"Навальний" - найкраща документалка, а "Все завжди і водночас" - кращий фільм: оголошено переможців премії "Оскар-2023"
У ніч з 12 на 13 березня у Лос-Анджелесі оголосили переможців премії "Оскар". Найкращим фільмом став "Все завжди і водночас"
Про це передає Еспресо.
Це вже 95-та церемонія вручення премії "Оскар".
Найкращий фільм
На перемогу у головній номінації "Оскара" претендували десять стрічок: "На західному фронті без змін", "Аватар: Шлях води", "Банші Інішерина", "Елвіс", "Все завжди і водночас", "Фабельмани", "Тар", "Топ Ган: Меверік", "Трикутник смутку" та "Жінки говорять".
Проте саме "Все завжди і водночас" став найкращим фільмом року. Загалом картина Деніела Квана та Даніеля Шайнерта перемогла у семи номінаціях з одинадцяти можливих. Зокрема перемога в категоріях: "Найкращий фільм", "Найкращий сценарій", "Найкращий режисер".
Науково-фантастичний фільм розповідає про американку китайського походження Евелін Ван, яка разом зі своїм чоловіком керує пральнею. У Евелін Ван купа життєвих проблем, причину яких вона не розуміє. Одного разу вона дізнається, що існує безліч паралельних світів, де її життя склалося успішніше, але всім їм загрожує таємниче зло. Двійник її чоловіка з іншого світу запевняє Евелін, що саме їй під силу захистити весь мультивсесвіт.
Краща жіноча роль
"Оскар" отримала Мішель Єо за фільм "Все завжди і водночас". Вона перемогла Кейт Бланшетт ("Тар"), Ану де Армас ("Білявка"), Андреу Райзборо ("Леслі"), Мішель Вільямс (Фабельмани).
Мішель - перша азіатка, яка отримала "Оскар" за найкращу головну жіночу роль.
Найкращий актор
Саме Брендан Фрейзер за головну роль у фільмі "Кит" став найкращим актором.
Фрейзер зіграв професора-відлюдника, хворого на ожиріння, у фільмі Дарена Аранофскі. Цікаво те, що це перша за 12 років головна роль актора.
За "Оскара" Фрейзер конкурував з "Елвісом" Остіном Батлером, а також Коліном Фраллом, Полем Мескалем та Біллі Найі.
Найкращий режисер
В цій категорії змагались:
- Мартін МакДонах, "Банші з Інішеріна"
- Даніель Кван і Даніель Шайнерт, "Усе всюди і водночас"
- Стівен Спілберг, "Фабельмани"
- Тодд Філд, Тар
- Рубен Остлунд, Трикутник смутку
Проте перемогу здобули два Даніеля за "Все завжди і водночас". Нагороду режисери присвятили своїм мамам.
Найкращий адаптований сценарій
Таким Американська академія кіномистецтв визнала "Говорять жінки" від Сари Поллі. Фільм заснований по одноіменному роману Міріам Тоус.
Найкращий оригінальний сценарій
У цій номінації змагались "Банші з Інішеріна" (Мартін МакДонах), "Все завжди і водночас" (Даніель Кван та Даніель Шеінерт), "Фабельмани"(Стівен Спілберг та Тоні Кушнер), "Тар" (Тодд Філд), "Трикутник смутку" (Рубен Остлунд).
Проте перемогли Даніелі з "Все завжди і одразу".
Найкращий міжнародний фільм
Найкращим міжнародним художнім фільмом 2023 року визнано німецькомовний "На Західному фронті без змін" Едварда Бергера спільного виробництва Німеччини та США.
Це екранізація культового роману Еріха Марії Ремарка та римейк відомого фільму 1930-го року.
Найкращий документальний фільм
Документальний фільм про російського опозиційного політика Олексія Навального "Навальний" став переможцем номінації. Режисером є канадський документаліст Деніел Роер. Фільм обійшов українську документалку "Будинок зі скалок" про дитячий притулок у Лисичанську. Це викликало неабияке обурення у мережі.
