Петренко: Уряд вирішив невідкладно ратифікувати Римський статут

Кабінет Міністрів України одноголосно підтримав рішення про невідкладну ратифікацію Римського статуту щодо Міжнародного кримінального суду

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє Еспресо.TV із посиланням на "УНН".

Міністр нагадав, що Римський статут був підписаний українською стороною ще в 2000 році, однак до цього часу його так і не було введено в дію на території України.

"На засіданні Уряду було одноголосно ухвалено рішення про направлення відповідного пакету документів до в.о. президента України для їх наступного внесення до парламенту з метою невідкладної ратифікації цієї угоди. Так само ми звернулися до Конституційного Суду з проханням першочергово надати висновки щодо цього документу", - зазначив Павло Петренко.

За його словами, ратифікація Римського статуту дасть змогу Міжнародному кримінальному суду працювати в Україні з правом розгляду низки видів справ.

Зокрема, йдеться про злочини проти людяності.

"Україна вже звернулася до Гаазького трибуналу щодо справ про злочини проти людяності, які були вчинені вищими посадовими особами держави під час подій на Майдані. Але так само трибунал розглядає військові злочини, що включають у себе захоплення заручників, військової техніки, незаконне утримання військовослужбовців, злочини геноциду, злочини проти людства, злочини агресії тощо. Тобто фактично ті злочинні дії, які нині мають місце у Криму та на сході України", - наголосив Міністр.

Павло Петренко також підкреслив, що стосовно тих злочинів, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, не існує жодного строку давності.

"Процедура розгляду справ у цьому суді дасть можливість поставити питання щодо притягнення до відповідальності тих посадових осіб Російської Федерації, які давали вказівки військовим вчиняти злочини на території Криму", - резюмував він.

Нагадаємо, нещодавно оприлюднили заяву ГПУ, що в ній генеральний прокурор Олег Махницький повідомив, що слідство довело вину колишнього президента України Віктора Януковича у розстрілі людей на Майдані.

За його словами, "злочинні накази він (Янукович, ред) давав адміністрації президента, відповідні представники якої також оголошені в розшук; "пізніше віддавалися накази відповідним силовим мiнiстрам i керівникам. Зокрема й мiнiстру внутрішніх справ, Службі безпеки України, іншим командирам військових формувань. I вже звідти ті накази давалися безпосереднім командирам тих підрозділів, які брали участь у вбивстві громадян", - сказав Махницький.

Довідка: Римський статут– міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і вступив в силу з 1 липня 2002 року. Станом на травень 2011 року, договір ратифікувало 114 держав, всього Римський Статут підписало 139 держав, але ратифікували угоду не всі. Статут встановлює функції, юрисдикцію і структуру суду.

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати