На Київському безпековому форумі звернулись до Президента США з приводу вступу України до НАТО
Атлантична рада і понад 40 експертів закликають Байдена розпочати процес вступу України до НАТО. Відповідне звернення було оприлюднене 23 жовтня
До групи, яка готувала звернення Атлантичної Ради до Президента США про вступ України до НАТО, увійшли поважні фахівці, які обіймали високі посади: колишні посли, дипломати, очільники військових структур у Європі.
За словами директора Центру Євразії Атлантичної Ради, посла США в Україні у 2003-06 роках Джона Гербста, на саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться наступного року, мають бути ухвалені рішення, які пришвидшать вступ України до НАТО.
За його словами, створення звернення до Президента США пов’язане з липневим самітом НАТО у Вільнюсі, оскільки багато хто був розчарований його результатами.
"Тому ми створили групу експертів, фахівців, колишніх високопоставлених посадовців, аби вирішити, що можна зробити, аби пришвидшити вступ України до НАТО через Вашингтонський саміт, який відбудеться наступного року", - сказав Гербст.
"Наша підтримка - це не філантропія, а розумна інвестиція і захист американських інтересів. І ми закликаємо рішуче і однозначно виступити щодо цієї загрози. Якби Путін переміг Україну - а цього не буде, поки Америка підтримує Україну - він би напав на Польщу, країни Балтії, і вартість цієї агресії для США і НАТО була б вищою, ніж поточна допомога Україні", - додав Джон Гербст.
За його словами, рішучий крок до членства України в НАТО потрібно зробити саме на саміті у Вашингтоні.
Заступник Генерального секретаря НАТО у 2012-16 роках, Посол США при НАТО у 1998-2001 роках Александр Вершбоу теж наголосив: “Єдиною надійною безпековою гарантією для України є майбутнє членство в НАТО. І на Вашингтонському саміті ми повинні розпочати цей процес”.
Александр Вершбоу вважає неприйнятними пропозиції деяких експертів відкласти вступ України до Альянсу до моменту завершення війни з Росією.
"Це буде тільки стимулювати Росію продовжувати конфлікт. Тобто це все одно, що надати Росії постійне право вето на рішення щодо вступу України до НАТО”, - пояснив він.
Ініціатори звернення вважають, що після початку переговорів щодо вступу України в Альянс графік приєднання може залишатися відкритим і залежати від того, як розгортатимуться події, зокрема, щодо звільнення окупованих Росією територій.
“Україна є особливим випадком, і для цього потрібен особливий підхід, який ми і пропонуємо. Давайте розпочнемо процес і покажемо росіянам, що вони не мають права вето щодо прагнень України до членства в НАТО”, - резюмував Александр Вершбоу.
- Актуальне
- Важливе