Німецька розвідка запідозрила Туреччину у виготовленні ядерної зброї, - ЗМІ
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган хоче озброїти свою країну ядерною зброєю
Про це повідомляє німецьке видання Die Welt з посиланням на джерела в федеральної розвідслужбі Німеччини BND, пише ЛігаБізнесІнформ.
Як відзначають в спецслужбі, у них збільшилася кількість непрямих свідчень наявності планів у Ердогана з отримання ядерної зброї.
Прикладом для стратегії Ердогана, очевидно, є Іран, котрий розробляє ядерну зброю таємно і під прикриттям мирної атомної програми. В останні роки Туреччина за іранським прикладом також розгорнула масштабну мирну атомну програму. Офіційне пояснення: зростаючій турецькій економіці потрібна більша кількість електроенергії. З цією метою планується будівництво двох АЕС, одна з яких будується Росатомом, друга - консорціумом Японії та Франції. Згідно з контрактами, підписаними з цими компаніями, Туреччина відмовляється передавати їм право на вивезення відпрацьованого ядерного палива, паливних стрижнів з АЕС.
Таким чином, турецьке керівництво хоче залишити в своїх руках ці елементи атомної програми, оскільки вони мають вирішальне значення для держави, що бажає отримати ядерну зброю. За даними, що містяться в спеціальному інформаційному бюлетені німецької розвідки, представленому обмеженому колу осіб у Німеччині, Ердоган віддав розпорядження про створенні установок для збагачення урану ще в 2010 році. За іншими даними, Туреччина вже має досить велику кількість подібних центрифуг, які вона, імовірно, отримала від Пакистану.
Ще одним важливим доказом бажання отримати ядерну зброю є турецька ракетна програма - у грудні 2011 року Ердоган доручив турецькому військово-промисловому комплексу створення ракет великої дальності. Уже в 2012 році Туреччина провела випробування ракет дальністю в 1500 км, до 2015 року повинні бути розроблені ракети з дальністю польоту в 2,5 тис. км.
Як додає видання, цілком вписуються в загальну картину і висловлювання деяких турецьких політиків. Так, в серпні 2011 року посол Туреччини в США Намік Тан заявив, що "Туреччина не може допустити того, що Іран володітиме ядерною зброєю". А через два роки турецький президент Абдулла Гюль уточнив це висловлювання. Зокрема, Гюль зазначив у своєму інтерв'ю виданню Foreign Affairs, що "Туреччина не допустить того, що у сусідньої держави буде зброя, якого немає у Туреччині".
- Актуальне
- Важливе