Як назавжди позбутися мишей: ефективні методи та поради
Від традиційних способів до сучасних рішень — ви дізнаєтеся, які методи найкраще підходять для боротьби з гризунами у кожному конкретному випадку
Миші в будинку – це проблема з якою стикається багато власників житла, особливо перед холодною порою року, коли гризуни шукають теплі та затишні місця для проживання. Гризуни можуть не лише завдавати шкоди вашим речам і продуктам, але й бути носіями різних захворювань. Тому важливо знати всі способи та методи, які допоможуть позбутися цих небажаних сусідів.
Чому з'являються миші в будинку та чим вони шкідливі?
Миші можуть з'являтися в оселі або прибудинкових спорудах із кількох причин, однак основна – це пошук харчів та води. Людські будинки або квартири стають привабливими варіантами, оскільки там легко знайти залишки їжі або крихти. Вони можуть проникнути навіть у найменші щілини в пошуках поживи. Відкриті продукти, сміття або навіть корм для домашніх тварин стають для них "магнітом".
Крім того, щойно починається сезон дощів, їх нори затоплюються, тому гризуни вирушають на пошуки теплого місця, де вони зможуть не лише вижити, а й активно розмножуватись. Будинки, підвали, сараї або навіть горища забезпечують ідеальні умови для їхнього гніздування. Взимку гризуни можуть ховатися всередині стін або в утеплювальних матеріалах.
Шкода від мишей може бути дуже значною і проявлятися не лише у збитках майну або врожаю на ділянці, а також здоров'ю людини. Гризуни переносять різні небезпечні хвороби, серед яких: лептоспіроз, геморагічні лихоманки, туляремія та чума, сказ.
Миші постійно гризуть, щоб сточувати зуби. Тому вони можуть зіпсувати електропроводку, що може призвести до короткого замикання та пожеж, пошкоджувати меблі, утеплювальні матеріали та прогризати пакування продуктів.
Крім того, на пошуки харчів ці тварини виходять зазвичай після заходу сонця, тому шум та нічна активність мишей можуть викликати психологічний дискомфорт у людей, особливо якщо гризуни переміщуються у важкодоступних місцях.
Фото: brodybrotherspestcontrol.com
Як позбутися мишей в будинку?
Насамперед важливо перекрити мишам можливість потрапити в будинок. Огляньте будинок на наявність щілин, отворів та інших можливих шляхів проникнення. Миші можуть потрапляти в оселю навіть через невеликі отвори діаметром всього у кілька сантиметрів. Закрийте всі щілини за допомогою герметика, спеціального пінопласту або дрібної металевої сітки.
Якщо для вашого будинку миші - це поодинокі випадки, тоді доцільно буде використати звичайну пастку. Цей метод боротьби перевірений часом. Просто встановіть механічну пастку із приманкою (можна використовувати сир, зерно, шматочки хліба або спеціальні хімічні засоби) та чекайте результат.
Крім того, сьогодні полиці господарських магазинів заповнені й різними варіантами клейових пасток (встановлюються на підлозі, після чого миші прилипають до них) або скористайтеся "гуманними пастками".
Фото: treehugger.com
Популярними також є отруйні приманки – родентициди. Такі засоби є одними із найефективніших, але й водночас небезпечних способів боротьби з мишами. Використовуючи отруйні приманки, ви повинні бути обережними, особливо якщо в будинку є діти або домашні тварини. Крім того, мертві миші можуть залишитися в стінах або важкодоступних місцях, що спричинить неприємний запах.
Експерти радять закладати родентициди у спеціальні контейнери для приманки, щоб домашні тварини "не поласували" отрутою.
Ще одним більш сучасним методом боротьби із мишами є ультразвукові відлякувачі. Такі прилади використовують ультразвук для відлякування мишей, однак він абсолютно непомітний та безпечний для людини. Виробники зазначають, що ультразвукові відлякувачі встановлюють в приміщенні або на ділянці.
Як позбутися мишей в хаті народними методами?
Багато людей не хоче використовувати в будинку хімічні засоби. У таких випадках народні засоби від мишей стануть в пригоді. Насамперед це стосується натуральних відлякувачів.
