малоймовірним.
Карта трьох ліній оборони армії РФ на лівому березі Дніпра
Україна зробила запит на 30 видів озброєння у Болгарії
Посол України в Болгарії Віталій Москаленко повідомив, що наша країна сформувала запит до болгарського Міністерства оборони про постачання понад 30 позицій різного озброєння. Раніше Україна заявила про те, що хоче отримати від Болгарії літаки Су-25 та Міг-29. Зараз наша держава намагається отримати від сусідів ЗРК С-300 та інші зенітні ракетні системи радянського виробництва. За попередніми даними, в Болгарії є 8 ЗРК С-300. Також Україна сподівається отримати від них боєприпаси різних калібрів до артилерії.
Україна може отримати ракети класу повітря-земля дальністю 300 км
Почала зʼявлятись вкрай цікава інформація про те, що найближчим часом Україна отримає франко-британські крилаті ракети повітряного базування SCALP, вона ж Storm Shadow, яка буде адаптована під українські Су-24М. Storm Shadow є новою крилатою ракетою, класу повітря-земля. Вона може мати дальність від 300 до 600 км. Призначена така ракета для знищення стаціонарних цілей, які добре захищені системами ППО. Беззаперечно поява таких ракет у нашому арсеналі виглядає захопливо, але, як на мене, це є лише спробою видати бажане за дійсне. Оскільки першоджерелом про постачання Україні ракет Storm Shadow є маловідоме англомовне видання Military Monitoring. В будь-якому разі сама ідея про підсилення ЗСУ такими ракетами виглядає цікавою. Тим більш, є позитивний приклад адаптації протирадіолокаційної AGM-88 HARM для застосування із МіГ-29 та Су-27.
Стежте за подіями в Україні та світу разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе