Генпрокуратура Німеччини почала розслідувати, коли і як АНБ прослуховувало Меркель
Генеральний прокурор Німеччини Гаральд Ранге почав розслідування з приводу можливого прослуховування телефону канцлера ФРН Ангели Меркель
Про це він повідомив 4 червня на зустрічі з комітетом з правових питань Бундестагу, передає РБК з посиланням на журнал Spiegel.
Про прослуховування телефону Меркель стало відомо в жовтні 2013р. За даними німецьких ЗМІ, стільниковий телефон Меркель прослуховувався спеціальним підрозділом Агентства національної безпеки США з 2002 року до візиту американського президента Барака Обами до Німеччини влітку 2013 року.
Крім того, секретний підрозділ АНБ в співпраці з ЦРУ, яке працювало в будівлі американського посольства в Берліні, за допомогою високотехнологічного обладнання прослуховувало різні канали зв'язку німецького уряду. Подібну діяльність співробітники американської розвідки нібито проводили також у диппредставництвах в інших країнах, у тому числі в Іспанії, Італії, Франції, Чехії та Швейцарії.
З приводу інформації щодо прослушки її телефону Меркель пізніше переговорила з Бараком Обамою. Федеральний канцлер Німеччини особисто зателефонувала президенту США і зажадала пояснень. Той запевнив її, що повідомлення ЗМІ не відповідають дійсності.
Пізніше Deutsche Welle з посиланням на представника німецьких спецслужб повідомила, що телефонні переговори Меркель прослуховувалися розвідслужбами Росії, Китаю, Великобританії і Північної Кореї .
Німецька влада через недогляд сама створила всі умови для стеження за високопоставленими чиновниками. У Берліні розташовується великий урядовий квартал, який дає прекрасні можливості для шпигунства. Звичайна параболічна антена і кілька технічних агрегатів, які можна придбати в інтернеті, дозволяють стежити за мобільним телефоном, писало видання.
На початку січня 2014р . президент США Барак Обама заборонив американським спецслужбам прослуховувати телефони лідерів держав з числа близьких союзників Сполучених Штатів. На брифінгу для представників ЗМІ глава Білого дому запевнив, що американська розвідка візьме до уваги недоторканність приватного життя.
- Актуальне
- Важливе