Найкращий анімаційний фільм
Мультфільм Гільєрмо Дель Торо "Пінокіо" здобув перемогу у цій номінації. Унікальна техніка зйомок: ляльковий мультфільм знімали як художній фільм, тобто кожну ляльку потрібно було переміщати щосекунди.
Найкращий короткометражний фільм
Саме "Ірландське прощання" стало таким.
Найкращий анімаційний короткометражний фільм
"Хлопчик, кріт, лисиця та кінь" здобув статуетку. Це екранізація однойменної новели Чарлі Маккізі, перенесена на екрани ним самим та режисером Пітером Бейнтоном.
Найкращий документальний короткометражний фільм
"Заклиначі слонів". Це індійсько-американський проєкт, у центрі якого – зворушливі стосунки між людьми та осиротілим слоненятком.
Найкращий ігровий короткометражний фільм
Нагороду здобув фільм "Ірландське прощання". У головній ролі Джеймс Мартін, відомий ірландський актор з синдромом Дауна. Він зіграв одного з двох братів, зведених разом через смерть матері.
Найкращий актор другого плану
Ним визнано Кей Хай Куана за роль у фільмі "Все завжди і водночас". 51-річний актор зіграв чоловіка героїні Мішель Йо.
Кей почав свою промову словами "Мамо, я щойно отримав Оскар!". І додав: "Моя подорож почалася на човні, я провів рік у таборі для біженців... Кажуть, такі історії трапляються лише в кіно..."
На нагороду претендували також Брендан Глісон ("Банші Інішерина"), Браян Тайрі Генрі ("Міст"), Джадд Гірш ("Фабельмани"), Баррі Кіоган ("Банші Інішерина").
Найкраща акторка другого плану
Джеймі Лі Кертіс ("Все завжди і водночас") здобула статуетку. 64-річна жінка отримала свій перший "Оскар".
Найкраща операторська робота
"Оскар" присуджено Джеймсу Френду за епічну постановку "На Західному фронті без змін", що знятий за одноіменним романом Еріха Марії Ремарка.
Найкращі візуальні ефекти
Не обділили увагою і фільм "Аватар: шлях води". Кінокартина отримала "Оскар" за кращі візуальні ефекти.
Найкраща оригінальна пісня
Кращою стала Наату Наату з індійської історичної драми "RRR". Фільм був частково знятий в Києві.
Найкращий звук
"Топ Ґан: Меверік". Бойовик є прямим продовженням фільму "Найкращий стрілець" 1986 року. Режисером став Джозеф Косинські.
Найкраща оригінальна музика до фільму
"На західному фронті без змін" ‒ Волкер Біртельма. Раніше Біртельм уже отримував "Оскар" за музику для фільму "Лев".
Найкращий продакшн-дизайн
"Оскар" дістався дизайнеру-постановнику Крістіану М. Голдбеку і режисеру-постановнику Ернестіну Хіпперу за "На Західному фронті без змін".
Найкращий дизайн костюмів
У цій номінації змагались фільми "Вавилон", "Чорна пантера. Ваканда назавжди", "Елвіс", "Все завжди і водночас" та "Місіс Гарріс їде в Париж". Проте критики оцінили роботу костюмерів над фільмом "Чорна пантера: Ваканда назавжди".
Найкращий грим і зачіски
Статуетку вручили фільму "Кит". Нагороду отримали Аннемарі Бредлі-Шеррон, Джуді Чін і Едрієн Моро. За неї змагались "На Західному фронті без змін", "Елвіс", "Бетмен", "Чорна пантера" та "Кит".
Найкращий монтаж
Ще один "Оскар" приніс фільм "Все завжди і водночас".
Фото: instagram.com/theacademy
Довідка: "Оскар" - найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва, створеною Луїсом Маєром з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1927-му. Сам приз - позолочена статуетка, знана з 1939 року як "Оскар".
- Актуальне
- Важливе