Українські полярники розповіли, скільки пінгвінів біля станції "Академік Вернадський"
Науковці нарахували майже 4 тисячі пінгвінів біля української антарктичної станції "Академік Вернадський", частина з них уже висиджує пташенят
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Як зазначив біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко, більшість пінгвінів біля української станції - субантарктичні. Щороку вони дедалі більше захоплюють околиці станції.
"У близько 900 гніздах уже є яйця, переважно по двоє. Висиджує їх пара батьків по черзі: поки хтось ходить годуватися в океан, інший залишається на гнізді. Потім вони міняються. Нагадуємо, що субантарктичні пінгвіни виводять потомство у гніздах з камінців. На лапах яйця вигрівають інші види – королівські та імператорські. Однак їхні представники не живуть в районі станції "Академік Вернадський", а лише дуже зрідка заходять в гості", - йдеться у повідомленні.
За словами науковців, на вилуплення пташенят варто очікувати до середини грудня, бо перші яйця почали з'являтися на початку листопада, а період визрівання становить близько 34-36 днів.
Фото: Національний антарктичний науковий центр
Фото: Національний антарктичний науковий центр
Фото: Національний антарктичний науковий центр
- 4 листопада біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" науковці знайшли перше у цьому році яйце пінгвіна.
- Актуальне
- Важливе