Уряд може застосовувати силу для стабілізації ситуації, - Шимонович
Помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович вважає, що в діалозі національної єдності в Україні повинні брати участь мирні протестувальники зі сходу України, а незаконні озброєні групи необхідно роззброїти
Про це він заявив на прес-конференції в Києві, представляючи другий звіт моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, передає Еспресо.TV з посиланням на ZN.UA.
"Зміни до Конституції, які були анонсовані, і намір обговорити їх у рамках національного діалогу, - це правильний шлях до деескалації напруженості і створення атмосфери, сприятливої для імплементації женевського угоди. Однак, як казали мені представники громадянського суспільства, з якими я вчора зустрічався, ці національні консультації повинні бути відкритими для громадянського суспільства, в тому числі для мирних представників сходу країни, що критикують уряд", - сказав він.
Шимонович підкреслив, що озброєння протестувальників і перетворення їх на воєнізовані формування має бути негайно зупинене, а такі групи роззброєні. "Усі, хто має вплив на ці збройні групи, повинні конструктивно його використовувати, щоб запобігти подальшому можливому насильству", - додав він.
Помічник генсека ООН зауважив, що в Україні немає спеціального закону, що регулює право на мирні зібрання, але, незважаючи на це, існує "чітке розмежування між мирними зборами і тим, що можна охарактеризувати тільки як насильство, яке представляє явну загрозу безпеці і громадському порядку".
Шимонович підкреслив, що уряд може застосовувати силу для стабілізації ситуації, але це має строго регламентуватися міжнародними нормами і стандартами. Він вказав на необхідність дати чіткий сигнал, що до відповідальності за скоєні злочини будуть залучені всі винні незалежно від національної та політичної належності.
Він також закликав усіх кандидатів у президенти України використовувати дні, які залишилися до виборів, щоб закликати до миру і примирення, і до припинення насильства щодо громадян країни.
Шимонович зазначив, що з часу початку кризи в Україні в листопаді 2013 року моніторингова місія ООН з прав людини отримала інформацію про те, що було вбито близько 250 осіб, серед яких місцеві жителі, правоохоронці та члени озброєних груп.
- Актуальне
- Важливе