Соцмережі можуть зашкодити психічному здоров'ю дітей - вчені
Значна кількість часу, проведена у соціальних мережах, може зашкодити психічному здоров'ю дітей
Про це заявили британські чиновники у сфері охорони здоров'я, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на The Daily Mail.
Постійне використання соцмереж може викликати у дітей депресію, тривогу, низьку самооцінку, агресію, а також стати причиною самотності й асоціальності в реальному житті.
Згідно з результатам останніх досліджень, кожна десята дитина у Британії має проблеми з психічним здоров'ям, пов'язані з депресією та низькою самооцінкою. До того ж, кількість дзвінків на спеціальні гарячі лінії для дітей за останні роки різко зросла.
Фахівці стверджують, що можливо чітко прослідкувати взаємозв'язок кількості часу, проведеного у соцмережах, та поганого стану психіки. Вони зазначають, що значні покращення у побуті дітей протягом останніх двох десятиліть сьогодні може зіграти злий жарт.
Основною причиною виникнення психічних проблем серед неповнолітніх спеціалісти вважають саме розвиток "цифрової культури". На сьогодні понад 85% британців віком від 13 років є активними користувачами соціальних мереж, які піддаються різкій критиці з боку чиновників через відсутність ефективної системи оцінки віку, що створює загрозу для дітей.
Нагадаємо, раніше у Британській асоціації вчителів і викладачів заявили, що діти, які проводять багато часу за планшетними комп'ютерами, не можуть писати ручкою. Через це спеціалісти пропонують заборонити дітям використовувати планшети та смартфони.
- Актуальне
- Важливе