Чорний мелений перець
Чорний перець має різкий запах, який неприємний для мишей, оскільки їх нюх чутливий до сильних ароматів. Просто розсипте мелений чорний перець у місцях, де помічено активність гризунів. Цей аромат буде своєрідним відлякувачем та миші почнуть тікати з будинку.
Лаврові листки
Спробуйте використати лаврові листки, адже вони можуть слугувати природним засобом боротьби із мишами. Попри сильний аромат, це листя подобається гризунам і вони залюбки його поїдають. Однак, після такого частування, в організмі тварин буде утворюватись речовина, що є токсичною для них.
Олія м'яти перцевої та спирт
Змішайте у пляшечці настоянку з олії перцевої м'яти та спирт, ретельно збовтайте. Після цього наберіть отриману рідину у великий одноразовий шприц без голки та обробіть всі можливі отвори та щілини, де можуть ховатися шкідники або місця, де вони проникають в будинок. У разі потреби обробку можна буде повторити.
Запах м'яти перцевої не подобається мишам, тому вони будуть триматися якомога далі від будинку.
Олія м’яти та нашатирний спирт
Олія м’яти та нашатирний спирт мають надзвичайно сильні аромати, які миші не переносять, тому використання цих речовин також є ефективним способом для відлякування гризунів. Змішайте дві речовини (будьте обережні під час використання нашатирного спирту), просочіть цим розчином будь-які ганчірки та розташуйте їх в місцях, де ймовірно живуть миші. Така комбінація змусить шкідників шукати нове місце проживання.
Загалом, якщо у вас виникає питання, які запахи не люблять миші, тут все дуже просто. Вони чутливі до різких натуральних ароматів полину, бузини, евкаліпту та інших трав. Крім того, ці гризуни не переносять запахи оцту, нашатирного спирту та хлорки. Тому використання різних комбінацій та розчинів може допомогти в боротьбі з гризунами, адже вони слугують відлякувачами. Однак, ефективність таких методів залежить від індивідуальних обставин та кількості гризунів.
Саморобні приманки
Приманки для мишей можна легко виготовити з підручних матеріалів. Як і наші бабусі, спробуйте перевірений спосіб: налийте в невелику банку ароматну соняшникову олію та залиште її під нахилом протягом всієї ночі. Вранці ви побачите у банці гризунів.
Наступний спосіб із півлітровою банкою трохи складніший. Ретельно очистіть ємність та просушіть. До невеликої кількості м'якуша хліба додайте трохи води та добре розімніть руками, а потім додайте ще декілька крапель соняшникової олії та скрутіть кульку.
Приліпіть до стінки банки хлібну заготовку, а саму банку переверніть та підставте монету номіналом п'ять копійок (або будь-яку іншу такого ж розміру). Коли миша відчує аромат хліба, вона обов'язково залізе в банку та зсуне монету. Тож, зранку ви побачите в саморобній мишоловці гризуна.
Фото: YouTube @Shawn Woods
Ще один спосіб позбутися мишей – завести кота. Ці милі пухнастики інстинктивно полюють на мишей та допомагають тримати їхню кількість під контролем. Такий ефективний та природний метод захисту будинку від гризунів допоможе також створити атмосферу спокою та затишку, що сприяє психологічному благополуччю господарів.
Навіть якщо ви повністю позбулись надокучливих гризунів, важливо запобігти їхньому поверненню:
- Зберігайте продукти у герметичних контейнерах.
- Регулярно прибирайте крихти та залишки їжі з підлоги й поверхонь.
- Стежте за тим, щоб сміття було надійно закритим.
Боротьба з мишами вимагає комплексного підходу. Комбінація різних методів, які найбільше підходять для будь-якого конкретного випадку, може дати найкращий результат. Тому, експериментуйте та знаходьте оптимальний варіант. Водночас не забувайте про профілактичні заходи, щоб уникнути повторного проникнення гризунів у будинок.
Джерела: Главред, ТСН, Інтерфакс-Україна
- Актуальне
- Важливе