Огляд

"Неминучий" наступ РФ, прогноз Буданова, українська проституція у війну, відмова Заходу в літаках. Світові ЗМІ про Україну 31 січня

Юлія Осим
31 січня, 2023 вiвторок
21:00

Захід заперечує передачу винищувачів Україні, керівник ГУР МО Кирило Буданов каже про відвоювання Криму, Росія готується до "неминучого" наступу, тривають жорсткі бої за Бахмут, як живе український секс-ринок у війну

Про це і не тільки світові ЗМІ писали 30 січня: 

The New York Times:

"Ризикована торгівля в Україні стає ризикованішою серед війни" – у статті з таким заголовком американські журналісти розповідають про те, як російське вторгнення порушило роботу соціальних служб в Україні, які допомагають зменшити шкоду жінкам і чоловікам, які продають секс-послуги, загрожуючи здоров'ю населення. 

В іншій публікації видання аналізує, як Росія обходить покарання Заходу за допомогою друзів. Саме зростання торгівлі з боку сусідів і союзників РФ вказує на одну з причин, чому її економіка залишається такою стійкою після масштабних санкцій. 

Україна і Росія ведуть дуже жорстку битву за Бахмут. Російські війська посилюють тиск на ключове східноукраїнське місто, кидаючи хвилі бойовиків, щоб зламати опір України, та атакуючи її лінії постачання, спрямовані на забезпечення першої значної перемоги Москви на полі бою за кілька місяців. Українські військові кажуть, що своїми нещодавніми досягненнями на полі бою Росія завдячує збільшенню чисельності військ. 

NYT зазначає, що, маючи танки в розробці, Україна подвоює свої зусилля, щоб отримати військові літаки. Російське вторгнення спонукало західні країни постачати постійно зростаючий список озброєнь Києву. Такі розширення, зокрема нещодавня угода про початок постачання Україні танків німецького та американського виробництва, обіцяли обладнання, яке раніше здавалося недосяжним. На черзі – винищувачі. 

Разом з тим, журналісти зауважують, що після того, як союзники по НАТО погодилися надіслати Україні танки, головне питання полягає в тому, коли вони справді будуть розгорнуті на полі бою, що залежить від логістики і підготовки, та чи прибудуть вчасно, щоб відбити російський наступ, який очікується вже в лютому. 

Міжнародний валютний фонд заявив, що через вплив війни в Україні світова економіка сповільниться цього року, оскільки центральні банки продовжують підвищувати процентні ставки, щоб приборкати інфляцію. МВФ також припустив, що зростання буде стійкішим, ніж передбачалося раніше. 

The Washington Post:

Американське медіа пропонує інтерв'ю з главою української розвідки Кирилом Будановим, який був одним з небагатьох високопосадовців, який передбачив війну в Україні. На початку минулого року від його прогнозів відмовилися, але тепер ідеї Буданова мають велику вагу для президента Зеленського та інших представників влади, пише видання. Головний український розвідник спрогнозував, що анексований Крим буде повернено Україні і що Росія не буде використовувати ядерну зброю для боротьби за землю. За словами Буданова, "все почалося в Криму в 2014 році, і в Криму все закінчиться". 

Також журналісти зауважують заяву президента Байдена, що США не надсилатимуть винищувачі F-16 в Україну, який відкинув нові заклики офіційних осіб Києва щодо цієї передової зброї, щоб змінити хід конфлікту та посилити контроль України над власним повітряним простором. Водночас у Києві винищувачі називають "наступною великою перешкодою". 

Британська розвідка попередила, що Москва, ймовірно, готується відкрити новий фронт наступу на Сході України з реальною імовірністю невеликих успіхів. Ескалація також сприяла б відволіканню українських сил від оборони Бахмутського напрямку, що викликає серйозні суперечки.

The Guardian:

Пропонується стаття про відбудову в зоні бойових дій, зазначаючи, що зараз немає часу для грандіозних візій в Україні. Коли люди намагаються перебудувати своє життя, увага зосереджується на важливих проектах, життєво необхідних для виживання країни.

Джо Байден заявив, що США не постачатимуть винищувачі F-16 в Україну, у короткій бесіді з журналістами вночі, що є значною та потенційно остаточною невдачею кампанії Києва отримати швидкісні літаки, яка швидко набирала обертів.

Вторгнення Росії в Україну допомогло "відкрити очі" на ідею реформування все більш драконівських законів Англії про наклеп і конфіденційність, за словами одного з провідних медіа-захисників країни Джеффрі Робертсона. Він вважає, що заможні росіяни використовують правову систему для залякування британських журналістів і видавців.

