Як позбутися неприємного запаху на одязі після прання: допоможе простий засіб
Відчувати затхлий запах на одязі та рушниках, які щойно були випрані в пральній машинці – це дуже неприємний досвід. Однак не варто турбуватись, адже є прості рішення
Пральна машина – це дуже важлива побутова техніка, яка відмінно справляться з плямами та забрудненнями на одязі. Однак з часом через недостатню вентиляцію, скупчення сміття та бактерії, вона може стати джерелом неприємного запаху, який швидко проникає у ваш одяг під час прання.
Щоб уникнути цієї проблеми, важливо дотримуватися простих, але ефективних правил догляду за технікою, а також знати декілька простих секретів.
Чому в пральній машинці з'являється приємний запах?
Неприємний затхлий запах в машинці та на речах після прання може виникати з кількох причин, однак головними є такі:
- Недостатня вентиляція пральної машини
Якщо пральна машина не провітрюється належним чином, волога всередині не вивітрюється, тому залишки води стають сприятливим середовищем для розвитку бактерій та цвілі. Це може призвести до затхлого запаху, який потім переноситься на одяг.
Тож, після кожного прання важливо залишати дверцята техніки відкритими. Також бажано те саме робити з коміркою для порошку та кондиціонеру. Крім того, не забувайте витирати насухо гумові ущільнювачі біля дверцят, адже там дуже часто накопичується багато води. Завдяки таким простим діям, ви зможете попередити розвиток мікроорганізмів та цвілі, що часто стають причиною утворення затхлого запаху.
- Перевантаження барабана машинки
Перевантаження барабана пралки може призвести до швидшого зносу її деталей та навіть поломки. Однак, поза увагою багатьох людей залишається те, що наповнена вище норми техніка, пере не так ефективно та якісно, це зі свого боку призводить до того появи неприємного запаху. Коли речі занадто ущільнені, вода не може рівномірно циркулювати, а мийний засіб – розчинятися і працювати ефективно. Це не тільки знижує якість прання, а й створює ідеальні умови для накопичення залишків миючих засобів та бруду в тканинах.
Щоб уникнути таких проблем, важливо не перевантажувати машину. Оптимальне завантаження – це наповнення барабана приблизно на дві третини, залишаючи достатньо простору для вільного руху води та одягу. Такий підхід не тільки покращить результати прання, але й продовжить термін служби техніки.
- Залишки бруду та миючих засобів
Якщо в пральній машині залишаються залишки миючих засобів або бруду, це може викликати неприємний запах та наліт. Особливо часто це трапляється, якщо ви використовуєте занадто багато прального порошку або кондиціонера, який забивається у важкодоступні місця. Тож, завжди дотримуйтесь рекомендацій щодо правильної кількості миючого засобу, які вказані на упаковці виробника.
Накопичення сміття, волосся, пилу або бруду в різних частинах пральної машини, особливо в зливному шлангу, барабані чи під гумовими ущільнювачами, також може призвести до неприємного запаху. Щоб позбутися цієї проблеми, важливо регулярно видаляти всі фізичні забруднювачі, перевіряти фільтри та чистити пральну машину простими засобами.
Прання, Фото: Freepik
Як позбутися затхлого запаху за допомогою простих засобів?
Як було зазначено вище, щоб позбутися неприємного запаху, варто регулярно доглядати за пральною машиною: очищати її, залишати дверцята та відсік для миючих засобів відкритими, витирати ущільнювачі. Однак, це не все, можна також додавати під час кожного прання соду у відсік для побутової хімії, пише Express.
Всього однієї ложки соди буде достатнього, щоб прибрати неприємний запах під час прання рушників та інших речей. Ця речовина не тільки очищає внутрішні поверхні машини, але й усуває запахи, залишаючи речі свіжими. Крім того, вона пом’якшує воду, запобігає утворенню вапняного нальоту та допомагає прибрати сліди мийних засобів.
Сода, лимон та засоби для чищення, Фото: Freepik
Ще одним ефективним засобом є оцет. Завдяки своїм дезінфікуючим властивостям він чудово видаляє запахи та очищає елементи машинки. Крім того, оцет уже часто додають для прання рушників, оскільки він відмінно видаляє плями, пом'якшує воду та екологічно безпечний.
- Актуальне
- Важливе