G7 готує допомогу Україні на випадок відмови Росії поставляти газ
Щоб запобігти використанню енергоносіїв як політичної зброї, країни Великої сімки (G7) готують план підтримки для України на випадок, якщо в зимову пору року Росія припинить постачання газу
Про це пише "ЛігаБізнесІнформ" з посиланням на Independent.
За словами міністра енергетики Великобританії Еда Дейві, такий план можуть підготувати вже до наступного місяця. Також повідомляється, що G7 вже прийняла план по скороченню енергетичної залежності від Росії. На думку Дейві, західні країни усвідомлюють важливість "запобігання загрози" з боку Кремля.
Серед планів G7 щодо збільшення енергоефективності - будівництво терміналів для використання зрідженого газу, розширення мережі трубопроводів, а також зняття з боку США обмежень на експорт сланцевого газу.
"Диверсифікація джерел і маршрутів для викопних видів палива є важливою. Жодна країна не повинна залежати повністю від одного постачальника. Не повинно бути так, що енергія може бути використана як засіб політичного впливу чи загроза безпеці", - упевнені на Заході.
Раніше країни Великої сімки обіцяли, що допоможуть Україні та іншим європейським країнам збільшити обсяги видобутку нафти і газу, а також збільшити виробництво альтернативних видів енергоносіїв.
28 квітня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що Україна і Словаччина підписали Меморандум про співпрацю у сфері організації реверсних поставок газу в обсязі 8 млрд. кубометрів на рік. При цьому Яценюк зазначив, що сума поставки може бути збільшена.
"Але цей меморандум - це велике досягнення", - сказав глава уряду.
8 травня міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Росія вводить для України режим передоплати за газ. За його словами, Газпром до 16 травня виставить попередній рахунок за поставки газу Нафтогазу в червні. Фактичні поставки будуть здійснюватися в обсягах, що відповідають сумі оплати, внесеної українською стороною до 31 травня.
За версією Газпрому, заборгованість України за російський газ становить $3,5 млрд.
З квітня поточного року Росія скасувала всі знижки на свій газ, в результаті чого його ціна виросла до рекордних $ 485,5, що в 1,8 рази більше, ніж 1 кварталі. Українська сторона неодноразово зверталася до російської відносно відновлення ціни, яка працює в контракті - $268.
7 травня Яценюк заявив, що Україна готова протягом десяти днів погасити перед РФ всі борги за газ, якщо його вартість буде встановлена на рівні $ 268,5 за тис. куб м. За словами прем'єра, якщо Росія і далі наполягатиме на своїй позиції по ціні на газ, Київ буде готовий оскаржувати рішення російської сторони в міжнародному арбітражі.
- Актуальне
- Важливе