За "Оскар" з "Поводирем" змагатимуться ще 82 картини

13 жовтня, 2014 понедiлок
10:48

Завершився прийом заявок від країн для розгляду у категорії "найкращий іноземний фільм"

Зміст

Про це Еспресо.TV повідомляє з посиланням на zaxid.net.

Номінація «найкращий іноземний фільм» з’явилася у 1956 році. Фільм, що претендує на цю нагороду, має бути виробленим поза межами США, мовою стрічки не може бути англійська. У прокаті своїх країн фільми мають з’явитися між 1 жовтня 2013 і 30 вересня 2014 року.

Від кожної країни надсилають лише один фільм. Кіноакадемія розглядає заявки та складає список із дев'яти претендентів. Цей список оголошується за тиждень до того, як стають відомі оскарівські номінанти. Цього разу це станеться 15 січня 2015 року.

З цих номінантів кіноакадемія 22 лютого обере та оголосить переможця.

Список фільмів, які були допущені до розгляду кіноакадемією, буде оприлюднений наприкінці жовтня.

Загалом заявки подало 83 країни, що є абсолютним рекордом. Минулого року їх було 76. Три країни подали свої фільми вперше (Мавританія, Панама та Косово).

Нагадаємо, цього року Україну представлятиме «Поводир» Олеся Саніна. Таке рішення українського оскарівського комітету викликало чимало невдоволення з боку певної частини кіноспільноти, оскільки його конкурент, фільм Мирослава Слабошпицького «Плем’я», отримав безліч нагород на кінофестивалях та побував на кінофестивалі у Торонто, який вважається неофіційним оскарівським трампліном.

Крім того, деякі члени оскарівського комітету мають безпосереднє відношення до створення фільму «Поводир», що може призвести навіть до дискваліфікації фільму.

Zaxid.net обрали вісім найповажніших конкурентів «Поводиря» у боротьбі за «Оскар».

«Два дні, одна ніч», Бельгія. Реж.: Жан-П’єр та Люк Дарденни

Загалом з восьми фільмів, знятих братами Дарденн, шість брали участь в офіційній програмі Канського кінофестивалю, їхні картини зібрали сім канських нагород.

Дарденни знімають унікальне кіно: прості історії, майже документальна манера зйомки створюють, тим не менше, універсальну картину світу. Фільм ще можна побачити в українському прокаті.

«Сен -Лоран», Франція. Реж.: Бертран Бонелло

Біографії видатного кутюр’є Іва Сен-Лорана, покладеної в основу картини, виявилося достатньо, щоб зняти драму рівня Канського кінофестивалю. Це саме та картина, на яку не дав дозвіл правовласник та багаторічний співмешканець Сен-Лорана П’єр Берже. Останній відомий тим, що викуповує на різноманітних аукціонах документи, які можуть затьмарити пасторальний образ дизайнера. Фільм Бонелло намагається балансувати між байопіком та арт-кіно. І це йому прекрасно вдається не в останню чергу завдяки виконавцю головної ролі Гаспару Ульєлю.

«Білий бог», Угорщина. Реж.: Корнель Мундучо

Лілі та її пес – найкращі друзі. А друзів у дівчинки не так вже і багато. Батько Лілі віддає собаку, тож дівчинка втікає з дому. Це, мабуть, «наймасовіший» фільм Мундучо, фестивального улюбленця. До речі, і у Каннах «Білий бог» переміг у програмі «Особливий погляд».

«Тімбукту»,  Мавританія. Реж.: Адберахман Сіссако

У фільмі «Тімбукту» соціальні та політичні проблеми є основними й, по суті, вибудовують довкола себе канву сюжету. Можливо, колись такі стрічки зніматимуть і про ДНР. У «Тімбукту» препарація тероризму та його впливу на мирне населення відбувається не лише із знанням теми, але і при абсолютному володінні ремеслом. Реалії, коли озброєні люди захоплюють владу на певній території, видають свої закони (наприклад, змушують усіх ходити в шкарпетках, а жінок ще й у рукавичках (дія відбувається в Африці) і тероризують місцеве населення, стали для нас близькими та впізнаваними. А ще зовсім недавно таке фестивальне кіно ми могли дивитися без проекції на власне життя. Як, наприклад, французи, які профінансували картину, надавши їй певної відстороненості.