Журналісти пишуть про склад з німецькими "леопардами" у бельгійському містечку, які так потрібні Україні. Ангар, де ряди за рядами розміщена важка техніка, належить бельгійській оборонній компанії ОІР та містить один з найбільших приватних запасів зброї у Європі. Голова компанії Фредді Верслюйс зауважує, що багато з цих танків стоять там роками, тож сподівається, що настав час, коли вони нарешті будуть задіяні в Україні. 

За словами західного чиновника, військові втрати з обох сторін у війні становлять близько 200 000 осіб, при цьому однакова кількість убитих і поранених з обох сторін. Проте більша частка росіян була вбита, додав чиновник, тому що вони вели наступ, тобто "вони зазнали більше смертей, ніж українці загалом".

Велика Британія прискорює підтримку України, оскільки "тривала безвихідь піде тільки на користь Росії". Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підтримує прискорення підтримки України після завершення перевірки того, що "тривалий глухий кут" у конфлікті піде на користь Росії.

Росія готується до "неминучого" наступу на Україну найближчим часом, і, на думку аналітиків, найімовірнішим планом дій буде наступ у найближчі місяці. Посилаючись на західні, українські та російські джерела, пише аналітичний центр США Institute for the Study of War.

Франція надішле Україні 12 додаткових гаубиць Caesar, заявив міністр оборони Себастьєн Лекорню. Виступаючи після зустрічі зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим у Парижі, Лекорню сказав, що вони обговорили підготовку українських пілотів для польотів на французьких винищувачах, але рішення ще не прийнято.

Politico:

Британський уряд наразі виключив відправку винищувачів в Україну. Офіційний представник прем’єр-міністра Ріші Сунака заявив, що британські винищувачі F-35 "надзвичайно складні, і потрібні місяці, щоб навчитися літати". Даунінг-стріт заявляє, що продовжуватиме "уважно прислухатися" до запитів України про підтримку у війні з Росією.

На думку бельгійського депутата Європарламенту Гі Верхофстадта, Росія могла б не вторгнутися в Україну, якби не Brexit. Він додав, що "об’єднана Європа, особливо в питаннях оборони, мала б величезний вплив" у боротьбі з Путіним.

Йдеться і про вугільну енергетику. Видання зазначає, що використання вугільної електроенергії в ЄС минулого року зросло, оскільки країни зіткнулися з дефіцитом енергоносіїв, що пов’язано із вторгненням Росії в Україну, але це збільшення не було таким високим, як багато хто побоювався. 

Медіа пропонує результати спільної пресконференції канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілви, який нещодавно вступив на посаду. Зауважується, що обидва політики обмінялися суперечками щодо того, хто несе відповідальність за вторгнення Росії в Україну, оскільки бразильський лідер припустив, що Київ також може бути винен. 

Також аналізується рейтинг корумпованих країн ЄС. Відповідно до останнього звіту Transparency International, Угорщина (42 бали) вважається країною з найгіршим рівнем корупції в державному секторі в ЄС. З 28 балами Росія має один із найнижчих результатів у Східній Європі, а її повномасштабне вторгнення в Україну минулого лютого є "яскравим нагадуванням про загрозу, яку становлять корупція та відсутність підзвітності уряду для глобального миру та безпеки". Оцінка України лише трохи вища (33), але з початку війни країна "здійснює важливі реформи та неухильно покращується". 

CNN:

Видання пропонує ексклюзивне інтерв'ю з колишнім найманецем Вагнера, який каже, що жорстокість, свідком якої він був в Україні, зрештою підштовхнула його до дезертирства. Андрій Медведєв спілкувався з журналістом CNN зі столиці Норвегії Осло, де він шукає притулку після того, як перетнув арктичний кордон цієї країни з Росії.

У верхівці російського уряду зростає розбіжність між офіційною армією президента Володимира Путіна та негласними найманцями, які досягли певних успіхів для Росії в Україні. Зазначається, що засновник приватної військової компанії Wagner Group Євген Пригожин відкрито критикував російську армію та її бюрократію. 

У Білому домі заявляють, що США, ймовірно, незабаром оголосить про ще один пакет допомоги Україні в сфері безпеки. За словами прес-секретаря Білого дому Олівії Далтон, США, ймовірно, оголосять про подальшу безпекову допомогу Україні "незабаром".  

