Після Криму Росія планує захопити Місяць і Марс
Віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін назвав колонізацію Місяця та навколомісячного простору стратегічним завданням, яке стоїть перед Росією в космічній сфері
Про це Рогозін написав у статті в «Российской газете», пише «Лента.ru».
Другим і третім завданням Рогозін назвав, «розширення нашої присутності на низьких навколоземних орбітах і перехід від їх освоєння до використання, а також підготовку та початок освоєння Марса та інших об'єктів Сонячної системи».
За словами віце-прем'єра, Росія збирається прийти на Місяць назавжди, оскільки він ─ «Не проміжна точка на дистанції». «Навряд чи доцільно зробити 10-20 польотів на Місяць, і далі, все кинувши, летіти на Марс або астероїди. У цього процесу є початок, але немає закінчення», ─ пише Рогозін.
Місяць, на думку Рогозіна, є найважливішим об'єктом для фундаментальних наукових досліджень і найближчим до Землі джерелом позаземної речовини. Крім того, природний супутник Землі може стати платформою для технологічних досліджень та випробувань нової космічної техніки.
В якості перспективної задачі в рамках освоєння Місяця Рогозін згадує створення відвідуваної місячної і першої інопланетної лабораторії, де може бути розміщений «інструментарій вивчення глибин Всесвіту, <...> місячних мінералів, метеоритів, дослідне виробництво корисних речовин, газів, води з реголіту». Перші висадки людини на Місяць планується здійснити в 2030 році, після чого повинна бути розгорнута відвідувана місячна база. Вже після цього можна буде зайнятися польотами до астероїдів і до Марса.
У підрозділі, названому «Зореліт на атомному двигуні», Рогозін розповідає, що в даний час Роскосмосу спільно з низкою міністерств у співпраці з Російською академією наук і держкорпорацією «Росатом» доручено опрацювати та сформувати «пропозиції про доцільність реалізації» національного проекту «Вивчення далекого космосу».
Основними напрямками науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у рамках цього проекту повинні стати створення ядерних енергетичних установок і плазмових технологій перетворення енергії, розвиток біотехнологій, робототехніки та нових матеріалів.
- Актуальне
- Важливе