Росія інкримінує п`яти українським офіцерам застосування фосфорної зброї

8 серпня, 2014 п'ятниця
15:54

Слідчий комітет Росії перевіряє причетність п`яти затриманих українських офіцерів до застосування фосфорної зброї

Зміст

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу слідчого комітету Росії.

"У рамках розслідування кримінальної справи про застосування заборонених засобів і методів ведення війни (ч.1 ст.356 КК РФ) Слідчим комітетом Російської Федерації були допитані в якості свідків більше 400 українських військовослужбовців і прикордонників, які перетнули кордон Російської Федерації 3 серпня 2014 року", - повідомили в Слідкомі.

За даними відомства, також проведено комплекс слідчо-оперативних заходів, спрямованих на встановлення причетності українських військовослужбовців до злочинів проти мирних громадян на території Луганської і Донецької областей.

"На підставі отриманих даних, в якості підозрюваних затримані командир першого батальйону 72 механізованої бригади Збройних сил України Іван Войтенко, а також його підлеглі: заступник командира Віталій Дубиняк, командир танкового батальйону Олександр Поляков, начальник штабу Олександр Охріменко і командир першої роти Дмитро Устилко", - повідомили в Слідкомі.

У відомстві додали, що у своїх свідченнях "затримані визнають сам факт участі у військових діях та застосування різних видів зброї". 

"При цьому вони заперечують, що застосовували цю зброю проти мирних громадян. Однак слідство має докази, що саме 72 бригада за наказом командира Войтенко з 19 липня по 3 серпня при обстрілі міст Червонопартизанськ і Краснодон Луганської області використовувала важке наступальне озброєння невибіркової дії, в результаті чого були поранені і загинули не менше 10 мирних громадян та зруйновано не менше 20 житлових будинків та об'єктів соціальної інфраструктури. Ці дані підтверджуються і показаннями свідків інших українських військових, які служили в цій бригаді і перейшли на територію Російської Федерації", - поінформували у відомстві.

"Враховуючи, що зброя, якою мала 72 бригада, аналогічно тим видам, які можуть використовуватися в тому числі і для обстрілу боєприпасами, начиненими запальною сумішшю Н-17 (так званими "фосфорними" зарядами), слідчі перевіряють причетність затриманих до застосування цих заборонених міжнародними правовими актами боєприпасів. Також перевіряється їх причетність до обстрілу російській території", - йдеться в повідомленні.

Наразі російські  слідчі клопочуть перед судом про обрання щодо п'ятьох підозрюваних запобіжного заходу у вигляді арешту.

Нагадаємо, 7 серпня в РНБО України повідомили, що в Росії силою утримують 46 українських військових. У відомстві також підтвердили інформацію про арешт у Росії 5 українських офіцерів, які разом з бійцями 72-ї бригади змушені були під час боїв з терористами відійти на територію РФ. Їх звинувачують в обстрілі території Росії. 

8 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що з Росії до України вдалося повернути 48 бійців

