За найкраще висвітлення війни в літературі й мистецтві: оголосили лауреатів Премії Богдана Хмельницького
Комітет з присудження Премії імені Богдана Хмельницького, заснованої Міністерством оборони України, оголосив імена цьогорічних лауреатів і твори, що стали переможцями
Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
У Києві підбили підсумки щорічного конкурсу на отримання Премії імені Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва у 2024 році.
Премію присуджують щороку за твори літератури й мистецтва, публіцистики й журналістики, спрямовані на "утвердження мужності, героїзму та самопожертви військовослужбовців, виявлених під час захисту незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, підняття престижу Збройних Сил України, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців і цивільних громадян почуття патріотизму, вірності військовим традиціям українського народу, соціально-психологічної та військово-професійної готовності до служби у Збройних Силах України".
Лауреатів визначають у пʼяти номінаціях:
- літературні твори військової тематики
- музичні твори військової тематики
- твори театрального мистецтва військової тематики
- твори кіномистецтва військової тематики
- твори образотворчого мистецтва військової тематики.
Цьогоріч на конкурс надійшло майже 50 робіт. За результатами засідання комітету з присудження премії лауреатами цього року стали:
У номінації "Літературні твори військової тематики" — військовослужбовиця ЗСУ, поетеса Оксана Рубаняк за збірки поезій "Дорога життя" та "Назустріч Смерті".
Найкращим у номінації "Музичні твори військової тематики" став композитор Євген Станкович за симфонічно-хоровий твір "Україна. Музика війни" в трьох частинах. Його виконавцями виступили Національний симфонічний оркестр України (художній керівник і головний диригент Володимир Сіренко та Євген Савчук) і Національна хорова капела "Думка".
Премію Богдана Хмельницького в номінації "Твори театрального мистецтва військової тематики" здобула моновистава Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки, зокрема акторка Ірина Дорошевська (Бучко) за постановку "Обережно, міна" (за п’єсою Юлії Гудошник).
У номінації "Твори кіномистецтва військової тематики" відзначили режисера-постановника та співавтора сценарію повнометражного ігрового фільму "Снайпер. Білий Ворон" Мар’яна Бушана.
У номінації "Твори образотворчого мистецтва військової тематики" переміг художник Сергій Сметанкін із серією живописних робіт "Завдяки", які автор намалював на дошках від ящиків для патронів і на уламках ракет.
- Актуальне
- Важливе