«Зимовий сон», Туреччина. Реж.: Нурі Більге Джейлан

Мабуть, саме ця картина, володар «Золотої пальмової гілки» Канн, є найімовірнішим претендентом на «Оскар». Філь, з одного боку, зберігає неповторний почерк режисера незмінним, а з іншого - режисер усе більше занурює героїв у повільний плин життя. Добре, що іронія та режисерська віртуозність не занурюють у сон глядачів, адже стрічка, де мало подій, триває більше трьох години. Проте, якщо змусити себе забути про щоденну метушню і дозволити фільмові захопити своєю медитативною течією, то можна бути повністю задоволеним від життя маленького готелю в Кападокії, де герої намагаються вибудувати непрості стосунки на тлі чудових краєвидів у ритмі зимового сну.

«Іда», Польща. Реж.: Павел Павліковський

Лаконічна чорно-біла історія відбувається на початку 60-х. Іда – послушниця, яку сиротою віддали у монастир під опіку Ордену. Мати-ігуменя намовляє її перед висвяченням відвідати тітку Ванду, єдину живу родичку. Тітка розповідає Іді про її батьків і долю сім’ї. Виявляється, що Іда – єврейка. Вони їдуть на батьківщину, де загинула їхня родина. Яке рішення прийме дівчина, дізнавшись правду про себе та світ, що її оточує? Фільм бере участь у фестивалі польського кіно «Під Високим Замком», який зараз триває у Львові.

«Левіафан», Росія. Реж.: Андрій Звягінцев

Фільм, що отримав у Каннах приз за найкращий сценарій, назвали «Золотою пальмовою гілкою», яка не відбулася. Цього року вона була надзвичайно близько від режисера. Утім, приз за сценарій - прекрасна втіха для картини, яка безжально й безкомпромісно розповіла історію розпаду сучасної Росії на всіх рівнях: держава, родина, віра. У своїй розповіді Звягінцев досягає висот античної трагедії. А приз за сценарій став відзнакою за історію й діалоги, в яких немає ані ноти фальшу. Проте саме це стало проблемою для виходу фільму в російський прокат.

Російські кінотеатри випустили фільм переозвученим. Адже картина потрапила під закон про заборону мату в кіно, театрі і на концертах.

Це стало ще одним зразком того, як по різному Росія працює для внутрішнього та зовнішнього культурних ринках: фільм піддався цензурі у межах Росії і, водночас, в оскарівського комітету вистачило прагматизму все ж таки відправити каннського лауреата представляти країну в оскарівських перегонах.

