США згортає ядерну співпрацю з Росією через Україну
США вирішили згорнути співпрацю з РФ по одному з небагатьох, що залишилися двосторонніх проектів - оновленій програмі Нанна-Лугара
Вашингтон оголосив про припинення фінансування робіт з підвищення рівня захисту російських ядерних об'єктів, пояснивши це незгодою з діями Москви на українському напрямку. Про це пише "Комерсант- Росія" з посиланням на представника Національної адміністрації США з ядерної безпеки Енн Харрінгтон, повідомляє Еспресо.TV.
США продовжують курс на згортання двостороннього співробітництва з РФ, не роблячи винятків навіть для найбільш успішних і важливих проектів, таких, як взаємодія у сфері нерозповсюдження зброї масового знищення. Вашингтон не має наміру обмежуватися припиненням співпраці з Москвою в галузі мирного використання атомної енергії, а збирається повністю переглянути програму фінансової та технічної допомоги російському ядерному комплексу. "Усі підрозділи Міністерства енергетики США приступили до перевірки та аналізу проектів, пов'язаних з Росією", - оголосив представник відомства Білл Гіббонс.
Програма Нанна-Лугара з 1991 року передбачала допомогу США країнам колишнього СРСР в утилізації знятого з озброєння ядерної та хімічної зброї та засобів її доставки. Загальний бюджет програми, за даними газети, склав 8,79 мільярда доларів. За півроку до закінчення терміну дії цієї програми влада РФ вирішили не продовжувати її, оголосивши, що Москва більше не потребує дотацій. Проте у результаті програму було вирішено не ховати, а перетворити в більш компактну і засновану на принципах рівноправності. Натомість було укладено тимчасову двосторонню рамкову угоду. На вимогу російської сторони було зменшено кількість спільних проектів, обмежений доступ американських інспекторів на ядерні об'єкти і припинено роботи в місцях зберігання боєголовок.
Проте, країни зберегли співробітництво в галузі захисту ядерних матеріалів, їх утилізації, митного контролю, перетворення високозбагаченого урану на низькозбагачений, безпечного зберігання атомних підводних човнів. Тепер всі ці проекти будуть заморожені.
- Актуальне
- Важливе