Сорос: Настав час заступитися за Євросоюз
Брак європейської ідентичності та уваги до міжнародних справ поставив ЄС на грань небезпеки. Існуванню ЄС загрожує і нинішня британська політика
"Єврозона має стати більш згуртованою. Вона потребує спільної бюджетно- податкової політики, банківського об'єднання і більше рівних економічних правил гри", - вважає Джордж Сорос
"Європа, в яку я вірю, замислювалася як практичне втілення цінностей і принципів відкритого суспільства; як добровільне об'єднання рівноправних і незалежних держав, які пожертвували частиною суверенітету заради загального добра, - пише в колонці, опублікованій у Financial Times, Джордж Сорос. - Людині, яка свято вірить у вільне суспільство, прикро визнавати, що криза євро вже перетворила ЄС з добровільного об'єднання рівних на взаємини кредиторів і боржників, які не є ані добровільними, ані рівноправними".
"Європа стоїть на роздоріжжі. Їй належить ухвалити два ключових рішення: перше стосується майбутнього єврозони, друге - ролі Британії в Європі" , - йдеться в статті.
"Єврозона має стати більш згуртованою. Вона потребує спільної бюджетно- податкової політики, банківського об'єднання і більше рівних економічних правил гри", - вважає автор статті.
"Проте будь-який рух до більшої інтеграції ризикує викликати антиєвропейські настрої в Сполученому Королівстві, - застерігає фінансист. - Нині у Британії є все найкраще в цьому найкращому зі світів: вона є частиною спільного європейського ринку, але не входить в зону євро. Будь-які зміни з погляду Британії тільки підуть на шкоду".
"На мою думку, світ страждає через збій у пануванні закону та міжнародного управління. І Європа, й Америка зайняті внутрішніми проблемами, і це призвело до утворення вакууму в інших місцях", - пояснює Сорос.
"Збій у міжнародному управлінні став ближчим до дому через українське повстання і російське вторгнення до Криму. Українці готові жертвувати життями, щоб стати ближчими до ЄС, який тим часом розпадається. Наприклад, Британія попри все намірилася знищити Європейський суд з прав людини, який є єдиним захисником панування закону і в Україні, й у Росії", - вказує він.
"Українці визначають себе як європейці. Чи не час людям по обидва боки Ла-Маншу знову відкрити свою європейську ідентичність? Це має допомогти у пошуку виходу з проблем Євросоюзу, які здаються нерозв'язними", - підсумовує Сорос.
- Актуальне
- Важливе