«Мамочка», Канада. Реж.: Ксавьє Долан

Ця картина розділила у Каннах приз журі із живим класиком Жан-Люком Годаром. Рішення поділити цю нагороду між наймолодшим та найстаршим режисерами конкурсу варто назвати вишуканим маневром каннського журі. Тим більше, що на перегляди Долана аншлаг був такий, яким міг похвалитися в минулі роки хіба що Тарантіно, а цього року — тільки Долан. Фільм цікавий, постмодерністський, багатоскладовий, психоаналітичний та добре зроблений. Едипів комплекс, пристрасть, відверта автобіографічність про стосунки матері та сина-підлітка з нестійкою психікою. Це - трагедія з відкритим фіналом. Любов-ненависть показані із майстерністю зрілої людини. І це при тому, що Ксавьє Долану 25 років.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.64
  • EUR
    Купівля 43.12
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
17:40
Олександр Лукашенко
"Щоб звідти спецслужби не керували нашим суспільством": Лукашенко пригрозив вимкнути інтернет у Білорусі в разі протестів після виборів
17:39
S.T.A.L.K.E.R. 2
Продажі "S.T.A.L.K.E.R. 2" за 2 дні після премʼєри перетнули позначку 1 млн копій
17:13
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
Вихід на кордони Донеччини й Луганщини: в ГУР назвали завдання армії РФ на осінньо-зимовий період
17:10
У Швейцарії в церкві священника замінили аватаром Ісуса, відповіді якого генерує ШІ
17:06
Укренерго: 23 листопада діятиме одна черга відключень електроенергії
17:06
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
16:57
Ексклюзив
ракети "Х-22" з бомбардувальника ТУ-22М3
РФ вже використовувала ракети з подібною вагою бойової частини: Хазан про удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру
16:52
Капустин Яр
"Капустин Яр", звідки росіяни запускали міжконтинентальну балістику, потрапив під атаку БПЛА, - ЗМІ
16:49
шенгенська віза шенген
Болгарія та Румунія підписали угоди з ЄС про приєднання до Шенгенської зони
16:49
Ексклюзив
ЗСУ
Окупанти, імовірно, контролюють частину Курахового, - військовий оглядач Попович
16:49
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка з вибухівкою: він загинув
16:42
З початку доби на фронті зафіксували 118 боєзіткнень: окупанти найактивніші на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках
16:34
Кирило Буданов
Буданов пояснив, у чому різниця між "Орешніком" і "Кедром"
16:33
Уряд запропонував збільшити до 15 млн грн виплати родинам цивільних, які загинули при обороні України
16:25
гривня тисяча гривень
"Тисячу Зеленського" українцям виплачуватимуть із грудня до лютого
16:18
Сергій Лавров
Лавров заявив, що Зеленський "злякався" відповіді РФ на застосування далекобійних ракет
16:09
польща кордон
Польща запропонувала Словаччині долучитися до проєкту будівництва укріплень на кордоні з РФ та Білоруссю
16:03
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Під час атаки РФ 22 листопада до Білорусі залітали щонайменше 14 російських "шахедів", - Гаюн
16:01
OPINION
Стати Джоном Макклейном. Як утримати глузд під ядерними погрозами
15:52
"Не можу пити і їсти": письменник і військовий Сергій Сайгон потрапив у ДТП
15:50
Андрій Сибіга
"Додатковий шанс прискорити мирний процес": Сибіга про перемогу Трампа
15:34
У Харкові новорічну ялинку міста встановили в метро
У Харкові новорічну ялинку міста встановили в метро
15:33
Ексклюзив
Тайвань прапор
Генератори та ноутбуки: Тайвань виділив $10 млн допомоги для Асоціації міст України
15:32
Ізраїль, ЦАХАЛ
У ЦАХАЛі заявили, що знайшли протитанкові ракети російського виробництва на посту "Хезболли"
15:27
Росія намагається налякати Захід загрозою ядерної війни, аби змінити курс підтримки України, - ЦПД
15:04
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:37
генератори від USAID
USAID передало 63 генератори водопостачальникам чотирьох областей України
14:27
PR
Чорна п'ятниця 2024: де найвигідніше купити одяг, взуття і косметику?
14:26
У Києві відкрили реабілітаційний центр Recovery для військових, поліцейських і рятувальників
14:23
Російські солдати
У бойових діях проти України беруть участь майже 580 тис. росіян, - ГУР
14:16
Партнерський матеріал
Чому Шевченко не носив джинсів, або 4 пізнавальні книги для дітей про Україну та українців
14:05
OPINION
Як перемога Майдану наблизила поразку демократії
14:00
Збірна України з футболу, Ліга націй
Жеребкування в Лізі націй: Україна зіграє проти Бельгії у плейоф за місце у дивізіоні A
13:53
Оновлено
новини Львівщини
Окупанти обстріляли Херсон і область: скинули вибухівку на тролейбус, поранили двох людей
13:40
ГУР
ГУР заявило: росіяни вдарили по Дніпру балістичною ракетою з комплексу "Кєдр"
13:36
У трьох областях викрили організаторів схем зі "студентськими" відстрочками від мобілізації
13:29
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів
13:08
генератор
У Києві затвердили рекомендації для безпечного використання генераторів
13:00
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 22 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
12:55
Ліки
Якщо українці зловживатимуть антибіотиками, за 10 років пневмонія може стати невиліковною, - Ляшко
Більше новин