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+23.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.99
    Купівля 40.99
    Продаж 41.6
  • EUR
    Купівля 46.59
    Продаж 47.36
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
18 квітня
16:33
Польща хоче отримати ядерний захист Франції від потенційної російської загрози
16:28
Хусити
Хусити заявили, що США атакували ключовий єменський нафтовий порт: щонайменше 72 людини загинули
16:26
Володимир Зеленський
Зеленський увів у дію санкції проти Джигурди, Жигана, Розенбаума, Расторгуєва й інших російських артистів
16:24
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:00
OPINION
Миру не досягнути. Логіка подальших дій Трампа
15:36
Ексклюзив
Дарія Зарівна
На ТОТ не існує безпечної моделі поведінки, яка гарантувала б захист дитини від викрадення РФ, - директорка Bring Kids Back UA Зарівна
15:24
Війна з Росією
У кожному регіоні України працюватимуть центри підготовки до нацспротиву
15:11
На ТОТ України залишається близько 1,6 млн дітей, - директорка Bring Kids Back UA Зарівна
14:36
Coldplay
"Треба, щоб Путін сказав "так": фронтмен Coldplay Кріс Мартін на шоу в Сеулі висловився щодо концертів у РФ
14:26
Оновлено
Росія атакувала Україну БПЛА і ракетами: в Харкові влучання в багатоповерхівку, є загиблі, постраждали понад 90 людей
14:15
Тіла загиблих бійців ЗСУ
До України повернули тіла 909 загиблих захисників
14:00
Ексклюзив
Дарія Зарівна
Голодні, без матраців, але в російській військовій формі: директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна про викрадення українських дітей
14:00
OPINION
Мир за 24 години. Кінець ілюзії
13:43
школярі
Цьогоріч до офлайн навчання повернулися понад 100 тис. дітей: Шмигаль та Лісовий розповіли про організацію освітнього процесу в умовах війни
13:40
БЗВП
Практичні заняття щодо загальновійськової підготовки у закладах вищої освіти мають початися у травні 2026 року
13:39
Оксен Лісовий
Лісовий розповів, за яких умов в Україні підвищать зарплати вчителям
12:56
Міністерство закордонних справ Китаю
В МЗС Китаю назвали "безпідставною" заяву Зеленського щодо постачання зброї до РФ
12:52
Внаслідок російського удару по Харкову постраждала книгарня "Книголенд"
12:52
Олег Немчінов
Немчінов: мобілізовано близько 8% чоловіків, які перебувають на держслужбі
12:43
Володимир Зеленський
Зеленський підписав продовження воєнного стану та мобілізації
12:34
В Україні на Великдень на бойовому чергуванні перебуватимуть 6 тис. співробітників ДСНС
12:27
Сергій Марченко
Міністр фінансів анонсував консультації з партнерами щодо підтримки бюджету України у 2026 році
12:25
на фото очільник уряду Денис Шмигаль
Шмигаль пояснив значення меморандуму, що передує угоді про корисні копалини
12:09
Ексклюзив
ракети Taurus
Сподіваюсь, що Мерц на це піде: у Defense Express прокоментували можливість постачання TAURUS
12:02
OPINION
Нестор Шуфрич знову намагається атакувати українську мову
11:43
Оновлено
Юрій Макаров
Клименко в Раді розповів про розслідування нападу на журналіста Макарова
11:17
Огляд
світ, міжнародний огляд
Чому важливі мирні переговори в Парижі та угода про українські ресурси. Акценти світових ЗМІ 18 квітня
10:52
Ексклюзив
Наталка Діденко
Наталка Діденко розповіла, якою буде погода на Великдень та як вона зміниться на наступні вихідні
10:51
живий ланцюг, щоб допомогти книгарні з переїздом
Передавали 9100 книжок з рук у руки: мешканці містечка у США утворили живий ланцюг, щоб допомогти книгарні з переїздом
10:24
електроенергія
Споживання електроенергії знижується: ситуація в енергосистемі України 18 квітня
10:08
ЗСУ, ППО
Сили оборони збили 3 ракети "Іскандер-К" і 23 "шахеди"
10:01
OPINION
блог Сергій Таран
Системні республіканці у Трампа мають меншу довіру, ніж особисті друзі
09:56
За гроші працевлаштовував чоловіків з метою бронювання: посадовцю Міноборони повідомили про підозру
09:28
долар євро валюта обмін
Курс валют на 18 квітня: скільки просять за долар та євро в банках
09:19
Ексклюзив
Окупанти вирушили колоною, але були розбиті: 128-ма ОГШБр про ситуацію на Оріхівському напрямку
08:56
На фото: Раян Ґослінґ
Стала відома дата виходу наступних "Зоряних воєн" з Раяном Гослінгом
08:34
Ексклюзив
податки
Гетманцев розповів, чи планується підвищення податків в Україні у 2025 році
08:30
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Окупанти на Херсонщині масово відмовляються від продовження контрактів на службу в армії РФ, - "Атеш"
08:09
Оновлено
війна з Росією
Минулої доби на фронті відбулося 143 бої: на Покровському напрямку українські захисники зупинили 64 штурми
08:03
OPINION
Що першочергово має зробити влада, аби Україна стала успішною
Більше новин