Генеральний прокурор РФ Ігор Краснов сказав, що Росія була змушена відправити додому понад 9000 людей, які були "незаконно мобілізовані". При тому, за його словами, мобілізація в Росії давно не проводилася, і це "виявило багато суттєвих проблем". 

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг і прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда пообіцяли у вівторок зміцнювати зв’язки, заявивши, що Пекін і Москва ведуть "авторитарний поштовх проти міжнародного порядку, заснованого на правилах".

Поки тривають бої за ключове східне місто Бахмут, українським військам вдалося знищити російські окопи на околицях міста, перетворивши їх на "могилу", пише видання з посиланням на Держприкордонслужбу України. 

Крім того, йдеться про те, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відкидає "наклепницькі заяви" помічника президента України Михайла Подоляка після рішення комітету розглянути можливість участі російських спортсменів в Олімпіаді-2024.

Колишній спічрайтер Путіна каже, що військовий переворот стає можливим у Росії, оскільки війна в Україні триває. Відтак, втрати Росії в Україні зростають, а країна зазнає труднощів, спричинених санкціями Заходу, росіяни шукатимуть когось звинуватити.

Як заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, термін дії останнього елемента двостороннього договору про контроль над ядерними озброєннями між Росією та Сполученими Штатами може закінчитися через три роки без заміни. 

BBC:

Медіа аналізує, що західні союзники надсилають Києву неоднозначні повідомлення на військових літаках. Зокрема, президент США Джо Байден виключив можливість надання Україні винищувачів F-16, незважаючи на нові заклики високопосадовців Києва щодо термінової авіаційної підтримки. Великобританія також заявила, що для неї "непрактично" відправляти свої літаки в Україну. Тим часом Еммануель Макон із Франції заявив, що "за визначенням нічого не виключено" перед зустріччю з українським міністром.

Gazeta Wyborcza:

Польське медіа також пише про поїздку канцлера Німеччини Олафа Шольца до Латинської Америки, під час якої йому не вдалося переконати основні країни континенту підтримати України проти Росії. Візит Шольца мав на меті закріпити прихильність Німеччини та ЄС до співпраці з найважливішими демократичними країнами, співпраці в охороні природи і підтримки економічної інтеграції Південної Америки, що похитнулася.

Київ стверджує, що для відсічі російської агресії йому потрібна сучасна авіація, а також танки. І він упевнений, що Захід – як і з бронетехнічною зброєю – зрештою скаже "так", передають журналісти. Українців не бентежить хвиля заяв західних партнерів (нещодавно президент Байден і канцлер Шольц це виключили) про постачання сучасних бойових літаків. У Києві вже точно порахували, скільки їм потрібно.

Водночас президент США Джо Байден виключив можливість відправки Україні винищувачів F-16, але додав, що  з Америки до Європи вже пливуть бойові машини Bradley. У Пентагоні наголосили: готуємо українців до весни, бо буде наступ Росії.

Також зазначається, що президент Хорватії Зоран Міланович розкритикував НАТО за повідомлення про відправку танків Україні. "Я проти відправки туди будь-якої летальної зброї", – сказав той. 

Видання каже, що президент США Джо Байден заявив, що відвідає Польщу. Джо Байден, однак, підкреслив, що не знає, коли. Американські ЗМІ припускають, що це має статися приблизно до річниці російського вторгнення в Україну. 

Польське медіа пропонує думку про те, що діється в Росії. Йдеться про те двох братів – мільярдера Юрія та "фізика" Михайла Ковальчуків, яким приписують величезний вплив на Володимира Путіна. Вони знають його найпотаємніші таємниці, контролюють тіньові оборудки, задають тон пропаганді. Обидва брати також годують Путіна небезпечними нісенітницями та фобіями.

Стежте за найважливішими новинами України! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.03
    Купівля 38.03
    Продаж 38.79
  • EUR
    Купівля 40.56
    Продаж 41.46
  • Актуальне
  • Важливе
2023, субота
25 березня
09:22
ЗСУ, українські військові
ЗСУ за добу знищили 720 російських військових та 11 бронемашин
09:07
Бахмут, ЗСУ
Британська розвідка пояснила, чому спроби РФ взяти Бахмут зайшли у глухий кут
08:46
Гордон Мур
Помер співзасновник технологічного гіганта Intel Гордон Мур
08:42
російські військові  окупанти
Російська армія за добу 67 разів атакувала Херсонщину: є загиблі та поранені
08:23
Сі Цзіньпін відмовився від телефонної розмови з Байденом, - Reuters
08:08
OPINION
Борислав Береза
Імітація та гучні заяви домінують у нашій державній політиці
07:29
Анонс
Ерлінг Холанд, Ліга націй
Відбір на Євро-2024: розклад усіх матчів 25 березня
07:19
Шотландія планує до кінця березня переселити українських біженців з одного з круїзних лайнерів
Шотландія планує до кінця березня переселити українських біженців з одного з круїзних лайнерів до домівок у місті
07:07
годинник, зміна часу
В Україні в ніч проти 26 березня відбудеться перехід на літній час
06:54
авіація ЗСУ
Українські військові за добу знищили російський гелікоптер Мі-24 та 6 БпЛА різних типів, - Генштаб
06:33
G7
G7 домовилася про відтермінування боргу України протягом дії програми МВФ
06:32
Збірна Франції, Євро-2024
Відбір на Євро-2024: результати усіх матчів 24 березня
05:59
Олександр Ширшин та Тімоті Снайдер
Тімоті Снайдер зустрівся з військовим, який читав його книгу в окопі
05:32
наступ ЗСУ
Кремль готує росіян до втрати ініціативи армії РФ та початку контрнаступу ЗСУ, - ISW
05:03
Сирія
Іранські дрони атакували базу США в Сирії, є жертви – Пентагон завдав удар у відповідь
04:35
Австрія
Австрія готова виконати рішення МКС та арештувати Путіна, - мін'юст
04:08
У Цукерберга народилась третя донька
У засновника Facebook та Meta Цукерберга народилась третя дитина
03:40
Слухання щодо TikTok у конгресі СШ
У Конгресі США відбулися слухання щодо заборони TikTok
03:11
Аксьонов (посередині) на позиціях Конвою
Гауляйтер Криму Аксьонов створив власну ПВК, якою керує соратник Пригожина
02:44
Facebook Instagram соцмережі
У США дітям та підліткам заборонили користуватись соцмережами вночі
02:17
Дмитро Кулеба
Ордер на арешт Путіна розпочне "велику закулісну дипломатичну битву", - Дмитро Кулеба
01:49
Іспанія додатково надасть Україні майже €15 млн на зміцнення продовольчої безпеки
01:21
путін, путлер
Сенатори закликають Байдена надати суду докази воєнних злочинів РФ
01:04
Уряд визначив лауреатів премії імені Максима Рильського за 2022 рік
00:53
діти, війна
Після ордеру на арешт Путіна РФ дала сигнал про можливе повернення дітей на системній основі, - Лубінець
00:47
Міністерство оборони
За попередніми даними, всі учасники проукраїнської коаліції пройшли до антикорупційної ради при Міноборони
00:26
Джо Байден
Байден переконаний, що Китай поки не надавав летальне озброєння Росії
00:08
Ексклюзив
Сєверодонецька ТЕЦ
У тимчасово окупованому Сєверодонецьку погіршується санітарна ситуація, розмножуються гризуни, - очільник ВЦА Стрюк
2023, п'ятниця
24 березня
23:57
Асканія-Нова
Окупанти встановили фактичний контроль над заповідником "Асканія-Нова"
23:49
Ексклюзив
російський корабль в Чорному морі
У Чорному морі співвідношення російських сил до українських зменшилось втричі, - капітан 1-го рангу запасу ЗСУ Риженко
23:45
Кіліан Мбаппе, збірна Франції, Євро-2024
Збірна Франції розгромила Нідерланди у відборі на Євро-2024
23:21
"Канада продовжуватиме міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало": Джастін Трюдо під час зустрічі з Байденом
23:15
Марія Захарова
Центр протидії дезінформації оприлюднив добірку фейків від Росії за 24 березня
23:03
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Виклики контрнаступу ЗСУ, літаки РФ не мають вільно почуватися у своєму повітряному просторі: військові підсумки тижня
23:02
боєприпаси 155 мм
До ініціативи з виробництва та постачання Україні боєприпасів доєдналися вже 20 країн
22:50
Олександр Камишін
Камишіна звільнили з посади позаштатного радника Зеленського за три тижні після призначення
22:28
Матеуш Моравецький
Німеччина має надавати Україні більше зброї, боєприпасів і фінансів, - прем'єр Польщі
22:02
Зеленський змінив голову Чернігівської райадміністрації
22:00
король Чарльз III
Перший державний візит Чарльза III до Франції перенесли через протести
21:51
Євро-2024
Євро-2024: Чорногорія мінімально перемогла Болгарію на старті кваліфікації
Більше новин