Поки киргизи працюють в Росії, їх місце займають китайці
У той час як чверть працездатного населення Киргизії (більше 1 мільйона осіб) змушені шукати роботу за кордоном, в республіці з кожним роком все більше трудових мігрантів з-за кордону
Такий стан справ голова громадського об'єднання "Коаліція нового покоління " Тимур Саралаєв пов'язує з корупцією киргизьких чиновників.
За його інформацією, на багатьох підприємствах в республіці трудяться в основному іноземні громадяни, наприклад, китайці.
"Як правило, роботодавці пояснюють таке становище тим, що мешканці Киргизстану, нібито, не відповідають професійним вимогам. Але це не відповідає дійсності і не може служити виправданням ", - додав Саралаєв .
Як передає "Регіон.kg ", він пояснив, що китайські інвестори, вклавши кошти в Киргизстан, прагнуть отримати максимальну вигоду для своєї держави, включаючи працевлаштування своїх громадян. У той час як киргизькі чиновники не вживають ніяких дій для захисту національного ринку праці . "Тому ... в країні ... з вирішенням проблем безробіття склалася парадоксальна ситуація, що породжує багато соціальних та політичних проблем. Більшість трудових мігрантів зайнято в бізнесі, сфері послуг, торгівлі, будівництві, малому виробництві . В результаті іноземці займають ніші на ринку праці Киргизстану і складають серйозну конкуренцію нашим громадянам", - сказав експерт.
Крім того, зазначив Саралаєв, більшість іноземних робітників не платять нічого в казну Киргизії, в результаті чого держбюджет втрачає мільйони сомів. "Чиновники на питання про користь іноземних працівників відразу посилаються на залучення інвестицій . Це говорить про те, що в держсекторі в питаннях надання роботи іноземним громадянам переважає особистий інтерес", - додав Саралаєв.
На його думку, Киргизії не потрібно в нинішньому році 12 900 квот для іноземних громадян, і що їх можна було б скоротити на 70-80%.
- Актуальне
- Важливе