На кордоні між Вірменією та Азербайджаном почались військові дії. Є жертви з обох сторін
На кордоні почались обстріли з мінометів та важкої артилерії
Про це повідомляють медіа двох країн
Підрозділи ЗС Азербайджану 13 вересня о 00:05 розпочали інтенсивний обстріл вірменських позицій з артилерії та великокаліберних знарядь у напрямку Горіса, Сотка та Джермука, повідомляє АМІ "Новости-Армения" з посиланням на прессекретаря вірменського оборонного відомства Арама Торосяна.
Міноборони Азербайджану повідомляє зі свого боку, що збройні сили Вірменії вчинили масштабні диверсії на Дашкесанському, Кельбаджарському та Лачинському напрямках.
"Диверсійні групи збройних сил Вірменії в темну пору доби мінували ділянки між позиціями підрозділів азербайджанської армії та дорогами постачання в різних напрямках, використовуючи гірський рельєф місцевості та наявні ущелини долин.
Внаслідок невідкладних заходів, вжитих нашими підрозділами щодо негайного запобігання цим діям, виникли бойові зіткнення.
Окремі позиції, укриття та опорні пункти азербайджанської армії на території Дашкесанського, Кельбаджарського і Лачинського районів були обстріляні з різних видів зброї, в тому числі з мінометів, підрозділами ЗС Вірменії, дислокованими в напрямку населених пунктів Басаркечер, Істісу, Гаракілса і Хорус. Внаслідок цього є втрати серед особового складу, пошкодження військової інфраструктури", – йдеться у повідомленні.
Телеграм-канали повідомляють, що 102-а російська військова база в Гюмрі приведена в готовність номер один.
Зазначається, що війна йде майже по всій лінії вірмено-азербайджанського кордону, а російська база тільки-но приводиться в бойову готовність.
Вірменські телеграм канали повідомляють, що за посередництва російської сторони досягнуто попередньої домовленості про припинення вогню о 02:30 за місцевим часом
Уряд Вірменії збирається на екстрену нараду. Ймовірно, незабаром буде звернення до ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку).
Згідно з угодою ОДКБ, напад на Вірменію фактично означає напад на Білорусь, Казахстан, Киргизію, Росію і Таджикистан. Вірменія має право звернутися до співдружності по військову допомогу.
Азербайджанські медіа не підтверджують новину про будь-які домовленості щодо припинення вогню за посередництва російської сторони.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян уже провів телефонну розмову з Путіним, повідомляє пресслужба уряду. Пашинян назвав неприйнятними дії азербайджанської сторони і підкреслив важливість адекватної реакції міжнародного співтовариства. Співрозмовники домовились бути на оперативному зв'язку.
Азербайджан відкинув звинувачення у агресії, переклавши провину на Вірменію.
"Державою-агресором і окупантом в регіоні є Республіка Вірменія. У Карабахській економічній зоні Азербайджану до цих пір знаходиться особистий склад і озброєні сили Вірменії. Азербайджанська армія у відповідь на провокацію Вірменії здійснює локальний контрзахід", - зазначило міноборони Азербайджану.
Під час нічних брифінгів, які відбулися в міністерствах оборони, обидві країни повідомляють про втрати серед військових та озброєння.
- Нагадаємо, на початку серпня між Вірменією та Азербаджаном знову загострився конфлікт за Нагірний Карабах, яка є окупованою територією Азербайджану. Сторони звинувачували одна одну у порушенні перемир'я, укладеного після воєнних дій у 2020 році. За результатами цих сутичок під контроль Азербайджану перейшло кілька стратегічних висот та сіл, які дозволяли контролювати Лачинський коридор. Російські "миротворці", чисельність яких суттєво знизилась після передислокації в Україну, не чинили жодного опору.
- У ситуацію активно втручається Туреччина, котра є партнером Азербайджану, а також ЄС та США, які готові допомагати Вірменії укласти мир на прийнятних умовах. Усі разом вони все жорсткіше витісняють Росію з регіону.
- 25 серпня стало відомо, що Азербайджан витіснив росіян з коридору, що з'єднує Вірменію та "Нагірно-Карабахську республіку".
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе