Фюле: Економіці України тепер загрожує серйозна криза
Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле, вважає, що єдині витрати, яких може зазнати Україна в разі підписання угоди про асоціацію з ЄС, це витрати за бездіяльність влади
Про це розповів Фюле в інтерв’ю для газети "Сегодня".
Єврокомісар зазначив, що слова прем’єр-міністра Миколи Азарова щодо необхідності компенсації на запровадження в Україні технічних стандартів ЄС у розмірі 160 млрд. євро не обґрунтовані.
"Цифра в 160 млрд. євро у вигляді адаптаційних витрат для України не викликає довіри . Навіть якщо розтягнути цю цифру на 10 років перехідного періоду, це 10 % річного ВВП України. А це глибоко суперечить досвіду країн Центральної та Східної Європи. Свого часу, вступаючи в ЄС, вони інвестували всього по кілька процентних пунктів від їх річного ВВП. Я розчарований, що модернізацію української економіки розглядають як витрати, а не інвестиції", - зазначив Фюле.
Також єврокомісар наголосив, що відмовою від асоціації з ЄС українська влада ризикує наразити економіку країни на серйозну кризу. "Єдині витрати, яких може зазнати Україна, це витрати за бездіяльність. Україна ризикує своїм майбутнім, що призведе до ще більшого застою економіки", - сказав Фюле.
Також представник Євросоюзу наголосив на очевидності переваг асоціації для України. "В перший же рік українські експортери зможуть заощадити до 500 млн. євро на ввізних митах, а в довгостроковій перспективі ВВП України збільшиться на 6,2%".
Фюле також нагадав, що українська влада і так користується фінансовою допомогою ЄС, та запевнив у підтримці Євросоюзу після підписання угоди про асоціацію.
"І давайте не будемо забувати, що ЄС - найбільший міжнародний провайдер технічної та фінансової допомоги Україні. Всі роки незалежності, починаючи з 1991-го, ЄС підтримував структурні перетворення в Україні: грантів ми виділили більш ніж на 3,3 млрд. євро, позик від Евроінвестіційного банку та ЄБРР - на 10,5 млрд. євро. І це не враховуючи двосторонньої допомоги від багатьох країн-членів ЄС. А щоб допомогти Україні адаптувати і модернізувати свою економіку, ми планували активізувати нашу допомогу і в 2014-2020 роках після підписання Угоди".
Нагадаємо, 26 листопада Фюле заявив, що претензії української влади щодо відсутності компенсацій на адаптацію економіки до стандартів ЄС безпідставні, оскільки на переговорах таке питання не ставилось.
- Актуальне
- Важливе