Економіст: При розрахунку хотілок Януковича вчені врахували українську норму відкату
Методика, за якою уряд нарахував 160 млрд євро на адаптацію економіки України до ЄС дуже схожа на українську систему відкатів
Таку думку Еспресо.TV висловив директор економічних програм "Центру Разумкова" Василь Юрчишин.
“Та аргументація, яка приведена, що взято середній показник по країнах Євросоюзу і ще помножений на коефіцієнт складності півтора. Це зовсім викликає деяке здивування і дуже нагадує українську систему відкатів, де теж 50 %. Принаймні так воно виглядає”, - вважає експерт.
На думку Юрчишина, те, що в української економіки проблеми зрозуміло було давно, але чому ця цифра з'явилась зараз — незрозуміло.
“По-перше, те, що в Україні економічні складності було зрозуміло давно, але чому ці цифри з'явилися зараз, а не два-три місяці тому. Це вказує на те, що ситуація не була контрольована і не залишається контрольованою і викликає великі сумніви”, - підсумував експерт.
Директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерій Геєць представив короткі розрахунки щодо прагнення отримати від Євросоюзу 160 млрд євро на модернізацію
Методика українських вчених звелася до того, що сума витрат за 22 роки була розділена на населення чотирьох країн і помножена на населення України.
Отриманий показник - 104,2 млрд євро - був збільшений до 156,3 млрд євро завдяки структурному фактору - станом соціальної інфраструктури та зношеності основних фондів.
Нагадаємо, що Віктор Янукович захотів 160 млрд євро для модернізації економіки, а його товариш по партії Вячеслав Богуслаєв 1 трильйон.
За словами єврокомісара з питань розширення ЄС Штефана Фюлле 160 млрд євро є непропорційними, неймовірними витратами.
На його думку ця цифра, навіть якщо розділити на десять років, становить приблизно 10% українського ВВП.
- Актуальне
- Важливе